Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu 4-11 Nisan 2020                            PhotoWorld ile Misi & Suuçtu Şelalesi & Eskikaraağaç Köyü Fotoğraf Turu - 13 Ekim 2019 Pazar                            V E F A T                            PhotoWorld ile Mudanya / Trilye Fotoğraf Turu 15 Eylül Pazar                            PhotoWorld ile İğneada Longoz Ormanları Dupnisa Mağarası Fotoğraf Turu 28 Temmuz Pazar                            PhotoWorld ile Melen Rafting, Güzeldere Şelalesi ve Efteni Gölü Fotoğraf Turu 14 Temmuz Pazar                            VEFAT!                            Sony A7 ii V.4.01                                                       PhotoWorld ile Ulubey Kanyonu, Clandras Köprüsü, Kula, Taşyaran Kanyonu Fotoğraf Turu 15-16 Haziran 2019                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > Güney Hindistan Fotoğraf Turu – 10 gün 8 Şehir, 3-12 Ekim 2014
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Güney Hindistan Fotoğraf Turu – 10 gün 8 Şehir, 3-12 Ekim 2014

Güney Hindistan Fotoğraf Turu – 10 gün 8 Şehir

Kurban Bayramı Turu 

3-12 Ekim 2014 (7 gece 5 yıldız konaklamalı)

 

Fiyat: 1476 Euro + Uçak Bileti (Tüm turlar dahil)

 

Görülecek Yerler: Bombay, Cochin, Periyar, Madurai, Tanjore, Pondicherry, Chennai, Goa

 

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi olarak bu kez Hindistan’ın güney kesimini, Goa-Kerala bölgesini keşfe çıkıyoruz. Bölge; sahilleri, balıkçıları, dans ritüelleri ve ilginç tapınakları ile bambaşka bir Aura’ya sahip. Bombay’dan başlayacak yolculuğumuz Goa’da son bulacak. Arada neler mi göreceğiz? İşte detaylar...

 

Program:

3 Ekim 2014 Cuma İstanbul-Bombay

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar harç ödeme noktasında en geç 17:15’te buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 720 sefer sayılı uçağıyla 19:35’te Bombay’a hareket ediyoruz.

 

4 Ekim 2014 Cumartesi Bombay

Sabah kahvaltısının ardından şehir turu. Bombay Sahili’nde yer alan 16 yy. Arap mimarisi öğeleri taşıyan Hindistan Kapısını görüyoruz. King Kral George ve Kraliçe Mary'nin zafer anıtı, Galler Prensliği Müzesi, Malabar tepesinde yer alan muhteşem bir manzaraya sahip Kamla Nehru Park ve Hanging Bahçeleri ve ardından dünyaca ünlü, yaklaşık 1200 yaşında olan Elephanta Mağaralarını görmek için yola çıkıyoruz. Kral Shiva'yı tasvir eden oymaları ve heykellerini görme fırsatına sahip olacaksınız.

Akşam yemeği ve geceleme otelde.

 

5 Ekim Bombay - Cochin

Sabah erken saatlerde Yerel Havayolları ile Cochin'e hareket ediyoruz. Varışa istinaden otele yerleşme. Öğleden sonra yapılacak olan şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. İlk olarak Cochin kalesi sınırları içerisindeki 1503’te Portekizli Fransisken rahiplerinin kurduğu ve Hindistan’daki en eski Avrupa tarzında inşa edilmiş yapı olan St. Francis Kilisesi’ni geziyoruz. 1555 yılında Portekizliler tarafından inşa edilen ve daha sonra Cochin Rajası’na hediye edilen Mattanchery Sarayı’nı görüyor, sonrasında Yahudi Mahallesi’ne gidiyor ve Cochin’in baharat ticareti yapılan merkezlerinden birini görüyoruz. Dört yüz yıllık bir Yahudi Sinagogu’nu ziyaret etmek üzere tarihin içine bir yolculuk yapıyoruz. Sinagoga giden yol üzerinde bazı ilginç antika ve biblo dükkânları yer almaktadır. Mahallenin içinde yer alan sinagogda, Kanton Çin'den Ezekial Rahabi tarafından, 18.yüzyılda getirilen, elle yer zeminine boyanmış Çin Porseleni motifli yer karoları yer almaktadır. Akşama doğru, Hintli balıkçıların, Çin balıkçı ağlarını günbatımına karşı onarışlarını seyrediyoruz. Ziyaretlerin ardından Kathakali dans drama gösterisini seyrediyoruz. Eşsiz renk cümbüşünün fotoğraf karelerine yansıyacağı gösteri yaklaşık bir saat sürmektedir. Gösteri sonrası otelimize geri dönüyoruz.

Akşam yemeği otelimizdedir.

 

6 Ekim Cochin - Periyar

Sabah kahvaltımızın ardından Periyar’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5 saat sürecek olan yolculuğun ardından otele varış. Sisli dağların eteğinde bulunan Periyar, yüksek alanlardaki sık yağmur ormanlarını içinde barındırmaktadır. Bereketli bitki örtüsü, ansızın fışkıran şelaleler, kadife vadilerin canlı manzarası, dağ geçitlerindeki yolculuğumuzun arka planını oluşturacaktır. Öğleden sonra Periyar Gölü üzerinde tekne turu yapıyoruz. Dünyanın en eski vahşi yaşam alanlarından olan Periyar 800 km2'lik bir alanı içine almaktadır. Göldeki tur esnasında vahşi yaşama tanıklık edip Vahşi filleri, Kaplan, Leopar ve Maymunları fotograflama imkanına sahip olabiliyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelde.

 

7 Ekim  Periyar-Madurai

Sabah kahvaltısının ardından Madurai’ye doğru yola çıkıyoruz. Madurai’ye Tamilnadu eyaletinin en eski yerleşim yerlerindendir. Varışımız sonrası otele giriş yapıyor ve dinleniyoruz. Otelde alacağımız erken akşam yemeği sonrası Meenakshi Tapınağında ayin törenini izliyoruz. (Ayin olmaması durumunda sadece tapınak görülecektir.) Bu ruhani ritüel sonrası otelimize geri dönüyoruz.

Geceleme otelde.

 

8 Ekim  Madurai-Tanjore

Sabah kahvaltısının ardından Tanjore’ye doğru yola çıkıyoruz. 4 saatlik bir yolculuğun ardından otelimize varış ve giriş işlemlerini takiben kısa bir dinlenmenin ardından Tanjore’yi keşfetmeye başlıyoruz. Thanjavur, kısaca Tanjore, Chola Krallığının başkentliğini yapmıştır ve bu krallık döneminde inşaa edilmiş muhteşem 93 tapınak bulunmaktadır. Brihadisvara Tapınağı bu tapınaklardan en önemlisidir. 11. yüzyılın başında yapılmış olan bu tapınak, Tanrı Shiva‘ya adanmıştır. 14 katlı 62 metre yüksekliğindeki bu tapınak Hindistan’ın en etkileyici tapınaklarındandır. Tapınağın dışında Shiva, Vishnu ve Durga’nın dansçılar ve krallar, kraliçeler ve müzisyenlerle beraber unutamayacağınız kabartmaları ile süslüdür.

Geceleme ve Akşam Yemeği otelde.

 

9 Ekim  Tanjore - Pondicherry

Sabah kahvaltısının ardından 3 saatlik bir yolculuk sonrasında Güney Hindistan’ın en ünlü Yoga merkezlerinden Sri Aurobindo Ashram Pondicherry'ye varış. Uzun süre Hindistan sömürgesi olan şehirdeki binalarda belirgin bir Fransız etkisi vardır. Şehirde birçok koloniyel bina katolik kilisesi ve tapınaklar bulunmaktadır.

Geceleme ve akşam yemeği otelde.

 

10 Ekim  Pondicherry - Chennai - Goa

Sabah kahvaltısının ardından Pondicherry’den yaklaşık 3 saat sürecek olan Chennai şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde tarihi çok eskilere dayanan Dravidian mimari tarzı ile inşaa edilmiş Kaya tapınağını ziyaret ediyoruz. Mavi okyanusun karşısında köpüren dalgalar arasında güzel oymalı yerler vardır. Kaya tapınakları, görkemli frizler, Ortaçağ kralların yaptırdığı eserler vardır. Özellikle unutulmaz olan Beş Rathas ki çarpıcı bir monolitik anıtlar grubudur ve Bhagirath’ın acısı (Arjuna’nın cezası) kaya sırtına oyulmuş büyük bir fresk’tir. Shiva’nın saçlarından dökülen ölümsüz nektar damlalarından oluştuğuna inanılan Madurai Shiva’nın eşine adanmış meşhur Meenakshi tapınağına ev sahipliği yapar. Tapınağın içindeki bin sütunlu salon Shiva ve Parvati'nin hayatını anlatır. Turun ardından akşam saatlerinde havalimanına transfer ve Goa'ya uçuş. Varışa istinaden otele transfer .

Geceleme ve akşam yemeği otelde.

 

11 Ekim  Goa-Bombay

Sabah kahvaltısının ardından Goa şehir turunu yapmak için otelden ayrılıyoruz. Görülecek yerler arasında St.Franscis Xavier, Se Cathedral, Jesus Bom Bazilikası yer alıyor.

Turun ardından akşam saatlerinde havalimanına transfer ve Bombay'a uçuş. İstanbul uçağımızı bekleyerek vakit geçiriyoruz.

 

12 Ekim  Bombay-İstanbul

THY’nin TK 721 sefer sayılı 05:55'teki İstanbul uçuşu ile İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz ve bir sonraki gezide yeniden birlikte olabilmek dileğiyle gezimizi sonlandırıyoruz.

 

Ücrete dahil olan hizmetler:

7 gece 5 * otellerde konaklama

8 adet kahvaltı – 7 adet akşam yemeği

Fotoğraf ve Tur Rehberlik Hizmeti

Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

Havaalanı/otel/havaalanı transferleri

Tüm ulaşımlar

Tüm vergiler ve otopark ücretleri

Zorunlu seyahat sigortası (65 yaş üstü misafirlerimizden ekstra 15 € fark alınacaktır)

İç hat uçuş ücretleri (Tur ücreti ilan edildikten sonra iç hat uçak biletlerinde olabilecek artışlar ekstra olarak tahsil edilecektir.)

 

Ücrete dahil olmayan hizmetler:

THY ile Bombay’a gidiş dönüş uçak bileti

Otel ekstraları

Öğle yemekleri

Kişisel masraflar

Yurt dışı çıkış harcı

Hindistan vize ücreti

 

Not: Turumuz A-5285 TURSAB No'lu ALKIŞ TURİZM güvencesinde yapılmaktadır.

Hesap numarası:

GARANTİ BANKASI / AHMEDİYE ŞB.
ALKIŞ TURİZM İNŞ.GIDA TEKS.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
ŞUBE KODU: 740
Euro Hesap No: 9082484
IBAN: TR67 0006 2000 7400 0009 0824 84

Kayıt için:
Güçhan Bedestenci
guchan@alkistur.com
0216 391 6565

Tarih:03.06.2014 17:03:28