Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Skylum Aurora HDR 2018 ÜCRETSİZ                            So, regardless of your sex A                            certainly build a continuous track                            Vefat                                                       VEFAT                            Kırgızistan - Kazakistan Fotoğraf Turu 20-29 Eylül 2019                            Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu- VİZESİZ                            PhotoWorld ile Maşukiye, Kartepe, Sapanca Fotoğraf Turu 13 Ocak 2019 Pazar                            PhotoWorld ile Gölcük - Abant Fotoğraf Turu - 30 Aralık 2018 Pazar                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > 3 Bölümlük Bir Afrika Masalı: Etiyopya Fotoğraf Gösteri 5 Mart Salı
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
3 Bölümlük Bir Afrika Masalı: Etiyopya Fotoğraf Gösteri 5 Mart Salı

3 Bölümlük Bir Afrika Masalı: Etiyopya Fotoğraf Gösteri

 

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi Salı etkinlikleri Ali Borovalı’nın Etiyopya gösterisi ile devam ediyor.
Dünyanın en fakir ülkelerinden biri, en nefes kesenlerinden de... Kral Lalibela'nın kaya içine oydurduğu monolitik kiliselerden, bin yıldır değişmeyen Ortodoks ayinlerine; Afrikanın çatısı Simien Dağları’ndan, deniz seviyesinin 160 metre altındaki Danakil Çöküntüsü’ne; yeryüzünün en sıcak havzası Dallol'un gerçeküstü renklerinden, -yerlilerin deyişiyle- cehennemin kapısı Erta Ale'nin fokurdayan lavlarına; kızıl kalpli endemik baboonlardan, dünyanın en iri timsahlarına; Omo Vadisi kabilelerinin danslı-kırbaçlı ritüellerinden, Mursilerin tabak-dudaklı kadınlarına... Bir Afrika masalı, Etiyopya.

Bu muhteşem gösteriyi sakın kaçırmayın. 

Not: Salı etkinliklerimiz ücretsizdir.

 

Tarih: 05 Mart 2013 Salı

Saat: 19:30

Yer: PhotoWorld Fotoğraf Merkezi

Adres: Bahariye Caddesi Kuzu Kestane Sokak No: 16 Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 418 19 76 – 0216 418 01 74

Web: www.photoworldfotografmerkezi.com

 

Ali Borovalı Kimdir?

Ali Borovalı İstanbul’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi, İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra İdari Bilimler dalında yüksek lisans için gittiği ABD, Florida’dan fotoğraf eğitimi de alarak döndü (1981-1984). Sonraki yıllarda fotoğrafçılıkta uzmanlaşma arayışı, onu foto-röportaj alanına yönlendirdi.

Son yıllarda dünyanın önemli fotoğraf merkezlerinde gerçekleştirdiği sergilerle adını uluslararası düzeyde duyuran Ali Borovalı yapıtlarında insan yaşamına, çevresine ve kültür temalarına yaratıcı bir bakış ile odaklanmaktadır. Röportajları, Atlas, GEO, National Geographic Traveler, Discovery Magazine, Le Monde2, Gezi, Skylife, Elle, Maison Française ve Marie Claire’in de aralarında bulunduğu pek çok ulusal ve uluslararası coğrafya, gezi ve moda dergilerinde yayımlanmaktadır.

Balkan fotoğrafçılarının aynı çatı altında toplanmasına da destek olan sanatçı, çok seyahat etmekte ve uzun soluklu projelerde çalışmayı tercih etmektedir. Katıldığı uluslararası festivaller, konferanslar ve “workshop” larla da adını sıkça duyuran Borovalı’nın fotoğrafçılık kariyeri sırasında kazandığı ödüller arasında Fujifilm Euro-Press Award (Türkiye-1997), Şinasi Barutçu Kupası (1999) ve Pamukbank Ödülü (1999) önemli yer tutmaktadır.

1998’de Avrupa’da yılın Basın Fotoğrafçısı unvanına aday gösterilen Borovalı, aynı yıl Köln’de dünyanın en büyük fotoğraf fuarı olan Photokina’da, 2000-2002 arasında birçok kez Yunanistan ve Bulgaristan’da, 2004’de fotojurnalizmin doruk noktası olarak kabul edilen Fransa, Perpignan Visa Pour L’Image festivalinde ve 2005 yılında Polonya, Bielsko-Biala FotoArt Festival’de kişisel sergiler açtı. Ali Borovalı’nın, Türk Fotoğrafçıları Kütüphanesi’nden ve Yunanistan’da Militos ve Lambrakis Press’den yayımlanmış kitapları bulunmaktadır.

Tarih:26.02.2013 16:28:16