Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu 4-11 Nisan 2020                            PhotoWorld ile Misi & Suuçtu Şelalesi & Eskikaraağaç Köyü Fotoğraf Turu - 13 Ekim 2019 Pazar                            V E F A T                            PhotoWorld ile Mudanya / Trilye Fotoğraf Turu 15 Eylül Pazar                            PhotoWorld ile İğneada Longoz Ormanları Dupnisa Mağarası Fotoğraf Turu 28 Temmuz Pazar                            PhotoWorld ile Melen Rafting, Güzeldere Şelalesi ve Efteni Gölü Fotoğraf Turu 14 Temmuz Pazar                            VEFAT!                            Sony A7 ii V.4.01                                                       PhotoWorld ile Ulubey Kanyonu, Clandras Köprüsü, Kula, Taşyaran Kanyonu Fotoğraf Turu 15-16 Haziran 2019                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > PhotoWorld İle Pınarbaşı – Küre Dağları - Safranbolu Fotoğraf Turu 17-20 Ekim
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
PhotoWorld İle Pınarbaşı – Küre Dağları - Safranbolu Fotoğraf Turu 17-20 Ekim

PhotoWorld İle Pınarbaşı – Küre Dağları - Safranbolu Fotoğraf Turu

 

17-20 Ekim 2012

 

Fiyat: 490 TL

 

Sonbaharın en güzen yaşandığı yerlerden birine, doğanın farklı tonlarda renklerle ziyaretçilerini karşıladığı (Pınarbaşı Turumuza Daha önce katılanlar gözlerinin önüne getireceklerdir) Küre Dağları Milli Parkı’na, oksijeni ciğerlerimize doyasıya çekip benzersiz renkleri fotoğraflamaya var mısınız? Kurban Bayramı’nda kurban kesecek olan misafirlerimizi de düşünüp bayramın ikinci gecesinde yola koyulacağız.

 

Pınarbaşı İlçesi, ilde yöresel kıyafetlerle (gündelik yaşam için) gezilen ender yerlerden biridir.
Dünyada eşine az rastlanır nemli ve karstik ormanları, bitki türleri ve yaban hayatı zenginliğiyle ekolojik bakımından önemi uluslararası düzeyde kabul gören ender alanlardan biri olan “ Küre Dağları Milli Parkı”, Dünya Doğayı Koruma Vakfı tarafından (WWF), “Türkiye’nin dünyaya armağanı” olarak uluslararası kamuoyuna sunulmuştur.
Küre Dağları Milli parkının kalbinde yer alan Pınarbaşı ilçesi, Valla Kanyonu (Dünyanın 4.
büyük kanyonu), Horma kanyonu, Ilıca şelalesi ve Ilgarini mağarası gibi doğal zenginlikleri sınırları içerisinde barındırmaktadır. Zengin kültürel kaynakları ve folklorik değerleri, otantik yaşam ögeleri ve özgün ahşap mimarisini koruyarak günümüze taşıyabilmiş nadir yörelerimizin başında gelmektedir.

 

Kurban Bayramı’nda tüm yöre halkı göç ettikleri illerden köylerine geri döndüğünden ve yöresel kıyafetlerini giydiklerinden eşine az rastlanır bir portre fotoğraf platosu bizleri bekliyor olacak. Köy bayramlaşmalarına şahit olacağız. Belki de bizi sofralarına davet edecekler. Mantar toplayıp odun sobamız üzerine pişireceğiz. Kestane kebap yapacağız. Sizleri ne tür sürprizler bekliyor tahmin bile edemezsiniz.

 

Program : 16 Ekim Çarşamba gecesini Perşembe’ye bağlayan gece saat 00:15’te belirtilen noktalardan sizleri aldıktan sonra yolculuğumuza başlayacağız. Yaklaşık 7 saat süren yolculuğumuzdan sonra Park Ilıca Otel’e varmış olacağız. Otelimiz Bungalow tipidir. Tek katlı odalarda 3 ve 4 yatak seçeneği, çift katlı odalarda ise altta 3, üstte 2 kişilik yatak seçeneği mevcuttur. Odaların tümünde banyo, tuvalet ve ısıtma sistemi yer almaktadır. Konaklama 3-4 ve 5 kişilik odalarda yapılacaktır.

17 Ekim Perşembe

Park Ilıca’da alacağımız kahvaltının ardından bayramlaşma için köylere doğru hareket ediyoruz. Bayramlaşmanın hangi köyde olacağı Bayram Arefesinde belli olduğu için köy bilgisi gideceğimiz gün netleşecektir. Bayramlaşma ve köy halkının fotoğraflanmasının ardından yöresel kıyafetli köy sakinleriyle sohbetlerimize devam ediyoruz. Ve tabi bize sunulan ikramları geri çevirmiyoruz. Gün erken karardığı için 16:30 gibi tesisimize geri dönüyoruz ve akşam yemeğine kadar serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği sonrasında odun sobası başında, semaver eşliğinde sohbetlerimiz devam ediyor. Bir yandan odalarımızın kenarından akan derenin sesi, bir taraftan da vadinin sessizliği bizi bu dünyadan alıp farklı dünyalara götürüyor.

 

18 Ekim Cuma

 

Tesisimizdeki kahvaltı sonrasında bu kez Valla Köyü ve Valla Kanyonu yürüyüşü için yola çıkıyoruz. Köy halkını yine rengarenk kıyafetleri içerisinde fotoğraflayıp kanyonun eşsiz manzarasının seyrine dalıyor ve ormaniçi yolunda yürüyüş yapıp oksijen depoluyoruz. Akşam yemeği Parkılıca tesisinde.

 

19 Ekim Cumartesi

Kahvaltımızı yaptıktan sonra bu kez yanıbaşımızda duran bir doğa güzelliği ile sizleri tanıştırıyoruz. Ilıca Şelalesi bizleri eldeğmemiş dokusuyla karşılıyor. Şelale turumuzun ardından otele dönüş yolunda Gözleme ve ayran eşliğinde, ardından da odun ateşinde yanan semaverden bardaklarımıza dökülen demli çaylarımızla öğle yemeğimizi (Ekstra) alıyoruz. Sonrasında hepbirlikte bu kez şehir merkezine yakın olan Horma Kanyonuna ve yürüyüş parkuruna gidiyoruz. Akşam yemeği için Parkılıca tesisimize geçiyoruz. Dinlenip yemeğimizi de yedikten sonra Fotoğraf Sanatçısı Behiç Günalan’ın bizler için hazırlamış olduğu fotoğraf gösterisini izliyor ve çay/kahve eşliğinde, hatta o tarihte varsa kestane kebap eşliğinde derin sohbetlere dalıyoruz.

 

20 Ekim Pazar

Tesisimizde alacağımız kahvaltı sonrasında hazırlanmak üzere serbest zaman verip dönüş yoluna çıkıyoruz. Dönüş yolunda ise Safranbolu’da hem lezzet hem de fotoğraf molası verip 15:00 gibi İstanbul yoluna koyuluyoruz. Öğle yemeğini (Ekstra) Safranbolu’daki yöresel tatlar sunan küçük ve şirin restoranlarda yiyebilirsiniz.

 

Hareket yerleri ve saatler:
00:00 – Bakırköy İncirli Ömür Plaza

00:20 – Taksim AKM Önü
00:45 – Kadıköy Evlendirme Dairesi

  
Fiyat: 490 TL

 

Fiyata Dahil Olanlar:

Lüks araçlarla ulaşım

Parkılıca Tesislerinde 3 gece YP Konaklama

4 sabah kahvaltısı, 3 akşam yemeği

Çevre gezileri

Seyahat sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayanlar:

Tüm öğle yemekleri

Akşam yemeklerinde alınan içecekler

Tüm kişisel harcamalar

 

Son katılım tarihi: 07 Ekim 2013 Pazartesi

 

Gerekli olan malzemeler;
* Fotoğraf makineniz,
* Yedek pil, şarj aletiniz ve Tripod veya Monopodunuz
* Rahat hareket edebileceğiniz ayakkabı ve kıyafetleriniz,
* Hava durumuna göre yağmurluk ve şemsiye
* Şayet kullanıyorsanız ilaçlarınız.


Detaylar:
Gezi süresi 4 gün 4 gecedir. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Alkış Tur’un sorumluluğu yoktur. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Alkış Tur da saklıdır. Turun iptali durumunda Alkış Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Tura kayıt yaptıran ancak, geçerli mazeret bildirilerek Tur tarihinden en az 7 gün öncesinde iptal isteyenlere ücretin tamamı, son 4 - 6 gün arasında iptal edenlere %50'si iade edilir. Son 3 gün içinde iptal isteyenlere ücret iadesi yapılamaz.

Hesap numarası:
GARANTİ BANKASI / AHMEDİYE ŞB.
ALKIŞ TURİZM İNŞ.GIDA TEKS.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
ŞUBE KODU: 740

HESAP NO: 6298882
TR72 0006 2000 7400 0006 2988 82

Turumuz A-5285 TURSAB No'lu ALKIŞ TURİZM güvencesinde yapılmaktadır...

Detaylı bilgi ve kayıt için:
Serhat Yılmaz
0532 540 55 75

serhaty@photoworld.com.tr

Tarih:13.08.2013 13:21:30    
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:PhotoWorld İle Pınarbaşı – Küre Dağları - Safranbolu Fotoğraf Turu 17-20 Ekim
Kontenjanımız 25 kişiliktir. Kayıtta acele ediniz...
Tarih:23.08.2013 16:55:36