Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Skylum Aurora HDR 2018 ÜCRETSİZ                            So, regardless of your sex A                            certainly build a continuous track                            Vefat                                                       VEFAT                            Kırgızistan - Kazakistan Fotoğraf Turu 20-29 Eylül 2019                            Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu- VİZESİZ                            PhotoWorld ile Maşukiye, Kartepe, Sapanca Fotoğraf Turu 13 Ocak 2019 Pazar                            PhotoWorld ile Gölcük - Abant Fotoğraf Turu - 30 Aralık 2018 Pazar                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > PhotoWorld ile Makedonya-Kosova Ramazan Bayramı Fotoğraf Turu 27-30 Temmuz 2014
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
PhotoWorld ile Makedonya-Kosova Ramazan Bayramı Fotoğraf Turu 27-30 Temmuz 2014
PhotoWorld ile Makedonya-Kosova Fotoğraf Turu 

27-30 Temmuz 2014 (Ramazan Bayramı Turu)

3 Gece 4 Gün Tüm turlar ve yemekler dahil 450 Euro + Uçak bileti 

Gezilecek Yerler: Makedonya, Kosova (Priştine, Prizren, Üsküp, Kalkandelen, Manastır, Resne, Ohrid) 

Fotoğraf adına çıktığımız yolculuklarda bu kez durağımız Balkanlar’ın önemli ülkelerinden biri olan Makedonya ve Sırbistan’dan ayrılıp bağımsızlığını ilan eden çiçeği burnunda ülke Kosova. Ramazan bayramı süresince gerçekleştireceğimiz gezimizde neler göreceğiz neler? Detaylar mı? işte geliyor...

1.Gün 27 Temmuz 2014 Pazar İstanbul – Priştine – Prizren – Üsküp 
Atatürk Havalimanı dış hatlar terminali yurtdışı çıkış harcı ödeme noktasında saat 05:00’da buluşma THY TK 1017 ile 07:35’te Priştine'ye uçuş. 08:10’da Priştine'ye varış (yerel saat). Havalimanı’nda rehber tarafından karşılanma, ardından lüks otobüsümüzle 2008 Şubatı’nda Sırbistan’dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan etmiş ve Türkiye’nin de aralarında olduğu birçok devlet tarafından tanınmış olan, Osmanlı tarihinde de birçok dönemde kilit roller üstlenmiş Kosova’nın başkenti Priştine’ye varış. Havalimanında bizleri bekleyen transfer aracı ile tarihi 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turu yapacağız. 20 yıl öncesine kadar kan ve gözyaşının bitmediği bu topraklarda duygu dolu anlar yaşayacağız. Osmanlı dokusunu günümüze kadar taşımış otantik çarşıdaki gezimizin ardından Sultan Bayezid tarafından yaptırılmış Çarşı Camii, ardından 200 yıllık saat kulesi, 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet’in yaptırdığı Sultan Murat Han Camii, Osmanlı Hamamı, Yaşar Paşa Camii ve Osmanlı konağını ziyaret ediyoruz. Daha sonra 1389 Kosova Muharebesi sonucu burada öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr’ın türbesini ziyaret. Ardından 100 km’lik bir yoldan sonra Balkanlar’ın en şirin şehirlerinden biri olan Prizren'e varış. Öcelikle öğle yemeğimizi Prizren’in müstesna çarşısında alıyoruz. Osmanlı’dan birçok eserin bulunduğu Kosova’nın diğer önemli merkezi olan Prizren’de yapacağımız şehir turunda Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğimiz yerler. Prizren’de serbest zaman ve alışveriş. Ardından Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket. Akşam yemeğinin ardından konaklama otelimizde. 

2. gün 28 Temmuz 2014 P.tesi Üsküp 
08:30 Kahvaltı. 09:30 Otelden hareket. Üsküp şehir turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk çarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Üsküp Kalesi, Vardar Nehri, 16. yy.'dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahallesi, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Üsküp Meydanı ve meydanda 2011 senesi içinde açılan ve Yunanistan’la politik soruna yol açan Büyük İskender’in devasa heykeli, Sar Samuel ve Kiril Metod heykelleri görülecek yerler arasında. Serbest zamanın ardından Üsküp’ün oksijen ve su deposu olan Matka kanyonuna gidiyoruz. Baraj gölü ve etrafının tadını çıkardıktan sonra Üsküp’teki yerel restoranımızda akşam yemeğimizi aldıktan sonra konaklama otelimizde. 

3. gün 29 Temmuz 2014 Salı Üsküp – Kalkandelen – Manastır – Resne – Ohrid 
07:00’de kahvaltı ve 08:00’de otelden hareket. Kahvaltımızın ardından otelimizden check out yaparak ayrılıyoruz. İlk olarak Üsküp’e 1 saatlik mesafedeki, Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılmış şirin bir kasaba şehri olan Kalkandelen’e (Tetovo) geçtikten sonra, dönemin buradaki Bektaşî merkezi Harabati Baba Tekkesi’ni ve Alaca Cami’yi gezeceğiz. Ardından Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a gidiyoruz. Makedonca’da da manastır anlamına gelen ‘Bitola’ adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Saat Kulesi, Hamidiye Caddesi, Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasında. Manastır’da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu idadiyi (askeri lise) ve buradaki Atatürk Müzesi’ni de ziyaret etme şansını bulacağız. Sonrasında1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan Resne. Burada Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau’yu örnek alarak yaptırdığı evi ziyaret edeceğiz. Daha sonra UNESCO’nun Doğa ve Kültür Mirası Listesi’ndeki, Arnavutluk ile Makedonya arasında sınır oluşturan, muhteşem Ohrid Gölü’nü kıyısındaki Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrine hareket. Akşam yemeğini Muhteşem Ohrid gölü manzaralı bir balık restoranında aldıktan sonra konaklama Ohrid’deki otelimizde. 

4. gün 30 Temmuz 2014 Çarşamba Ohrid – Üsküp – İstanbul 
08:00’daki kahvaltının ardından 09:00’da otelden hareket. Ohrid turumuz esnasında Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Ohri Müzesi, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Heykeller Galerisi, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Çınar Meydanı ve Ohrid Pazarı göreceğimiz yerlerden bazıları. Bu enfes Balkan şehrinin tadını çıkarmak için serbest zamanın ardından Üsküp havalimanına hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından saat 20:45'te THY TK 1006 ile İstanbul'a hareket ve 23:25’te İstanbul’a varış ve bir başka gezide yeniden buluşabilmek dileğiyle vedalaşıyoruz. 

Fiyata dâhil olan hizmetler
Tüm gezi boyunca yapılacak Transfer hizmetleri 
4 yıldızlı otelde iki kişilik odalarda konaklama
Açık büfe sabah kahvaltıları
Öğle ve Akşam yemekleri
Manastır idadisi giriş ücreti
Rehberlik hizmetleri
Zorunlu seyahat sigortası (65 yaş üstü sigorta farkı alınacaktır) 

Fiyata dâhil olmayan hizmetler
Şahsi harcamalar
Otel ekstraları
Yurt dışı çıkış harcı
THY Gidiş Dönüş Uçak bileti
Yemeklerdeki ekstra içecekler ve çay, kahve molalarında alınacak içecekler.

Not: Turumuz A-5285 TURSAB No'lu ALKIŞ TURİZM güvencesinde yapılmaktadır.

Hesap numarası:

GARANTİ BANKASI / AHMEDİYE ŞB.
ALKIŞ TURİZM İNŞ.GIDA TEKS.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
ŞUBE KODU: 740
Euro Hesap No: 9082484
IBAN: TR67 0006 2000 7400 0009 0824 84

Kayıt için:
Güchan Bedestenci
guchan@alkistur.com
0216 391 6565

Şenay Uysal
senay@alkistur.com 
0216 391 6565
Tarih:14.04.2014 11:59:01