Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Skylum Aurora HDR 2018 ÜCRETSİZ                            So, regardless of your sex A                            certainly build a continuous track                            Vefat                                                       VEFAT                            Kırgızistan - Kazakistan Fotoğraf Turu 20-29 Eylül 2019                            Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu- VİZESİZ                            PhotoWorld ile Maşukiye, Kartepe, Sapanca Fotoğraf Turu 13 Ocak 2019 Pazar                            PhotoWorld ile Gölcük - Abant Fotoğraf Turu - 30 Aralık 2018 Pazar                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > PhotoWorld ile Kuzguncuk–Beylerbeyi Fotoğraf Gezisi 24 Mart
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
PhotoWorld ile Kuzguncuk–Beylerbeyi Fotoğraf Gezisi 24 Mart
Kuzguncuk – Beylerbeyi Fotoğraf Gezisi
Tarih: 24 Mart 2013 Pazar

Bahar geldi, uzun bir kışın üzerimizde bıraktığı rehaveti Kuzguncuk-Beylerbeyi Fotoğraf gezisi ile kırmaya hazır mısınız?
Baharın cıvıl cıvıl atmosferinde açık havada rotamız, rengarenk evlerin, sakin ve huzurlu insanların bulunduğu İstanbul’ un en güzel mekanlarından biri olan Kuzguncuk’ tan başlayıp, buram buram tarih kokan, restore edilmiş yalıları ve Beylerbeyi Sarayı ile ünlü olan Beylerbeyi Semti’ne doğru devam edecek ve Beylerbeyi Sarayında sona erecektir. Sempatik rehberimiz Müslim Aldi eşliğinde gerçekleştireceğimiz gezimize hepiniz davetlisiniz.

Gezi Rotamız:
Üsküdar iskelesinde buluştuktan sonra Paşalimanı’na doğru yürüyüşe geçiyoruz. Paşalimanı’nda Fethipaşa korusunda ve köşkünde fotoğraf çektikten sonra. Orman içinden Kuzguncuk’a varıyoruz. Kuzguncuk merkezde çay molası verdikten sonra İcadiye’ye doğru fotoğraf turumuza devam ediyoruz. Burada yer alan önemli mekanları çektikten sonra ise Beylerbeyi’ne doğru boğaz kenarından yürüyüşe başlıyoruz. Beylerbeyi’nde öğlen yemeği için ara veriyoruz. Bu ara sırasında Beylerbeyi Vapur İskelesi ve Beylerbeyi Camii civarında çekimlere devam ediyoruz. Ardından turumuzun Beylerbeyi Sarayı Bahçesi’nde çekeceğimiz hatıra fotoğrafı ile sona erdiriyoruz. 

Kuzguncuk :
Anadolu yakasında, Üsküdar ile Beylerbeyi arasında bulunmaktadır. Boğaziçi'ne açılan bir vadi içindedir. Bir görüşe göre, Kuzguncuk adının, koyun eski ismi olan Kosinitza'nın bozuk bir şekli olduğunu, Evliya Çelebi'ye göre ise, Fatih zamanında Kuzguncuk’a yerleşmiş "Kuzgun baba" isimli bir kişiden alındığıdır. 17yy. kaynaklarına göre Kuzguncuk bir Musevi köyü olarak anılmaktadır. Museviler Kuzguncuk'u Kudüs toprağına bitişik saydıklarından, buraya çok önem verirler ve vaat edilmiş topraklara gidemeyenleri Kuzguncuk Musevi Mezarlığı’na defnetmeyi tercih ederlermiş. Aynı tarihlerde burada, Rumların da oturduğu bilinmektedir. Ermeniler ise, 18. yy.'da yerleşmeye başlarlar. 1855 yılında kurulan şirket-i Hayriyye' nin burada da bir iskelesi vardır. Bu iskele bugün de işlemektedir. 20. yy.ortalarından itibaren Kuzguncuk’ ta, Türkler’de çoğalmaya başlamıştır. Bugün Kuzguncuk’ta bir camii, bir mescit, iki Rum Ortodoks, bir Ermeni kilisesi, biri harap iki hamam bulunmaktadır. Pek çok tarihi evle birlikte Pembe Yalı ve eskiden bu yalıya ait olan ünlü Fethi Paşa Korusu da buradadır. Kuzguncuk’ta bir müslüman mezarlığı, bir Rum Mezarlığı (Marko Paşa da burada gömülmüştür), bir Musevi Mezarlığı vardır.

Beylerbeyi :
İstanbul'un Asya yakasında bulunan Boğaz semtlerinden biridir. Kurtuluş Savaşı yıllarında halkı tarafından yardım yollanmıştır. Eskiden bulunan gayrimüslim sayısı şimdi belki de yok derecede azdır. Beylerbeyi'ndeki tarihi eserler yıllar geçtikçe yok olmaya yüz tuttuğundan dolayı ortadan kalkmıştır. Tarihi Bizans zamanından kalma kilisenin yerine apartmanlar dikilmiş, surların etrafına gecekondular inşa edilmiş ve üzerlerine araba park edilmiştir. Bu durum günümüzde de devam etmektedir. Cadde ve sokaklarında yıkılmış ya da harebeye dönmüş olan eski konaklar bulunmaktadır.

Buluşma noktası: 
10.15'te Üsküdar İskelesi önünden hareket edilecektir. Buluşma saatinden 10 dakika önce gelmeniz rica olunur. 

Fiyat: 20 TL (buluşma noktasında alınacaktır.

Ücrete Dahil olan Hizmetler:
Profesyonel tur ve fotoğraf rehberliği, telsiz kulaklık kullanımı 

Dahil olmayanlar:
Kişisel harcamalar, öğle yemekleri ve Beylerbeyi Saray giriş ücreti 

Bu tur Tursab 5285 belge numaralı Alkış Tur Güvencesi ile yapılmaktadır. 

Önemli Not: 
Tura kesin katılımda bulunmak için serhaty@photoworld.com.tr adresine ad, soyad, telefon numaralarınızı yazmanız gerekmektedir. Kişi sayısına göre kulaklık kiralanacağı için kaydınızı önceden yaptırmanız gerekmektedir. 

Detaylı bilgi ve kayıt için:
Serhat Yılmaz
0532 5405575
serhaty@photoworld.com.tr
Tarih:11.03.2013 11:56:17