Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu 4-11 Nisan 2020                            PhotoWorld ile Misi & Suuçtu Şelalesi & Eskikaraağaç Köyü Fotoğraf Turu - 13 Ekim 2019 Pazar                            V E F A T                            PhotoWorld ile Mudanya / Trilye Fotoğraf Turu 15 Eylül Pazar                            PhotoWorld ile İğneada Longoz Ormanları Dupnisa Mağarası Fotoğraf Turu 28 Temmuz Pazar                            PhotoWorld ile Melen Rafting, Güzeldere Şelalesi ve Efteni Gölü Fotoğraf Turu 14 Temmuz Pazar                            VEFAT!                            Sony A7 ii V.4.01                                                       PhotoWorld ile Ulubey Kanyonu, Clandras Köprüsü, Kula, Taşyaran Kanyonu Fotoğraf Turu 15-16 Haziran 2019                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > Kenya Foto Safari 1-7 Aralık 2014
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Kenya Foto Safari 1-7 Aralık 2014

Kenya Foto Safari 

1-7 Aralık 2014

1989 Euro + Uçak bileti

 

Görülecek Yerler: Nairobi, Lake Nakuru Milli Parkı, Lake Naivasha, Masai Mara Milli Parkı, Masai Mara Kabilesi

 

Kenya Safari, zamanı kısıtlı olanların Kenya’nın en ünlü yerlerini görebilecekleri ve kısa zamanda Safari heyecanını tadabilecekleri, katma değeri yüksek bir Safari turudur. Bu turumuzda, Nakuru gölünün ünlü flamingoları ve beyaz gergedanlarına tanık olacak, Naivasha gölünü tekne ile dolaşıp hipopotamları doğal ortamlarında görebilecek, ünlü Crescent Adasında yürüyerek safari yapabileceksiniz. Eşsiz “Rift Vadisi”nin coğrafyasında büyülenecek ve dünyaca meşhur Masai Mara’da 2 gün Safari yaparak eşsiz tasarımlara sahip safari otellerinde konaklama fırsatını bulacaksınız.

 

Detaylı Program

1. Gün İstanbul - Nairobi 01.12.2014

 

THY TK 609 sefer sayılı tarifeli uçakla 00:50’de yapılacak Nairobi uçuşundan 2 saat önce 22:50’de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar harç ödeme noktasında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerinin ardından Nairobi'ye hareket ediyoruz. Geceleme uçakta…

Saat 07:25’te Nairobi-Jomo Kenyatta Havalimanı’na varışımızın ardından yerel acentemiz tarafından karşılanıyor ve Sarova Stanley Otel'e transfer oluyoruz. Otele giriş yapıyor ve dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz. Ardından Daphne Sheldrick Yetimhanesi ve Giraffe Center’a yapacağımız gezi için otelde ayrılıyoruz. Bu turumuzda ünlü yazar Daphne Sheldrick’in önderliğinde kurulan yavru fil ve gergedan yetimhanesinde, doğal yaşamda öksüz kalmış başta fil ve gergedan yavruları olmak üzere diğer vahşi hayvanları çok yakından görme fırsatı buluyoruz. Turumuzun öğleden sonraki kısmında, koruma altındaki Rothschild zürafalarının bulunduğu Giraffe Center’ı ziyaret ediyoruz. Yükseltilmiş bir platformdan zürafaların elle beslenmesine olanak veren bu tur, çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de inanılmaz bir eğlence… Akşam üzeri otele dönüyor ve bir gün sonra başlayacağımız safari turu için dinleniyoruz.

 

Konaklama oda-kahvaltı bazında Sarova Stanley Otel’de olacaktır.

 

The Sarova Stanley... 1952 yılında İngiltere Prensesi (şimdiki Kraliçe) Elizabeth ve eşi Prens Philip’i de ağırlayan otel, Nairobi’nin ilk lüks oteli olarak da bilinir. Sarova Stanley, şehrin tam merkezinde alışveriş mağazalarına ve turistik bölgelerine çok yakın bir şekilde konumlanmıştır. Safari macerasına başlamadan önce otelin çatı terasındaki yüzme havuzunda dinlenebilirsiniz.

 

2. Gün Nairobi - Nakuru Gölü 02.12.2014

 

Kahvaltıdan sonra yola çıkıyor ve yaklaşık 3 saatlik bir sürüş sonrasında pembe flamingolarıyla ünlü Nakuru Gölü Milli Parkına ulaşıyoruz. Öğlen yemeğini, aynı zamanda geceleyeceğimiz Lake Nakuru Lodge’da alıyor ve yemek sonrası Nakuru Gölünde ilk safarimizi yapıyoruz.

Nakuru Gölü, evsahipliği yaptığı sayıları 1.2 milyonu aşan pembe flamingolarıyla ünlüdür. Pembe Flamingoları ve 400’ün üzerindeki kuş türleriyle ünlü Nakuru Gölünde ise gerçekten bu namını hak eder niteliktedir. Büyük Rift Vadisinin tabanında yer alan bu soda gölü, milyonlarca flamingo ve yok olmakta olan canlı türlerine ev sahipliği yapmaktadır. Belli bir mesafeden göl, üzerindeki flamingolar nedeniyle adeta pembe renkte görünür. Aynı zamanda beyaz gergedanların ülkedeki en büyük doğal yaşam alanıdır. Nakuru gölü kıyılarında otlayan gergedanları görmeniz de çok olasıdır. Gün batımından önce otelimize dönüyoruz, dilerseniz akşam yemeğine kadar havuzun keyfini çıkarabilirsiniz. Bu park, aynı zamanda Rothschild zürafalarına ve Leopara da evsahipliği yapar.

Afrika’daki “Beş Büyük”lerden biri ve aynı zamanda en zor görülen hayvanlarından olan Leoparı da burada görme şansınız yüksek… Rehberinizle birlikte dikkatlice ağaçları incelemenizi öneririz. Muhteşem kamuflajı ile leoparı görmek biraz sabır isteyebilir…

Konaklama full pansiyon bazında Lake Nakuru Lodge’da olacaktır.

Mesafe/Sürüş zamanı: 200 km / 3 Saat

 

3. Gün Nakuru Gölü – Naivasha Gölü 03.12.2014

 

Kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Naivasha Gölü’ne hareket ediyoruz. 1,5 saatlik bir araç yolculuğu sonrası otelimize ulaşıyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra hipopotamları yakından görebileceğimiz tekne turuna katılıyoruz. Ayrıca özellikle kuş çeşitliliği ile ünlü bu gölün içindeki Crescent Adasında yürüyüş safarisi yapıyoruz. Yırtıcı hayvanların olmadığı bu Yürüyüş Safarisinde zürafa, buffalo, antilop ve maymun görmek mümkün.

Naivasha Gölü, özellikle barındırdığı hipopotam nüfusu ve dünyaca ünlü kuş yaşamı ile öne çıkan bir göldür. Gölün üzeri papyrus yapraklarıyla kaplıyken etrafı uzun akasya ağaçlarıyla çevrilidir. Gölün sakinlerinden olan hipopotamları yakından görmek mümkündür. Hatta, geceleri Lodge’un bahçesine otlamaya bile çıkarlar.

 

Konaklama full pansiyon bazında Naivasha Sopa Lodge’da olacaktır.

 

Mesafe/Sürüş zamanı: 120 km / 1.5 Saat

 

4. Gün Naivasha Gölü - Masai Mara 04.12.2014

 

Kahvaltıdan sonra sabah 07:30’da Büyük Rift Vadisi üzerinden Maasai Mara’ya geçiyoruz. Öğle yemeğimizi Mara Sopa Lodge’da alıyor ve saat 15:30’a kadar serbest zaman geçiriyoruz. Yemek sonrası Masai Mara Milli Parkı’ndaki ilk Safarimize çıkıyor ve Savana düzlüklerinde vahşi yaşama tanıklık ediyoruz. Gün batımından önce otelimize dönüyoruz. Masai Mara, kayıtlara geçen 450’nin üzerinde hayvan çeşitliliği ile inanılmaz bir vahşi yaşam deneyimi sunuyor. Mara’da, aslan, gergedan, fil, hipopotam, timsah, zürafa, antilop, gnu, zebra, bufalo, yaban domuzu, sırtlan, çakal ve vahşi köpek sıklıkla görebileceğiniz hayvanlar arasında… Belki Dünya üzerinde sadece Mara’da görebileceğiniz bir olay ise Büyük Göç’tür. Her yıl belli bir dönemde milyonlarca antilop ve zebra’nın kuru Serengeti topraklarından (Tanzanya), su ve yiyecek arayışında Masai Mara’nın yeşil otlaklarına olan göçüne tanık olabilirsiniz. Ve aynı zamanda bunları izleyen Savana’nın Aslan, çita, çakal ve sırtlan gibi avcı hayvanlarına da…

Konaklama full pansiyon bazında Masai Mara Sopa Lodge’da olacaktır.

Mesafe/Sürüş zamanı: 240km / 4.5 saat

 

5. Gün Masai Mara’da Safari 05.12.2014

 

Bugün, tüm günü dünyanın en ünlü Milli Parkında geçiriyoruz. Sabah hava ağarmadan yola çıkıyor ve günün ilk ışıklarıyla Mara’nın vahşi yaşamına tanık oluyoruz.

Masai Mara, topraklarında barındırdığı çok sayıda otçul havyan sebebiyle Kenya’nın büyük kedileri için ideal bir av sahası niteliğindedir. Aynı zamanda Mara, Kenya’daki en büyük aslan nüfusuna, büyük fil ve buffalo sürülerine de ev sahipliği yapar. Mara’da geçireceğimiz bol heyecanlı günün sonunda hava kararmadan otelimize dönüyor ve yemek saatine kadar dinleniyoruz.

Konaklama full pansiyon bazında Masai Mara Sopa Lodge’da olacaktır.

 

6. Gün Nairobi’ye Dönüş 06.12.2014

 

Bu sabah Masai Mara’daki son safarimizi yapıyoruz. Erken alınacak öğle yemeği sonrası otelden çıkışımızı yaparak Nairobi’ye dönüyoruz. Nairobi’de akşam yemeğimizi şehrin en meşhur restoranlarından biri olan Carnivore Restorant’ta alıyoruz. Carnivore Restorant, mangalda ızgara olarak pişirilmiş av etleri ile ünlüdür. Sığır, koyun ve tavuk etinin yanında devekuşu, timsah gibi av hayvanlarını da tatma şansı bulabilirsiniz. Yine balık ve vejeteryan menüler de mevcuttur. Veda yemeğimizin ardından Nairobi-Jomo Kenyatta Uluslararası havalimanına transfer oluyoruz.

Mesafe/Sürüş zamanı: 250 km / 5 Saat

 

7. Gün Nairobi - İstanbul 07.12.2014

 

THY TK 608 sefer sayılı 02:10’da kalkacak tarifeli uçakla Nairobi Jomo Kenyatta Uluslararası havalimanından İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta. Sabah 08:35’te İstanbul'a ulaşıyoruz.

 

Fiyata Dahil Hizmetler:

Tüm havalimanı ve Otel transferleri

Programda belirtilen tüm turlar (Daphne Sheldrick ve Giraffe Center Gezileri, Masai Mara Kabile Ziyareti, Naivasha Gölü Yürüyüş Safarisi, Naivasha Gölü Tekne Gezisi)

Carnivore Restoran’da veda yemeği

Programdaki yer alan tüm yemekler - Safari Otellerinde tam pansiyon konaklama

Tüm Safariler (Safariler modifiye edilmiş, üstü açılabilen Safari minibüsleriyle yapılmaktadır.)

Tüm Milli Park Giriş Ücretleri,

Havalimanı Vergileri,

İngilizce konuşan Safari Rehberi/Şoför.

Seyahat Sigortası (65 Yaş üzeri katılımcılarımız fark ödemek durumundadırlar)

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

THY tarifeli seferleriyle Nairobi’ye gidiş dönüş.

Yemekler sırasında alınan içecekler

Programda yazılı olmayan yemekler

Vize ücretleri (50 USD ve giriş sırasında alınabilmektedir.)

Diğer kişisel harcamalar

 

Hava Durumu:

Kenya’da Aralık ayı, hava sıcaklıklarının yıl boyu ılıman olduğu aylardan biridir. Aylık ortalamalarda yağışlı gün sayısı sadece 7 gün olup hava sıcaklıkları gündüz 26-29 C0 arasında, gece ise 19-22 C0 arasında seyretmektedir

 

Görülebilecek Hayvanlar:

Aslan, Fil, Bufalo, Gnu, Leopar, Çita, Hipopotam, Timsah, Zebra, Antilop, İmpala, Topi, Eland, Zürafa, Siyah & Beyaz Gergedan.

 

Konaklama:

The Stanley Hotel (1), Lake Nakuru Lodge (1), Naivasha Sopa Lodge (1) & Masai Mara Sopa Lodge (2).

 

Not: Turumuz A-5285 TURSAB No'lu ALKIŞ TURİZM güvencesinde yapılmaktadır.

Hesap numarası:

GARANTİ BANKASI / AHMEDİYE ŞB.
ALKIŞ TURİZM İNŞ.GIDA TEKS.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
ŞUBE KODU: 740
Euro Hesap No: 9082484
IBAN: TR67 0006 2000 7400 0009 0824 84

Kayıt için:
Güchan Bedestenci
guchan@alkistur.com
0216 391 6565

 

Safari Hakkında Kısa Bilgilendirme

 

Safariniz sırasında gerekli eşyalar:

• Safari sırasında hava kısmen daha serin olabileceğinden fermuarlı bir rüzgarlık/yağmurluk,

• Yürüyüş botları/ayakkabıları, Güneş gözlüğü ve şapka

• İnce, uzun kollu gömlekler ve uzun pantolonlar (şort önerilmez)

• 220 Volta uygun İngiliz tarzı priz adaptorü (3 uçlu),

• Güneş kremi, sinek/böcek kovucu sprey, sinek kovucu tablet ve adaptörü

• Fotoğraf makinesi, video kamera ve dürbün, Cep telefonu şarj aleti,

• Yeterli sayıda şarj edilebilir pil ve hafıza kartı/film,

• Bilgilendirici kitaplar (lonely planet-East Africa vs.),

 

Safari kelimesi Swahili dilinde “uzun seyahat” anlamına gelmektedir. Milli park veya doğa alanlarında ziyaretçilerin aşağıdaki kurallara uyması beklenir:

• Vahşi Yaşam türlerinin mahremiyetine özen gösteriniz, onların yaşam alanlarında olduğunuzu unutmayınız.

• Hayvanların vahşi olduklarını ve beklenmedik hareketleri olabileceğini unutmayınız, Safari sırasında ani hareketler yapmayınız, dikkat çekebilecek sesler çıkartmayınız.

• Vahşi hayvanlara kesinlikle yiyecek vermeyiniz, beslenme alışkanlıklarını bozarak insana bağımlı hale gelmelerine yol açabilir.

• Hiçbir koşulda araçtan dışarı çıkmayınız.

• Çöp veya yanan cisimleri doğaya atmayınız.

• Yerel insanların veya yaşam alanlarının fotoğraflarını çekmeden önce mutlaka izin isteyiniz. Bazı kültürlerde izinsiz fotoğraf çekmek hoş karşılanmaz.

• Önceden okuyup bilgi sahibi olursanız, vahşi yaşamı tanıyacak ve Safari keyfiniz artacaktır. Yanınıza rehber kitap ve dürbün almayı ihmal etmeyiniz.

• Safari sırasında mutlaka yanınıza yeteri kadar su alın, şapka ve güneş gözlüğünüzü takın. Afrika’da sert sabah güneşi Safari deneyiminizi etkileyebilir.

• Haki, yeşil veya kahverengi, fazla cebe sahip giysileri tercih edebilirsiniz.

• Safari sırasında veya konaklayacağınız göl kenarı otellerinde hiçbir zaman hipopotamlar ile su (göl, gölet, nehir, vs.) arasına girmeyiniz. Özellikle gece göl kenarlarından uzak durunuz. Afrika’da vahşi hayvan kaynaklı ölümlerinin büyük bir kısmına hipopotamlar sebep olmaktadır.

Tarih:03.06.2014 17:06:04