Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Skylum Aurora HDR 2018 ÜCRETSİZ                            So, regardless of your sex A                            certainly build a continuous track                            Vefat                                                       VEFAT                            Kırgızistan - Kazakistan Fotoğraf Turu 20-29 Eylül 2019                            Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu- VİZESİZ                            PhotoWorld ile Maşukiye, Kartepe, Sapanca Fotoğraf Turu 13 Ocak 2019 Pazar                            PhotoWorld ile Gölcük - Abant Fotoğraf Turu - 30 Aralık 2018 Pazar                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > Esra Pozan İle Hind Düğünü ve Güney Hindistan Turu
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Esra Pozan İle Hind Düğünü ve Güney Hindistan Turu

Esra Pozan İle Hind Düğünü ve Güney Hindistan Turu

 

24 Mayıs – 02 Haziran 2013 (9 gün 9 gece) - 1699 Euro

 

Yola çıktığımız günden bu yana, fotoğraf turları adına elimizden geldiğince sınırların dışına çıkmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda bu konuya dair en güzel örneklerden biri olan Hint Düğünü temalı Güney Hindistan Fotoğraf turumuza davet ediyoruz sizleri…

9 gün 9 gece sürecek olan turumuzda Güney Hindistan’ın çok bilinmeyen bölgesine Karnataka’ya gidiyoruz. İlk şehrimiz Bangalore. İşte Hint düğününe de bu şehirde hem tanık olacağız, hem eşlik edeceğiz hem de fotoğraflarını çekeceğiz. Sevgili ESRA POZAN da bu düğünü fotoğraflayacak ve de bizlere eşlik edecek. 3 günün sonrasında güney Hindistan’ın Devasa heykel ve mabetlerle bezeli şehirlerini ziyaret edeceğiz. Son olarak da turumuzu Bombay’da sonlandıracağız. Dönüşümüz de Bombay üzerinden THY direk seferi ile sona erecek.

İşte bu farklı ve de ilk defa yapılan turumuzun detayları:

Fiyat: 1699€ (nakit ve tek çekim)

24 Mayıs Cuma: İstanbul – Bombay Uçuşu
Atatürk Havalimanı’nda THY ile saat 19:35’te Bombay’a doğru yolculuğumuz başlıyor.

25 Mayıs: Bangalore
Altı buçuk saatlik uçuştan sonra Bombay’a varıyoruz. Jetair aktarması ile de Bangalor’a ulaşıyoruz. Havalimanı karşılamasından sonra otelimize yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra şehir turuna çıkıyoruz. Akşamleyin düğün öncesi kutlamaya katılıyoruz. Konaklama otelimizde.

26 Mayıs: Rangapattanam Turu – Mysore – Bangalore (140 Kms & 4,5 saat)
Sabah kahvaltısı ardından Sri Rangapattanam tapınağına gidiyoruz. Sonrasında ise 14. asırdan itibaren Güney Hindistan’a hükmetmiş krallığın başkenti olan Mysore (Maysur) kentine gidiyoruz. Dönüşümüz akşam Bangalore’daki otelimize.

27 Mayıs: Bangalore (Otel – Düğün - Otel) 
Sabah kahvaltısının ardından fotoğrafçı ESRA POZAN ile birlikte düğün çekimine katılıyoruz. Gün içerisinde de düğün kutlamalarına ve şenliğe davetliyiz. Akşam dönüşümüz otele.

28 Mayıs: Bangalore – Sravanabelagola - Hassan (120 Kms, 4 saat)
Sabah erkenden kahvaltımızı alıp Hassan şehirne doğru yola çıkıyoruz. Hassan yolu üzerinde Sravanabelagola kentine uğrayacağız. En önemli Jainizm (cayinizm) merkezlerinden biri olan bu şehirde devasa 17 m uzunluğunda Lord Bahubali ve tapınağını ziyaret edeceğiz. Bu heykel dünyanın en büyük yekpare heykelidir aynı zamanda.
Tapınak ziyaretimizden sonra Hassan kentine doğru yola devam edeceğiz. Otelimize yerleştikten sonra turumuz devam ediyor.
Dönemin Hoysala İmparatorluğunun en güzel mimari örneklerini görebileceğimiz Belur & Halebid’i ziyaret edeceğiz. Ayrıca tamamlanması 103 yıl süren Çennakeşeva Tapınağını göreceğiz. (Chennakesava Temple) 
Güney Hindistan’ın sırlarına ereceğimiz Karnataka eyaletinin mimarisini gözlemleyeceğimiz turumuzdan sonra Hassan’daki otelimize dönüyoruz.

Not: Merdiven ile çıkılan yükseklikler mevcuttur. Çıplak ayakla çıkılması gerekebilir. 

29 Mayıs: Hassan – Coorg (105 Kms, 03 saat)
After breakfast, Kahvaltımızın ardından Coorg şehirne doğru yola çıkıyoruz. Coorg şehirne ulaştıktan sonra otelimize yerleşiyoruz ve şehir turuna çıkıyoruz.
Coorg (Kudagu) şehri için Hindistan’ın İskoçya’sı tabiri kullanılır. Kahve üretimi oldukça meşhurdur. Coorg’luların Yunannistan askerinin soyundan geldiği de bilinmektedir…

30 Mayıs: Coorg (145 km, 4 saat) 
Fotoğraf turu için mabet ve tapınakları ziyaret. Dönüş otele.

31 Mayıs: Coorg - Bangalore ve Bombay’a uçuş
Erken kahvaltı ardından Mumbai’ye gitmek için Bangalore havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Bir buçuk saatlik uçuştan sonra Bombay’a (Mumbai) varıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Bombay (Mumbai), aynı zamanda meşhur hint filmlerinin fabrikası olarak bilinen Bollywood da (Hollywood’dan esinlenerek oluşturulan hindistan Film Endüstrisi) buradadır. 
Hindistan’ın en kalabalık şehirlerinden biri olan Bombay (nüfusu 13 milyon civarındadır!) bir tarafta varoşları, diğer tarafta devasa binaları ile zıtlığın hakim olduğu şehirlerden biridir.

01 Haziran: Mumbai
Kahvaltımızın ardından elephant Mağaralarına doğru yola çıkıyoruz. Mağaralarda kayaların işlenmesi ile oluşan heykellerin 1200 yaşında. Bu tapınaklar tanrı shiva’ya adanmış. 
Öğleden sonra ise Bombay turumuza devam ediyoruz. Limana bakan harika bir kemer, büyüleyici Moğol resimleri, Raja Bahi saat kulesi, vb… şehre damgasını vurmuş bir çok güzelliği ziyaret edeceğiz. Konaklamamız gece otelde.

02 Haziran: Mumbai – Istanbul
Odalardan erken çıkış yaparak 04:00 civarı havalimanında olacağız. İstanbul uçuşumuz saat 6’da. Varışımız ise İstanbul yerel saati ile sabah 10:15 te olacaktır.
Bu sayede 9 günlük turumuzun ardından güzelce dinlenip haftaya dinç bir biçimde başlama fırsatına da sahip olacağız. 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:
• THY ile gidiş – dönüş uçak bileti
• Lüks klimalı araçlarla ulaşım
• Tüm otellerde 8 gece boyunca oda kahvaltı konaklama
• Tüm gezi ve transferler klimalı araç ile yapılacaktır.
• Yerel bölge ve şehirlerde İngilizce rehberlik ve asistanlık hizmetleri verilecektir.
• Günlük kişi başı 1 şişe su ikramdır.
• Tüm vergiler dahil. (Hükümet ve KDV+Servis vergisi),
• Seyahat sağlık sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
• Her türlü kişisel harcamalar…
• Müze ve örenyeri giriş ücretleri
• Müzelerde fotoğraf ve video çekim ücretleri
• Otellerde ve tur esnasında kahvaltı harici alınan tüm yiyecek ve içecekler 
• Hindistan Vize Bedeli (70 USD)
• Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
• Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
• Örneğin otelde/restorantlar, restorantlar dışındaki, kılavuzlara, araç sürücülerine/görevlilere, ve Fil binicilerine verilen Tipler
• Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL)

Aşı Bilgisi:
Seyahate çıkmadan 10 gün önce olmanız gereken aşılarla ilgili detaylı bilgi: http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ulkeler/hindistan.aspx linkinde ya da Seyahat Sağlığı Danışma Merkezi’nin 444 77 34 nolu telefonlarında yer almaktadır.

Fiyat: 
- Nakit ya da Tek çekimde kişi başı 1699 Euro 
- World, Access ve Bonus kartlara 6 taksit kişi başı 1799 Euro 
- Tek kişilik oda farkı 690 Euro
- Müze Girişleri Toplam Ücreti (kişi başı): 75 Euro

Ödeme Bilgileri:

GARANTİ BANKASI / AHMEDİYE ŞB.
ALKIŞ TURİZM İNŞ.GIDA TEKS.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
ŞUBE KODU: 740

HESAP NO: 6298882
TR72 0006 2000 7400 0006 2988 82


Not: Turumuz A-5285 TURSAB No'lu ALKIŞ TURİZM güvencesinde yapılmaktadır...

Detaylı bilgi ve kayıt için:
Serkan Aygören
0506 252 93 14
0 216 391 65 65
serkan@alkistur.com

Tarih:13.03.2013 11:34:58