Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Skylum Aurora HDR 2018 ÜCRETSİZ                            So, regardless of your sex A                            Vefat                            VEFAT                                                                                  Kırgızistan - Kazakistan Fotoğraf Turu 20-29 Eylül 2019                            Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu- VİZESİZ                            PhotoWorld ile Maşukiye, Kartepe, Sapanca Fotoğraf Turu 13 Ocak 2019 Pazar                            PhotoWorld ile Gölcük - Abant Fotoğraf Turu - 30 Aralık 2018 Pazar                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > PhotoWorld ile İznik - İnegöl - Bursa Fotoğraf Turu 4-5 Mayıs
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
PhotoWorld ile İznik - İnegöl - Bursa Fotoğraf Turu 4-5 Mayıs

PhotoWorld ile İznik - İnegöl - Bursa Fotoğraf Turu

4-5 Mayıs (Cumartesi-Pazar)

Fiyat: 269 TL

PhotoWorld gezileri hız kesmeden devam ediyor. Her  15 günde bir gerçekleştirdiğimiz gezilerimizde bu seferki gezi duraklarımız Çinileriyle ünlü İznik, İznik Gölü, Antik Dönemde Ankedoma olarak anlandırılan İnegöl ve bir dönem Osmanlı Devleti’nin başkenti olan ve tarih kokan Bursa. İşte size iki gün dolu dolu geçecek bir gezi programı. İşte detaylar:

 

1. Gün İznik - İnegöl

İznik Çini Fırınları Kazı Alanı, Süleyman Paşa Medresesi (İznik El Sanatları Çarşısı), Çinili (Yeşil) Cami, İznik Müzesi (Nilüfer Hatun İmareti), İznik sur kapılarından Lefke Kapı görülecek yerler arasındadır. Göl kenarında yürüyüş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Ardından İnegöl’e hareket . Varışımızın ardından Öğlen yemeğimizde meşhur “İnegöl Köftesi “nin tadına bakıyoruz. İnegöl, Antik Dönemde Ankedoma adıyla tanınmaktaydı. İlçedeki önemli tarihi eserler Osmanlı döneminden kalmadır. 1481’de Sadrazam İshak Paşa tarafından yaptırılan İshak Paşa Cami ve Külliyesi, Hamza Bey Cami, Yıldırım Cami (Cuma Camii), Kurşunlu Cami, Kurşunlu Han ve Ortaköy Kervansarayı İnegöl'deki tarihi eserlerdir. İnegöl’ün 13 km batısında yer alan Sultan köyünde XIV. yüzyılda yaşamış Germiyanoğlu Geyik Baba ile Balım Sultan adına, Orhan Bey tarafından yaptırılmış Geyikli Baba Türbesini ziyaret ediyoruz. Boğazova Yaylası, Arabaoturağı Yaylası, Alaçam Yaylası, tarihi çınarlar vb İnegöl'ün tabii güzelliklerini panoramik gördükten sonra Türkiye’nin en büyük 3. mağarası olan Oylat Mağarası ile gezimize devam ediyoruz ve sonra İnegöl’deki otelimize geçiyoruz.

 

2.Gün: Bursa

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Bursa’ya hareket ediyoruz. Panoramik görüntüsünün en iyi izleneceği yer olarak bilinen Tophane mevkiinde, Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey ile Devletin ikinci sultan Orhan Bey’in  türbeleri, İstiklal Savaşı Şehitleri Anıtı ve 1906 yılında yapılmış altı katlı Bursa Saat Kulesi gezilerini yapıp, Türk İslam mimarisinin en önemli eserlerinden Ulu Cami’ye gidiyoruz. Kapalı namaz kılma alanı bakımından Türk tarihinde yapılan en büyük cami özelliğine sahip Ulu Cami’yi gezdikten sonra, Bursa’nın  meşhur İskender Kebabı’nı tatmak üzere restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinden sonra gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sırasıyla Türkiye’nin tek ipek çarşısı Koza Han, Bursa’nın 7000 yıllık bir zaman diliminde geçirdiği değişim ve dönüşümlerin sergilendiği Bursa Kent Müzesi, Bursa’nın en güzel anıtlarından olan Yeşil Cami, Türk Mezar anıtlarının en gösterişlilerinden biri ve Bursa’nın simgesi olmuş Yeşil Türbe’yi gezip rengarenk evleri, Arnavut kaldırımlı sokaklarında fotoğraf çekmeye devam ediyoruz ve İstanbul’a hareket ediyoruz.

 

Önemli not: Geziye kesin katılımcı olabilmek için senay@alkistur.com adresine ad soyad, telefon, TC No (Seyahat sigortası için gereklidir…), tişört beden numarası ve e-posta adresi bilgilerinin ulaştırılması gerekmektedir. Gezimiz Kesin Hareketlidir.

Fiyata Dahil olan Hizmetlerimiz: 
• Cumartesi sabahı araç içi kahvaltı (Sandviç, meyve suyu, kek)

• İnegöl Kaplan Hotel’de 1 Gece Oda + Kahvaltı konaklama
• İnegöl’de Zeynel İnegöl Köftecisi’nde Akşam Yemeği ( İnegöl Köfte – Piyaz – Meşrubat – Su )

• PhotoWorld Özel Üretimi Tişörtler
• Lüks Otobüsler İle Ulaşım 
• Profesyonel rehberlik hizmetleri
• Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
• Alkış Turizm Otobüs içi İkramları


Fiyata Dâhil olmayanlar:

• Müze Ören Yeri Girişleri 
• Tüm Öğle Yemekleri

• Pazar günü dönüş yolundaki akşam yemeği
• Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
• Tüm Özel Harcamalar 

Not: Turumuz A-5285 TURSAB No'lu ALKIŞ TURİZM güvencesinde yapılmaktadır...

Hesap numarası:
GARANTİ BANKASI / AHMEDİYE ŞB.
ALKIŞ TURİZM İNŞ. GIDA TEKS. SAN. VE TİC.LTD. ŞTİ.
ŞUBE KODU: 740
HESAP NO: 6298882
TR72 0006 2000 7400 0006 2988 82

 

Araç hareket yerleri:

05:30 Bakırköy İncirli Otobüs Durakları (Ömür Plaza karşısı)

06:00 Beşiktaş Yıldız Camii Önü Otobüs Durakları

06:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü Otopark Girişi

 

Detaylı bilgi ve kayıt için:

Serhat Yılmaz
0532 5405575
serhaty@photoworld.com.tr

Şenay Uysal: 0 216 391 65 65

senay@alkistur.com

Tarih:16.04.2013 15:47:50