Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Skylum Aurora HDR 2018 ÜCRETSİZ                            So, regardless of your sex A                            certainly build a continuous track                            Vefat                                                       VEFAT                            Kırgızistan - Kazakistan Fotoğraf Turu 20-29 Eylül 2019                            Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu- VİZESİZ                            PhotoWorld ile Maşukiye, Kartepe, Sapanca Fotoğraf Turu 13 Ocak 2019 Pazar                            PhotoWorld ile Gölcük - Abant Fotoğraf Turu - 30 Aralık 2018 Pazar                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > PhotoWorld ile Doğu Karadeniz (Rize – Trabzon – Artvin – Batum) Fotoğraf Turu 11-15 Haziran 2014
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
PhotoWorld ile Doğu Karadeniz (Rize – Trabzon – Artvin – Batum) Fotoğraf Turu 11-15 Haziran 2014

PhotoWorld ile Doğu Karadeniz (Rize – Trabzon – Artvin – Batum) Fotoğraf Turu

 

11-15 Haziran 2014 (Çarşamba-Pazar)

 

4 Gece 5 Gün

775 TL + Uçak Bileti

Single Oda Farkı: 155 TL

Doğu Karadeniz yaylalarında doya doya fotoğraf çekmeye, oksijene doymaya hazır mısınız? Amacımız sadece fotoğraf çekmek olacak. Kültür turlarında görülmeyen noktaları göreceğiz. Girilmeyen yerlere gireceğiz. Sadece 12 misafirimize özel olarak fotoğraf rehberimiz Murat Gür ve tur rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz gezimizle ilgili tüm detaylar aşağıda. Bu özel seyahatte yerinizi ayırmak ve Doğu Karadeniz’in yeşilini, kültürel güzelliklerini, Gürcistan’ın sevimli şehri Batum’u, çay hasadını fotoğraflamak için acele edin.


Gezilecek Yerler: Ayasofya – Sümela – Uzun Göl – Rize Çay Tarlaları – Fırtına Vadisi – Ayder Yaylası – Zilkale – Macahel - Batum

 

1.Gün 11 Haziran Çarşamba: Ayasofya Camii - Sümela Manastırı – Uzun Göl


Saat 05.45’te Sabiha Gökçen  Havalimanı İç Hatlar terminalinde buluşma. Check-in işlemlerimizin ardından Anadolujet TK 7226 07.00 uçağı ile Trabzon’a uçuş. 08.30 sularında Trabzon Havalimanı’nda bizi karşılayacak aracımızla turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Trabzon Ayasofya Camii’ni fotoğrafladıktan sonraki durağımız Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce kuzen olan iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı olacak. Altındere vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda Ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezip öğle yemeğini yedikten sonra  buradan Uzungöl’e çıkıyoruz. Deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzun göl, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakmaktadır. Özellikle yakınındaki “Şerah” köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evleri, doğanın güzelliğini tamamlar özelliktedir. Karadeniz’in en meşhur gölü olan Uzungöl çevresinde akşam yemeğimizi yedikten sonra Rize’ye doğru yola çıkıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

 
2.Gün 12 Haziran Perşembe: Rize Çay Tarlaları Hasadı - Fırtına Vadisi - Ayder Yaylası - Şenyuva Köprüsü - Zilkale

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında çay tarlalarında hasat çekimleri yapacağız ve ardından ülkemizin en çok yağış alan ve dizilere de konu olan Fırtına Vadisi’ne hareket ediyoruz. Çay bahçeleriyle kaplı vadide ilerledikten sonra vadi boyunca devam edip Çamlıhemşin’e varıyoruz. Çat Vadisi boyunca devam ediyor ve Şenyuva Taş Köprü’de fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Zilkale’ye ulaşıyoruz. Ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi geziyoruz. Ardından balı, oksijeni ve kaplıcasıyla ünlü olan Ayder Yaylası’na çıkıyoruz. 1250 metre yükseklikteki bölgenin en meşhur yaylasına çıkarken, Hala Deresi boyunca ara ara göreceğimiz Taş Köprülerden birinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında ‘Yaylaların Sultanı’ Ayder Yaylasına ulaşıyor, panoramik noktalarda fotoğraf molaları veriyoruz. Yayla gezimizin ardından Artvin Macahel Lekoban yaylasında kalacağımız ve akşam yemeğimizi alacağımız tesisimize geçiyoruz.


3.Gün 13 Haziran Cuma: Karçal Dağları - Krater Gölleri - Ziyaret Tepesi - Kuyruklu Göl

Sabah alacağımız doğal kahvaltımızın ardından rehberimizin öncülüğünde Karçal dağlarında bir çok krater göl ve panoramik manzaralar eşliğinde fotoğrafa doyacağız. Gezimizin ardından Artvin Macahel Lekoban yaylasında kalacağımız ve akşam yemeğimizi alacağımız tesisimize geçiyoruz.

 

4.Gün 14 Haziran Cumartesi: Macahel Camili Köyü - Efeler Köyü - Tamara Köprüsü - Maral Köyü - Batum Turu - Işık Gösterileri

Sabah alacağımız doğal kahvaltımızın ardından Macahel bölgesindeki köyler ve tarihi köprülerde fotoğraf çekmeye devam edeceğiz ve gezimizin ardından Batum’a hareket ediyoruz. Sarp sınır kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan/ Acara bölgesine geçiyoruz. Akşam çeşitli su ve ışık gösterileri, Nino ve Ali heykeli ve Batum çarşısında vakit geçirdikten sonra konaklayacağımız otelimize geçeceğiz.

 

NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum’a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Anne Babası veya herhangi bir tanesi yanında olmadığı takdirde 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’ a geçişleri için Noter’den onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir.

Dikkat: TC nolu nüfus hüviyet cüzdanınızı seyahate çıkarken yanınıza almayı unutmayınız.

5.Gün 15 Haziran Pazar: Batum Turu - Botanik Bahçesi - Tiyatro Binası - Medea Heykeli - Batum Limanı - Orta Cami

Sabah kahvaltımızın ardından şehir merkezinden 9 km uzaklıkta bulunan, Dünyanın el ile hazırlanmış ikinci büyük bahçesi olan tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Bahçesi’ne gidiyoruz. Birbirinden farklı türde bitki örtüsünün yer aldığı bu büyük bahçe gezintisinin ardından tekrar şehir merkezine dönerek yöresel yemekleri tadabilmek için yemek molası vereceğiz. Ardından; Tarihi Orta Camii, Poseidon heykeli, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz ve ardından havalimanına geçiyoruz. THY TK0393 saat 14.00 uçağı ile İstanbul Atatürk Havalimanı’na dönüş. İstanbul’ a varışta siz değerli misafirlerimize bir başka turumuzda buluşmak dileğiyle veda ediyoruz.

Önemli Not: Program zamanlamasında Hava, Yol, vb... nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Gerekenler: 
Uygun yürüyüş ayakkabısı (rahat edebileceğiniz)

Dudak Koruyucu
Ani sıcaklık değişimine uyabilecek üstlük (Hırka, yelek...)

El Feneri

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Otellerde 2 gece yarım pansiyon, 2 gece oda kahvaltı konaklama
Trabzon havalimanından Hopa Havalimanına kadar tüm tur boyunca ulaşım (Aracımız 14 kişiliktir)
Tüm çevre gezileri
Batum turu
Fotoğraf ve Tur Rehberlik hizmetleri
Otelimizde 4 adet açık büfe sabah kahvaltısı
Otelimizde 2 adet açık büfe veya set menü akşam yemeği
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
Yurt dışı çıkış harcı
Uçak bileti
Tüm Öğle yemekleri

İlk gün sabahki kahvaltı
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Otelde yapılan özel harcamalar
2 Adet akşam yemeği

Turumuz A-5285 TURSAB No'lu ALKIŞ TURİZM güvencesinde yapılmaktadır.

Hesap numarası:
GARANTİ BANKASI / AHMEDİYE ŞB.
ALKIŞ TURİZM İNŞ. GIDA TEKS. SAN. VE TİC.LTD. ŞTİ.
ŞUBE KODU: 740
HESAP NO: 6298882
TR72 0006 2000 7400 0006 2988 82

Kayıt için:
Şenay Uysal
senay@alkistur.com
0216 391 6565

Güchan Bedestenci
guchan@alkistur.com

Tarih:29.04.2014 14:42:28