Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Skylum Aurora HDR 2018 ÜCRETSİZ                            So, regardless of your sex A                            Vefat                            VEFAT                                                                                  Kırgızistan - Kazakistan Fotoğraf Turu 20-29 Eylül 2019                            Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu- VİZESİZ                            PhotoWorld ile Maşukiye, Kartepe, Sapanca Fotoğraf Turu 13 Ocak 2019 Pazar                            PhotoWorld ile Gölcük - Abant Fotoğraf Turu - 30 Aralık 2018 Pazar                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > PhotoWorld ile Göynük - Taraklı - Çubuk Gölü Fotoğraf Turu 26 Mayıs
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
PhotoWorld ile Göynük - Taraklı - Çubuk Gölü Fotoğraf Turu 26 Mayıs

PhotoWorld ile Göynük - Taraklı - Çubuk Gölü Fotoğraf Turu

26 Mayıs 2013 Pazar / Günübirlik

Fiyat: 79 TL

 

Göynük, şirin bir Anadolu kasabasıdır. Osmanlı’dan günümüze kalan tarihi ahşap evleri ve dar sokaklarıyla ünlü bu beldemizin bir diğer önemli özelliği ise Fatih Sultan Mehmed’in Hocası olan Akşemseddin Hazretleri’nin kabrinin burada olmasıdır. Her yıl mayıs ayının son Pazar günü Akşemseddin Hazretleri’ni anma kutlamaları yapılır Göynük’te. O gün kent bayram havasına bürünür, yemekler dağıtılır, dualar edilir, o gün kurulan semt pazarından taze meyveler alınıp afiyetle yenir. Akşemseddin Hazretlerini  Anma Günü 1988 yılında başlamış olup, her yıl büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır.Anma günü; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bolu Valiliği, Göynük Kaymakamlığı, Göynük Belediye Başkanlığı, Akşemseddin Hz. Vakfı ve Sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla her yıl İstanbul’un Fetih Kutlamalarından bir hafta önce Mayıs ayının son pazar günü yaklaşık kırk bin kişinin katılımıyla tertiplenmektedir.

Kutlamalar çerçevesinde Tasavvuf  Musikisi, Sema gösterisi, Mehteran, havai fişek gösterisiyle ülkemizin seçkin Hafız ve Mevlidhanlarınca Gazi Süleymanpaşa Camii’nde Mevlid-i şerif ve Kur’an-ı Kerim okunmaktadır. Aynı gün anma gününe katılan misafirlere aş dökümü (pilav) ikram edilmektedir.

 

Artık bir PhotoWorld klasiği olan Göynük – Taraklı – Çubuk Gölü turumuza bu kez 26 Mayıs’ta çıkıyoruz. İlk durağımız Taraklı veya reklamlarda gördüğünüz adıyla Mümkünlü kasabası. Osmanlı sivil mimarisinin en güzel örnekleriyle buram buram tarih kokan, cumbalı, renkli evleri, doğası, tertemiz sokak ve parkları ile her köşesi tablo görünümünde olan Taraklı’ya uğruyoruz. İlk durağımız Kültür Evi. İlçenin restore edilen ender binalarından biri olan Kültür Evi’nde, kumaş dokuma aletlerini, çingenelerin yaptığı demir ve ferfore işlerini, Taraklı doğumlu ünlü hattat sanatçısı Saim Özel'in eserlerini ve yöresel kıyafetleri gördükten sonra Bağdat Yolu üzerinde bulunan Taraklı'nın eskiden kervanların konakladığı ve yılların hiçbir zaman eskitemediği Tarihi Han'ı, sivil mimarinin ilçedeki en güzel örneklerinden Çakırlar Konağı ve eskiVali Konağı, Yavuz Sultan Selim’in Vezir-i Azamı Yunus Paşa tarafından Mimar Sinan’a yaptırılan Yunus Paşa Camii, (Kurşunlu Camii), yapıldığı yıllarda Yunus Paşa Camii’nin merkezi sistemle alttan ısıtılmasında kullanılmış Tarihi Hamam'ı Yusuf Bey Mahallesi’ndeki 5 asırlık Tarihi Çınar Ağacı'nı ve Osmanlı’dan Cumhuriyet’e kadar kullanılan Rüştiye Mektebi'ni gördükten sonra 12:00 gibi şenlikler için Göynük’e hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda Gazi Süleyman Paşa Hamamı’nı ve Camii’ni, Zafer Kulesi’ni görüp tarihi sokaklarda çekimlerimizi sürdürüyoruz. Kutlamaları takip edip öğle yemeğimizi dilersek halka dağıtılacak olan aş dökümü ile dilersek de yöresel yemekleri tadacağımız şirin restoranlarda alıyoruz.

15:00 gibi buluşup Çubuk Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Kayabaşı Tepesi’nden inen bir heyelanın genişleyen vadiyi tıkaması sonucu oluşmuş, etrafı güzel çam ormanlarıyla kaplı, Yeldeğirmenleri ile süslü göl manzarasını çam ormanlarının süslediği harika manzaralar eşliğinde fotoğraflayıp turumuza son noktayı koyuyor ve 18:00 gibi İstanbul’a doğru yola koyuluyoruz.  Dönüş saatimiz tahminen 22:00 civarında olacaktır.

 

Gezi Katılım ücreti: 79 TL

Banka Hesap Bilgileri

GARANTİ BANKASI / AHMEDİYE ŞB.

ALKIŞ TURİZM İNŞ.GIDA TEKS.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.

ŞUBE KODU :740

HESAP NO :6298882

TR72 0006 2000 7400 0006 2988 82


Ücrete Dahil Olan Hizmetler
* Lüks araçlar ile gidiş dönüş ulaşım
* Çevre Gezileri
* Alkış Tur Araç İçi İkramları
* Alkış Tur Güvencesi
* Sabah Kahvaltısı ikramı (Araç içinde set menü)

* PhotoWorld Özel Tasarım Tişörtler
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
* Öğle ve akşam yemekleri
* Tüm özel harcamalar
* Müze ören yeri girişleri

 

Araç Hareket Noktaları

05:30 Bakırköy İncirli,

06:00 Beşiktaş Yıldız Üniversitesi Önü

06:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü

 

Not: Turumuz A-5285 TURSAB No'lu ALKIŞ TURİZM güvencesinde yapılmaktadır...

 

Detaylı bilgi ve kayıt için:

Serhat Yılmaz

0216 418 19 76

serhaty@photoworld.com.tr

Tarih:03.05.2013 12:31:59