Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu 4-11 Nisan 2020                            PhotoWorld ile Misi & Suuçtu Şelalesi & Eskikaraağaç Köyü Fotoğraf Turu - 13 Ekim 2019 Pazar                            V E F A T                            PhotoWorld ile Mudanya / Trilye Fotoğraf Turu 15 Eylül Pazar                            PhotoWorld ile İğneada Longoz Ormanları Dupnisa Mağarası Fotoğraf Turu 28 Temmuz Pazar                            PhotoWorld ile Melen Rafting, Güzeldere Şelalesi ve Efteni Gölü Fotoğraf Turu 14 Temmuz Pazar                            VEFAT!                            Sony A7 ii V.4.01                                                       PhotoWorld ile Ulubey Kanyonu, Clandras Köprüsü, Kula, Taşyaran Kanyonu Fotoğraf Turu 15-16 Haziran 2019                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > Çocuklar için Fotoğraf Eğitimi 2. Dönem Başlıyor!
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Çocuklar için Fotoğraf Eğitimi 2. Dönem Başlıyor!
Çocuklar İçin Fotoğraf Eğitimi

Yaz tatilinde çocuklarınızın keyifli bir hobi edinmesini ister misiniz? O zaman çocuklarınızı, yaş gruplarına göre özel olarak hazırladığımız fotoğraf eğitimlerine bekliyoruz.

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde psikolog eşliğinde yaş gruplarına göre özel hazırlanan fotoğraf eğitim programlarıyla çocuklar ve gençler dünyaya farklı bir gözle bakıyor.  Kadıköy Bahariye Caddesi’ndeki merkezde gerçekleşecek eğitimlerde çocukların ve gençlerin zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimine katkıda bulunularak, yaratıcılıklarını ortaya çıkarmaları hedefleniyor.

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde deneyimli eğitmenler eşliğinde gerçekleşecek olan eğitimler 3 hafta sürecek. Haftaiçi Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri gerçekleşecek olan program sonunda öğrencilerin çalışmaları PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde sergilenecek. Program kapsamında öğrenciler temel fotoğraf bilgilerini öğrenerek, uygulama çekimleriyle birlikte bir yandan dış dünyaya tanıklık ederken, diğer yandan aileler, çocuklarının iç dünyasına yolculuk yapacaklar.
  
Çocuklar için Fotoğraf Yaz Okulu’nda 7-11 Yaş grubu için hazırlanan derslerde öğrenciler Fotoğraf makinesini oluşturan parçalar, Işık, Hareket, Doğru Kompozisyon, Doğayı keşfetme ve Yakın Çekim ve Picasa programını kullanmayı öğrenecekler. 12- 16 Yaş grubu eğitim içeriği ise Dijital Fotoğrafçılık,  Makine ve Lensler, Pozlama, Enstantane ve Diyafram, Fotoğraf Çekiminde Işık, Fotoğraf Makinesinin özel fonksiyonları, Doğru Kompozisyon ve Çekim Teknikleri konularından oluşuyor. Eğitimler 2 uygulama gezisiyle destekleniyor. 

Çocuklar için Fotoğraf Yaz Okulu'nda 2. Dönem: 15 - 29 Temmuz 2013,  3. Dönem: 12 - 26 Ağustos 2013, 4. Dönem: 02 - 16 Eylül 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek. Eğitimler Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri yapılacaktır.
 
Fiyat: 200 TL
 
PhotoWorld Fotoğraf Merkezi, “Neden çocuklar için fotoğraf eğitimi?” sorusuna şu yanıtlarda bulunuyor;
Zihinsel gelişime katkıları
Görsel algıları güçlenir. Farklılıkları ve detayları daha iyi görürler. Dikkat süreleri artar. Düşünme, odaklanma ve kurgulama becerileri gelişir. Estetik bakış açısı kazanırlar.

Duygusal gelişime katkıları
Duygu ve düşüncelerini farklı bir yöntem ile ifade edebilmeyi öğrenirler. Yeni ve kendilerine özgün şeyler üretebildiği için mutlu olurlar. Merak duyguları gelişir. Sezgileri güçlenir. Yaratıcılıklarını, onlara sunulan ortamda özgürce gösterirler.

Sosyal gelişime katkıları
İçinde bulundukları her grupta özgün eserleri ile kendilerini gösterebilirler. Farklı olmaktan çekinmezler. Aynı konuya farklı şekillerde bakabilmeyi öğrenirler. Empati duyguları gelişir. Ekip içinde çalışmayı ve paylaşımda bulunmayı severler.

Hareket gelişimine katkıları
El-göz koordinasyonları gelişir.

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi:

Farklı bakış açısı, etkin çalışma metodu ve yenilikçi uygulamaları ile “Fotoğraf Platformu” olma görevini iki yıldır başarı ile yürüten PhotoWorld, faaliyetlerini PhotoWorld Fotoğraf Merkezi olarak tek çatı altında topluyor. 

Dersler
PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde Temel, ileri, portre, doğa, makro, still life fotoğraf dersleri, Marka/model bazlı makine ve lens eğitimleri, Konulu atölyeler, Püf noktası eğitimleri, Usta fotoğrafçıların katıldığı atölyeler, Ev hanımları için pratik fotoğraf eğitimi, Çocuklar için eğlenceli fotoğraf eğitimi, Fotoğraf makinesi ile video çekim dersleri, Temel ve ileri görüntü işleme programları eğitimi, Baskı atölyesi, Amatör sinema/video dersleri ve amatör post prodüksiyon dersleri (montaj) veriliyor.

Etkinlikler
PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde ayrıca fotoğraf sergileri, Usta fotoğrafçıların katıldığı söyleşiler, Periyodik slayt gösterileri, Fotoğraf konulu film gösterileri, Donanım ve yazılım konulu film gösterileri ve Periyodik fotoğraf gezileri düzenleniyor.

Bilgi Merkezi
PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde yer alacak Fotoğraf Müzesi’nde filmler, makineler, lensler, baskı aparatları, dijital ve analog makine parçaları sergileniyor.
Kütüphane bölümünde farklı dillerde yüzlerce fotoğraf yayını ve dergiye erişim imkanı bulunuyor.
Merkezde bulunacak KIOSK’lardan farklı dillerde binlerce e-dergi, e-kitap, soft dokümanlar, videolar ve fotoğraf belgeleme arşivine kolayca erişilebiliyor.

Baskı Merkezi
Amatör ve profesyonel fotoğrafçıların farklı boyutlardaki fotoğraf baskı talepleri PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde karşılanabiliyor. 

Canon Görsel Akademi
Canon makine satın alanlara fotoğraf veya video eğitimi veren Canon Görsel Akademi, PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde faaliyet gösteriyor.

İletişim 
Bahariye Caddesi Kuzu Kestane Sokak No: 16 Kadıköy İstanbul
Tel: 0216 418 19 76 - 0216 418 01 74
www.photoworldfotografmerkezi.com

 


Tarih:02.07.2013 12:32:56