Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Skylum Aurora HDR 2018 ÜCRETSİZ                            So, regardless of your sex A                            Vefat                            VEFAT                                                                                  Kırgızistan - Kazakistan Fotoğraf Turu 20-29 Eylül 2019                            Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu- VİZESİZ                            PhotoWorld ile Maşukiye, Kartepe, Sapanca Fotoğraf Turu 13 Ocak 2019 Pazar                            PhotoWorld ile Gölcük - Abant Fotoğraf Turu - 30 Aralık 2018 Pazar                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > PhotoWorld ile Eskişehir Odunpazarı Frig Vadisi Fotoğraf Turu - Zafer Bayramı Turu (30-31 Ağustos)
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
PhotoWorld ile Eskişehir Odunpazarı Frig Vadisi Fotoğraf Turu - Zafer Bayramı Turu (30-31 Ağustos)

Eskişehir Odunpazarı Fotoğraf Turu

 

Zafer Bayramı Turu (30-31 Ağustos)

 

1 Gece 2 Gün

 

2 Kişilik Odada Kişi Başı: 255 TL

Tek Kişi: 280 TL

 

30 Ağustos Cumartesi  (Eskişehir –Yazılıkaya - Han - Yeraltı Şehri (Antik Kenti)

 

Zafer Bayramı’nda Anadolu’nun incisi Eskişehir’e ve Frigya’ya doğru keyifli bir yolculuğa var mısınız? Fotoğraf rehberimiz Murat Gür ve tur rehberimiz eşliğinde dolu dolu 2 gün geçirmek için hepinizi bekliyoruz.

Sizleri belirlenen noktalardan aldıktan sonra Eskişehir’e hareket ediyoruz. Araçta alacağımız kahvatılıklarımızı yiyoruz ve 4,5 saatlik bir yolculuk sonrasında Eskişehir’e varıyoruz. Ardından tur rehberimizle buluşup Yazılıkaya’ya hareket ediyoruz. Eskişehir İli, Han ve Seyitgazi ilçeleri arasında yer alan ve ormanlarla kaplı olan vadidir. Bu vadi günümüzde FRİGYA VADİSİ olarak biliniyor. Antik Yazılıkaya Kenti Friglerin en yoğun olarak yaşadıkları kentlerden birdir. Frig Kaya Anıtları Frig dininin tek tanrısı Ana Tanrıça Kybele'ye adanmıştır. Kentin en görkemli anıtıdır. Frig Anıtsal Kaya Mezarları, Frig Kaleleri, Frig Antik Zahran Deresi, Doğanlı Kale görülecek yer arasındadır. Dönüş yollunda uğrayacağımız Han - Yeraltı Şehri; doğal kayalıklarda, yeraltına oyularak yapılmıştır. Yeraltına yapılan kat kat mekanlar ile mekanları birbirine bağlayan koridorlar, en alt seviyede, kuzeyden gelen bir temiz su kanalına bağlanmaktadır. Gezimiz sonrasında Eskişehir merkeze dönüş için hareket ediyoruz. Şehrin ünlü çiğ börekçilerinden birinde ya da mis kokulu köftecilerinde yemeklerimizi yemeğe gidiyoruz. Vereceğimiz serbest zamandan sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Şahinpark Otel’de.

 

31 Ağustos Pazar (Odunpazarı - Porsuk Çayı - Kent Park - Çağdaş Cam Sanatları Müzesi)

 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinden ODUNPAZARI’na geliyoruz. Eskişehir Odunpazarı kent yapıları müzesinde hizmete giren Türkiye’nin ilk cam sanatları müzesi olan çağdaş cam sanatları müzesi müzesindeki eserleri gördükten sonra Kurşunlu Külliyesi içerisindeki cami, (Eskişehir’deki tek mimar Sinan eseri) kervansaray ve yine külliye içindeki sıbyan mektebi-semahane-matbah-ı şerif (cam atölyesi)’i görüyoruz. Devamında lületaşı, gümüş işlemeciliği geleneksel ve yöresel el sanatlarının üretildiği Atlıhan el sanatları çarşısında vereceğimiz serbest zaman sonrasında koca müftü sokak, arif bey sokağı gezilerimizi takiben öğle yemeğimizi almak üzere restoranımıza gidiyoruz. Sonrasında yepyeni çehresi ile bizleri karşılayan Eskişehir’in kentsel dönüşüm projelerinden biri olan Kentpark’a geliyoruz. Kent park’ ta bize Akdeniz sahillerini anımsatan plajları, havuzları görüyoruz. Fotoğraf karelerimizi aldıktan sonra Venedik kanallarını anımsatan porsuk nehrinde yapacağımız keyifli tekne turu sonrasında çarşıda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası İstanbul’ a hareket ediyoruz.

Program zamanlamasında Hava, Yol, vb... nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

 

Eskişehir’in Yöresel Lezzetleri:

Eskişehir gezimizde yöresel tat olarak Met Helvası-Haşhaşlı Ekmek-Cevizli Ekmek / Yemeklerden; Çiğ Börek – Balaban Köfte – Sorpa ve Toyga çorbalarını denemenizi tavsiye ederiz!!

 

Yanınızda bulunsun

*Fotoğraf makinesi için yedek pil ve yedek hafıza kartı

*Uygun yürüyüş ayakkabısı (rahat edebileceğiniz)

*Ani sıcaklık değişimine uyabilecek üstlük (Hırka, yelek...)

*Varsa sürekli kullandığınız ilaçlarınız

*Güneş Gözlüğü ve Şapka

 

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler

*Şahinpark Otel’de 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

*Lüks Otobüsler ile Ulaşım ve Sabah Kahvaltısı

* Fotoğraf Rehberliği

*Tur Rehberlik Hizmeti

*Alkış Turizm Güvencesi

*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

* Kişisel harcamalar

* Öğle yemekleri

* Tüm yemeklerde alınacak içecekler

* Dönüş günü akşam yemeği

* Müze Ören yeri girişleri

 

Araç hareket Yerleri:

05:00 Bakırköy Ömür Plaza

05:20 Mecidyeköy Teknosa Önü

05:40 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü

 

 

Banka Hesap Bilgileri

GARANTİ BANKASI / AHMEDİYE ŞB.
ALKIŞ TURİZM İNŞ.GIDA TEKS.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
ŞUBE KODU :740
HESAP NO :6298882
TR72 0006 2000 7400 0006 2988 82

 

Detaylı bilgi ve iletişim:

Şenay Uysal

0216 391 6565

Tarih:16.07.2014 10:34:54