Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Skylum Aurora HDR 2018 ÜCRETSİZ                            So, regardless of your sex A                            certainly build a continuous track                            Vefat                                                       VEFAT                            Kırgızistan - Kazakistan Fotoğraf Turu 20-29 Eylül 2019                            Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu- VİZESİZ                            PhotoWorld ile Maşukiye, Kartepe, Sapanca Fotoğraf Turu 13 Ocak 2019 Pazar                            PhotoWorld ile Gölcük - Abant Fotoğraf Turu - 30 Aralık 2018 Pazar                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > PhotoWorld ile Balonlu Kapadokya Fotoğraf Turu 28 Şubat - 02 Mart
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
PhotoWorld ile Balonlu Kapadokya Fotoğraf Turu 28 Şubat - 02 Mart

PhotoWorld ile Balonlu Kapadokya Fotoğraf Turu

28 Şubat - 2 Mart 2014

Kişi Başı: 230 TL

Tek Kişi Fiyat: 255 TL

 

Kapadokya'ya keyifli bir yolculuğa var mısınız? Eğer cevabınız evetse 1. gün yerden gökyüzündeki balonları fotoğraflayacağız. 2. gün ise Balona binip gökyüzünden yeryüzüne doğru fotoğraf çekme imkanını yakalayacağız... Bu keyifli deneyimi yaşamak için hepinizi bekliyoruz. Bu fırsatı kaçırmayın...


1. Gün: İstanbul - Kapadokya
28 Şubat Cuma akşamı belirtilen noktalardan sizleri aldıktan sonra yolculuğumuza son derece keyifli bir gezi ,doğal güzelliklerini görmeye Kapadokya bölgesine doğru hareket ediyoruz.

2. Gün: Balon İzleme, Göreme, Çavuşin, Paşabağ, Devrent, Avanos, Sinasos, Kızılçukur 

Cumartesi günü sabahın ilk ışıklarıyla onlarca balonun aynı anda şişirilmeye başlandığı muhteşem bir atmosfere doğru yol alacağız ve rengarenk balonların gökyüzündeki danslarını izleyip enfes fotoğraflar çekeceğiz. Balonların gökyüzündeki danslarını seyrederken kahvaltı ikramımızı sunacağız.
Daha sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise (kapalı değilse) müzede göreceğimiz yerler arasında.
Peri bacalarını içine oyulmuş keşiş hücrelerinin bulunduğu Göreme’de vadi yürüyüşümüzün ardından Çavuşin’e uğruyoruz. Rehberimiz Çavuşin’in ilginç yapısı hakkında bilgi verdikten sonra çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Devrent Vadisi’ne gidiyoruz. Burada yapılacak kısa bir yürüyüş sonrası Avanos ırmak kenarı ve çanak çömlek atölyelerinde çamurdan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Kızılırmağın getirdiği killi toprağın, çanak çömlek ustalarının elinde nasıl şekillendiğini izliyoruz.
Bu arada vaktimiz kalırsa Eski bir Rum Köyü olan Mustafapaşa (Sinasos)’ya gidiyoruz. Daha sonra Kızılçukur vadisine doğru gün batımı için yol alacağız. Derin, kıvrımlı ve yamaçları kırmızı renkli vadiye akşam güneşi vuruyor, oturup seyre dalıyorsunuz, her dakika renkler değişiyor. İsterseniz bir oyun oynayın, dikkatle bakın önce, sonra gözlerinizi iki dakika kapatıp yeniden bakın, renklerin değiştiğini daha açık göreceksiniz. Dünyada günbatımının en güzel seyredildiği merkezlerden biri olan Kızılçukur Vadisi’nde güneşin, peribacaları ile birlikte eşsiz bir manzara sunuşunu izleyip fotoğraflayacağız. Akşam yemeği ve Konaklama için Ihlara Konakları Oteli’ne geçeceğiz.

3. Gün: Balon Turu, Ihlara, Yüksek Kilise, Nar Krater Gölü, Uçhisar Kalesi

Dileyen misafirlerimiz erkenden kalkarak gün doğumunu balon turu ile birlikte yapacaklardır. (ekstra 95 Euro). Ardından otelimizde kahvaltımızı yapacağız. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp kanyon-vadi olan doğa harikası, Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Dünyanın ikinci büyük vadisinin eşsiz güzelliğinde yürüyüş turumuzu 1924 Mübadelesinin en önemli merkezlerinden biri olan Güzelyurt eski ismiyle Gelveri’de bulunan Yüksek Kilise (Analipsis Kilisesi)’de fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Nar Krater Gölü ve sonrasında Uçhisar Kalesinin Cevizli Mevkiinden muhteşem manzaraları fotoğraf karelerimize ekliyoruz. Ve İstanbul’a doğru dönüş yolculuğuna geçiyoruz.

Gerekli olan malzemeler ;
• Fotoğraf makineniz,
• Yedek pil, şarj aletiniz ve Tripod veya Monopodunuz
• Kış şartlarına uygun ve rahat hareket edebileceğiniz ayakkabı ve kıyafetleriniz,
• Şayet kullanıyorsanız ilaçlarınız.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* 1. Gün Sabahı Set Menü Sabah Kahvaltısı (Otobüste), Kapadokya Ihlara Konakları’nda 1 gece (Açık Büfe Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği) konaklama
* Otobüste verilecek olan ikramlar,
* Rehberlik ve Çevre gezileri
* Acente Güvencesi
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil olmayan Hizmetler:

*Balon Turu (150 Euro yerine 95 Euro)

* Kişisel harcamalar
* Öğle yemekleri
* Dönüş günü Akşam yemeği
* Tüm yemeklerde alınan içecekler
* Müze Ören yeri girişleri (Müze Kart alınmasını tavsiye ederiz. Fiyatı 30 TL olup 1 yıl geçerlidir.)

Hareket Yerleri
20:00: Bakırköy Ömür Plaza

20:30: Mecidiyeköy Teknosa Önü
21:00: Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
21:45: Çayırova MC Donalds Önü
23:15: Düzce

Not: Turumuz A-5285 TURSAB No'lu ALKIŞ TURİZM güvencesinde yapılmaktadır...

Hesap numarası:
GARANTİ BANKASI / AHMEDİYE ŞB.
ALKIŞ TURİZM İNŞ. GIDA TEKS. SAN. VE TİC.LTD. ŞTİ.
ŞUBE KODU: 740
HESAP NO: 6298882
TR72 0006 2000 7400 0006 2988 82

 

Detaylı Bilgi ve İletişim İçin:

Güçhan Bedestenci

guchan@alkistur.com

0216 391 65 65

Tarih:21.01.2014 15:03:37