Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu 4-11 Nisan 2020                            PhotoWorld ile Misi & Suuçtu Şelalesi & Eskikaraağaç Köyü Fotoğraf Turu - 13 Ekim 2019 Pazar                            V E F A T                            PhotoWorld ile Mudanya / Trilye Fotoğraf Turu 15 Eylül Pazar                            PhotoWorld ile İğneada Longoz Ormanları Dupnisa Mağarası Fotoğraf Turu 28 Temmuz Pazar                            PhotoWorld ile Melen Rafting, Güzeldere Şelalesi ve Efteni Gölü Fotoğraf Turu 14 Temmuz Pazar                            VEFAT!                            Sony A7 ii V.4.01                                                       PhotoWorld ile Ulubey Kanyonu, Clandras Köprüsü, Kula, Taşyaran Kanyonu Fotoğraf Turu 15-16 Haziran 2019                           
Untitled Document
Genel > Sohbet Köşesi > Fotoğraf Tarihinden ilginç yöntem ve fotoğraflar...
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
mehmet hacımusalar
(msiyahkalem)
Yer: İzmir
Yaş: 62
Meslek: makina mühendisi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Fotoğraf Tarihinden ilginç yöntem ve fotoğraflar...

Rus çarının özel fotoğrafçısı Sergei Mikhailovich Prokudin-Gorskii (1863-1944) 1909 ve 1910 yıllarında kendi geliştirdiği bir yöntemle daha renkli fotoğraf tekniği geliştirilmeden önce renkli fotoğraflar çekti ve bunlar günümüze ulaştı! 
 

Objeyi kıpırdatmadan arka arkaya 3 defa mavi ,kırmızı ve yeşil filtrelerle çektiği fotoğrafları özel banyolarda yıkadı ve tek renkli çıkan bu şeffaf filmleri üstüste koyarak renkli saydamlar elde etti. Bunlar günümüzde renkli fotoğraf kağıdına basılabiliyor. O günlerde ise ancak saydamları projektörle görülebiliyordu.

 

Buyurun ; siz de bu fotoğrafları görün:

 

 

 

 

Artvin fotoğrafına dikkatinizi çekerim..

bu güzel görüntüden sonra bugünkü Artrvin'i sakın görmeyiniz...

Tarih:18.01.2011 15:49:29     IP:88.***.***.43