Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu 4-11 Nisan 2020                            PhotoWorld ile Misi & Suuçtu Şelalesi & Eskikaraağaç Köyü Fotoğraf Turu - 13 Ekim 2019 Pazar                            V E F A T                            PhotoWorld ile Mudanya / Trilye Fotoğraf Turu 15 Eylül Pazar                            PhotoWorld ile İğneada Longoz Ormanları Dupnisa Mağarası Fotoğraf Turu 28 Temmuz Pazar                            PhotoWorld ile Melen Rafting, Güzeldere Şelalesi ve Efteni Gölü Fotoğraf Turu 14 Temmuz Pazar                            VEFAT!                            Sony A7 ii V.4.01                                                       PhotoWorld ile Ulubey Kanyonu, Clandras Köprüsü, Kula, Taşyaran Kanyonu Fotoğraf Turu 15-16 Haziran 2019                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > PhotoWorld ile Kudüs Fotoğraf ve Kültür Turu 03-06 Nisan 2014
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
PhotoWorld ile Kudüs Fotoğraf ve Kültür Turu 03-06 Nisan 2014

PhotoWorld ile Kudüs Fotoğraf ve Kültür Turu

 

03-06 Nisan 2014

 

İki Kişilik Odada Kişi Başı Yetişkin: 670 Euro

Tek kişilik Oda: 780 Euro

 

3 Gece / 4 Gün

 

PhotoWorld olarak fotoğrafa dair yeni yerlere gitmeye, daha önce yapılmayanı yapmaya devam ediyoruz. Bu seferki rotamız Müslümanlığın ilk kıblesini de içerisinde barındıran Kudüs kenti. 3 dinin de kutsal saydığı bu kent ve civarında göreceklerimiz ise pek çoğunuzu derinden etkileyecek. Köklü bir tarihi, 3 dinin kutsal saydığı mekanları, pek çok peygamberin kabirlerini, Lut gölünü fotoğraflama şansına sahip olacağız. Tur detaylarını aşağıda bulabilirsiniz. Hepinizi bekliyoruz.

 

Gezi Programı

 

1.Gün 03 Nisan Perşembe

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Pegasus Havayolları Telaviv kontuarı önünde en geç saat 06.00' da buluşma. İşlemler sonrası saat 08.50’de Telaviv’e hareket ve saat 10.45’te varış. Kudüs’teki otelimize transfer. Otele varış, yerleşme ve Acentamızın ikramı olan öğle yemeğimizi yedikten sonra Mescid-i Aksâ’ya transfer oluyoruz. Akşam namazına kadar Harem-i Şerif ziyaretleri. Yatsı namazı sonrası otele dönüş. 18.30-20.30 arası akşam yemeğini alıyoruz ve geceleme otelimizde.

 

2.Gün 04 Nisan Cuma

Arzu edenlerle birlikte Mescid-i Aksâ’ya sabah namazı için gidiyoruz. Ardından saat 06.00-07.30 arası kahvaltı ve saat 08.00’da tur için Zeytin Dağına hareket. Buradan kuşbakışı Kudüs’ü izliyoruz. Tur rehberimizden gerekli tarihi bilgileri aldıktan sonra Sahabe-i İkram’dan Selman El-Farisî ve Râbia’tül Adeviyye türbelerini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Hazreti Meryem ve ana ve babasının medfun bulunduğuna inanılan Kilise ile Hazreti Davud türbesini ziyaret. Mescid-i Aksa’daki CUMA namazından sonra Mescid-i Aksa, Kubbetüs-Sahra, Mirac’ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı ve Mirac Gecesi kendisini Mekke’den Kudüs’e binek olarak getiren Burak’ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camii’ni ziyaret. Sonra Burak (Ağlama) Duvarı, tarihi Kıyamet Kilisesi, ve Hz.Ömer Camiini ziyaret. Kalan zamanda akşama kadar eski Kudüs Çarşılarında gezinti. Otele dönüş, akşam yemeği ve isteyenler için Mescid-i Aksa’ daki yatsı namazından sonra otelde geceleme 

 

3.Gün 05 Nisan Cumartesi

Yine arzu edenlerle birlikte Mescid-i Aksâ’ya sabah namazı için gidiyoruz. Sabah saat 06.00-07.30 arası otelde alacağımız kahvaltıdan sonra saat 08.00’da  el-Halil şehrine hareket ediyoruz. 50 dakika sürecek yolcuğulumuz sonrasında Harem-i İbrahîmî’yi ve bu kapsamda Hazreti İbrahim, Hazreti İshak, Hazreti Yakup ve Hazreti Yusuf Peygamberlerin kabirlerini ziyaret ediyoruz. Sonra Helhul Kasabasındaki Yunus Peygamberin kabrini ziyaret edip ve Beytlahm şehrine geçiyoruz. Burada tarihî bir kilise içinde kalan Hazreti İsâ’nın doğduğu yeri ziyaret sonrasında dünyanın en eski şehri ve deniz seviyesinden 400 metre aşağıda bulunan Eriha kenti ile Lut Kavminin helâk olduğu Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölünü (Ölü Deniz) geziyoruz. Daha sonra Hz. Musa Kabri ve Külliyesini ziyaret edip akşam yemeği için otele dönüyoruz Dileyenler yemek sonrasında Mescid-i Aksa’daki yatsı namazına katılabilirler.

 

4.Gün 06 Nisan Pazar

Yine arzu edenlerle birlikte Mescid-i Aksâ’ya sabah namazı için gidiyoruz. Sabah saat 06.30-08.30 arası otelde kahvaltı. Saat 11.00’e kadar odalar boşaltılıp bagajların otobüse konulması gerekiyor. Otel lobisindeki veda sohbetinden sonra otelden ayrılış ve 12:00’de Tel-Aviv ve Yafa’ya hareket (1,5 saat). Yafa’daki molamızda Sultan Mahmud Camii ve külliyesi ile diğer Osmanlı Camileri ve eserlerini görüp sahilde kısa bir gezinti yapıyoruz. Arzu edenler Osmanlı eseri olan bir Filistin restoranında öğle yemeği alabilirler. Saat 14:45’te Telaviv Havalimanı’na hareket. İşlemler sonrası Saat 18.15’te İstanbul/Sabiha Gökçen Havalimanı’na doğru yola çıkıyor ve 20.10’da İstanbul’a varıyoruz. 

 

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler:  

İstanbul / Telaviv / İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti ve Alan Vergileri (Sabiha Gökçen Havalimanı - Pegasus Havayolları ile)

4* RITZ  / 4* NATIONAL  3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Havalimanı / Otel / Havalimanı Transferleri

Programda Belirtilen Tüm Turlar ve Ulaşım

Kültür Rehberlik Hizmetleri

Fotoğraf Eğitmeni Rehberlik Hizmetleri

Vize Ücreti ve İşlemleri

Seyahat Sigortası 

 

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler:
Uçuş esnasında alınan yiyecek ve içecekler

Turlardaki Öğle Yemekleri

Yemeklerde alınacak içecekler

Kişisel Harcamalar

Otel Extraları (Oda Servisi, Telefon vb.)

Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL)

 

Özel Not

-Yeşil pasaportlar için vize gerekmemektedir.
- Liste vizesi alındığından pasaportlara vize vurulmamaktadır.

 

Turumuz A-5285 TURSAB No'lu ALKIŞ TURİZM güvencesinde yapılmaktadır.

Hesap numarası:

GARANTİ BANKASI / AHMEDİYE ŞB.
ALKIŞ TURİZM İNŞ.GIDA TEKS.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
ŞUBE KODU: 740
Euro Hesap No: 9082484
IBAN: TR67 0006 2000 7400 0009 0824 84

 

Kayıt için:

Şenay Uysal
senay@alkistur.com

 

Güchan Bedestenci

guchan@alkistur.com

0216 391 6565

 

Tarih:14.01.2014 15:08:50