Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu 4-11 Nisan 2020                            PhotoWorld ile Misi & Suuçtu Şelalesi & Eskikaraağaç Köyü Fotoğraf Turu - 13 Ekim 2019 Pazar                            V E F A T                            PhotoWorld ile Mudanya / Trilye Fotoğraf Turu 15 Eylül Pazar                            PhotoWorld ile İğneada Longoz Ormanları Dupnisa Mağarası Fotoğraf Turu 28 Temmuz Pazar                            PhotoWorld ile Melen Rafting, Güzeldere Şelalesi ve Efteni Gölü Fotoğraf Turu 14 Temmuz Pazar                            VEFAT!                            Sony A7 ii V.4.01                                                       PhotoWorld ile Ulubey Kanyonu, Clandras Köprüsü, Kula, Taşyaran Kanyonu Fotoğraf Turu 15-16 Haziran 2019                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > Gökçeada Meryemana Festivali ve Troya - Assos - Behramkale - Kaz Dağları Turu
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Gökçeada Meryemana Festivali ve Troya - Assos - Behramkale - Kaz Dağları Turu

Gökçeada Meryemana Festivali ve Troya - Assos - Behramkale - Kaz Dağları Turu

 

14-18 Ağustos (4 gece 4 gün)

 

Fiyat: 595 TL

 

Tepeköy'ün ve de Gökçeada'nın en büyük etkinliği, 15 Ağustos Meryem Ana’nın bayramıdır. Hristiyan inanışına göre, bir insan öldüğü zaman Allah katında gerçek hayata kavuştuğu için, ölüm günü bayram günü olması gerekir. Buna istinaden bütün Azizlerin ölüm günleri bayram günü olarak kutlanır. Bu bayrama katılmak ve Meryem anaya dua edebilmek için, İmrozlu dünyanın neresinde olursa olsun, o gün adaya gelmeye çalışır. Ayın 14'ünde büyük baş kurbanlar kesilir. Ve etleri kilisenin avlusunda kurulan kazanlarda bütün gece pişirilir. Kemik suyunda keşkek yapılır. 15'inin sabahı, kilisedeki ayinden sonra, metropolit tarafından, pişirilen etler takdis edilir ve herkese parasız olarak dağıtılır. 

Ayinden sonra herkes köyün mezarlığına gider. Her bir mezarın sahibi, mezar başında bekler. Bir tepside türlü türlü tatlılar vardır, geçen herkes bu tatlılardan alır. Bu şekilde yaşayanlar bu bayram gününde göçmüş olanları unutmadıklarını, içlerinde gömdüklerini göstermiş olurlar. O gün bir başka gündür Tepeköy için. Bir yeniden diriliştir.

 

İşte bu etkinliği yerinde yaşamak ve Gökçeada’nın sörf tutkunlarına kapılarına açtığı rüzgarı bol koylarının keyfini çıkarmak, hatta ve hatta tuz gölü kenarında çamur banyosu yapmak istiyorsanız o zaman bu keyifli geziye hepinizi bekliyoruz. Dahası da var. Sadece Gökçeada ile sınırlı değil gezimiz. Troya Antik kenti, Assos, Behramkale ve Yaz sıcaklarında serin bir mola olarak düşünebileceğiniz Kaz Dağları turumuz da bu gezi içerisinde sizleri bekliyor olacak. Fotoğraf danışmanlığını Murat Gür’ün gerçekleştireceği ve her günü aynı zamanda bir fotoğraf atölyesi tadında geçecek olan program nasıl mı olacak? İşte gün gün detaylar:

 

14 Ağustos Çarşamba

23:30’dan itibaren belirlenen noktalardan sizleri aldıktan sonra yaklaşık 7 saatlik bir yolculuğun ardından Kabatepe Limanı’na varış.

 

15 Ağustos Perşembe

Sabah 08:00’da feribotla gökçeada’ya geçiş. Otele yerleşme ve Sabah Kahvaltısı için Mustafa’nın Kayfesi’ne geçiş. (http://www.mustafaninkayfesi.net/). Zengin köy kahvaltımızın ardından bir zamanlar 1950 hanesiyle Türkiye'nin en büyük köyü olan Dereköy'e varış ve fotoğraf çekimi. Ardından Eski rum köyü olan Zeytinli Köye geçiş. Madamın Dibek Kahvesi' nde kahve molası, köye özgü sakızlı muhallebiyi tatma imkanı ve Fener Rum Patriği Bartelomeos’un evinin görülmesi. Öğle Yemeği Zeytinli Köy’de (Ekstra). Ardından etkinliklerin izlenmesi ve fotoğraflanması için Tepeköy'e varış ve gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürecek olan eğlencelerin fotoğraflanması ve merkezdeki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

16 Ağustos Cuma

Sabah kahvaltısından sonra tüm gün ada ve deniz turu. Kaleköy ve Eski Bademli Köyünde fotoğraf çekimi ve denize girmek için Yıldızkoy’da mola. Kaleköy’deki Yakamoz balık restoranında (www.gokceadayakamoz.com) alacağımız öğle yemeğinin (Ekstra) ardından Tuz gölü' ne varış, çamur banyosu ve deniz keyfi. Akşam yemeği için otele dönüş. Geceleme otelimizde.

17 Ağustos Cumartesi

Sabah 10:00 feribotu ile Kabatepe Limanı üzerinden Çanakkale’ye geçiş. Sırasıyla Troya antik kenti, Assos, Behramkale turu. Öğle yemeği için (ekstra) Assos merkeze geçiş. Fotoğraf danışmanımız Murat Gür liderliğinde Behramkale sokaklarında fotoğraf çekimlerinin yapılması. Arzu edenler denizin keyfini çıkarabilirler. Akşam üzeri Akçay’a hareket. Otele yerleşme. Akşam yemeği Akçay’daki otelimizde. Geceleme Akçay’da.

 

18 Ağustos Pazar

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından tüm gün Kaz dağları turu.

Kazdağlarının muhteşem manzaraları eşliğinde doğası ve mitolojik öyküleriyle ünlü Hasanboğuldu ve Sutüven Şelalesini gezmeye gidiyoruz. Öğle yemeği mangal başında kendin pişir kendin ye tarzında olacak (Ekstra). Sıcak bir ortamda alacağımız öğle yemeği sonrası taş ustalığının en güzel örneklerinin bulunduğu Adatepe köyünü geziyor, tarihte ilk güzellik yarışmasının yapıldığı Zeus Altarı’na uğruyoruz. Ardından Tahtakuşlar Köyündeki Etnografya müzesini geziyoruz. Sonrasında Yeşilyurt köyüne geçiyoruz. Köy gezisi sonrası yolumuz üzerinde bulunan Zeytinyağı Müzesi’nde zeytinyağı yapımı hakkında bilgiler alıp, tadım sonrası alışverişimizi yapıyoruz ve 18:30 gibi İstanbul’a dönüş yoluna geçiş.  

 

Araç Hareket Noktaları (Kesin kalkış saatleridir. 10 dakika önce buluşma yerinde olunması gerekmektedir.)

23:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi

00:00 Mecidiyeköy Aslı Börek Önü

00:15 İncirli Ömür Plaza

 

Fiyat: 595 TL (iki kişilik odada kişi başı fiyat)

 

Fiyata dahil olanlar:

Fotoğraf Danışmanlığı

Lüks araçla tüm transferler

3 gece YP konaklama (2 gece Gökçeada Kale Motel www.hotelkalepalace.com/motel.html,  bir gece Akçay’da http://www.omurotel.com.tr/)

Belirtilen Tüm Turlar

Kabatepe Gökçeada Feribot ücreti

4 sabah kahvaltısı– 3 akşam yemeği

Seyahat Sigortası

Alkış Tur Güvencesi

 

Fiyata dahil olmayanlar:

Müze ve ören yeri girişleri (müzekart tavsiye edilir)

Tüm öğle yemekleri

Son gün akşam yemeği

Akşam yemeklerinde alınacak içecekler...

 

Kesin Rezervasyon için!

Tura kesin katılım için 5 Ağustos Pazartesi gününe kadar kesin kaydınızı ve ödemenizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. 15 Ağustos’ta tüm rumlar adaya geleceğinden yoğunluk yaşanacaktır ve otellerin şimdiden tutulması gerekmektedir. Tur kontentajımız 20 kişi ile sınırlıdır. Otelde başka yer olmadığından hızlı davranmak gerekmektedir.

 

Yanınızda mutlaka bulunsun!

Turumuz 4 gün süreceğinden ve fotoğraf amaçlı olduğundan şarj aletlerinizi, yedek pil ve bellek kartlarınızı yanınıza almayı sakın unutmayın. Denize de gireceğimiz için mayolarınız, güneş kremleriniz, deniz gözlükleriniz ve plaj havlularınız da yanınızda bulunsun. Güneş gözlüğü ve şapka ise vazgeçilmezleriniz arasında yerini mutlaka almalı. Müzekartınız yoksa tura çıkmadan önce mutlaka temin edin. www.muzekart.com adresinden nasıl temin edeceğinizi öğrenebilirsiniz. Sürekli olarak kullandığınız ilaçlarınızı da çantanızda bulundurmanızda fayda var. Şimdiden keyifli yolculuklar...

 

Not: Turumuz A-5285 TURSAB No'lu ALKIŞ TURİZM güvencesinde yapılmaktadır.

Banka Hesap Bilgileri
GARANTİ BANKASI / AHMEDİYE ŞB.
ALKIŞ TURİZM İNŞ.GIDA TEKS.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
ŞUBE KODU :740
HESAP NO :6298882
TR72 0006 2000 7400 0006 2988 82


İletişim & Rezervasyon: 
Serhat Yılmaz
0532 540 5575
serhaty@photoworld.com.tr

Şenay Uysal
0216 391 65 65
senay@alkistur.com
Tarih:24.07.2013 14:07:34