Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Skylum Aurora HDR 2018 ÜCRETSİZ                            So, regardless of your sex A                            certainly build a continuous track                            Vefat                                                       VEFAT                            Kırgızistan - Kazakistan Fotoğraf Turu 20-29 Eylül 2019                            Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu- VİZESİZ                            PhotoWorld ile Maşukiye, Kartepe, Sapanca Fotoğraf Turu 13 Ocak 2019 Pazar                            PhotoWorld ile Gölcük - Abant Fotoğraf Turu - 30 Aralık 2018 Pazar                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > PhotoWorld ile Gökçeada Meryemana Festivali 14-17 Ağustos 2014 (Perşembe-Pazar)
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
PhotoWorld ile Gökçeada Meryemana Festivali 14-17 Ağustos 2014 (Perşembe-Pazar)

PhotoWorld ile Gökçeada Meryemana Festivali

 

14-17 Ağustos 2014 (Perşembe-Pazar)

 

Fiyat: 530 TL

 

Tepeköy'ün ve de Gökçeada'nın en büyük etkinliği, 15 Ağustos Meryem Ana’nın bayramıdır. Hristiyan inanışına göre, bir insan öldüğü zaman Allah katında gerçek hayata kavuştuğu için, ölüm günü bayram günü olması gerekir. Buna istinaden bütün Azizlerin ölüm günleri bayram günü olarak kutlanır. Bu bayrama katılmak ve Meryem anaya dua edebilmek için, İmrozlu dünyanın neresinde olursa olsun, o gün adaya gelmeye çalışır. Ayın 14'ünde büyük baş kurbanlar kesilir. Ve etleri kilisenin avlusunda kurulan kazanlarda bütün gece pişirilir. Kemik suyunda keşkek yapılır. 15'inin sabahı, kilisedeki ayinden sonra, metropolit tarafından, pişirilen etler takdis edilir ve herkese dağıtılır. 

Ayinden sonra herkes köyün mezarlığına gider. Her bir mezarın sahibi, mezar başında bekler. Bir tepside türlü türlü tatlılar vardır, geçen herkes bu tatlılardan alır. Bu şekilde yaşayanlar bu bayram gününde göçmüş olanları unutmadıklarını, içlerinde gömdüklerini göstermiş olurlar. O gün bir başka gündür Tepeköy için. Bir yeniden diriliştir.

 

İşte bu etkinliği yerinde yaşamak ve Gökçeada’nın sörf tutkunlarına kapılarına açtığı rüzgarı bol koylarının keyfini çıkarmak, hatta ve hatta tuz gölü kenarında çamur banyosu yapmak istiyorsanız o zaman bu keyifli geziye hepinizi bekliyoruz.

 

Fotoğraf danışmanlığını Murat Gür’ün gerçekleştireceği ve her günü aynı zamanda bir fotoğraf atölyesi tadında geçecek olan program nasıl mı olacak? İşte gün gün detaylar:

 

14 Ağustos Perşembe

23:30’dan itibaren belirlenen noktalardan sizleri aldıktan sonra yaklaşık 7 saatlik bir yolculuğun ardından Kabatepe Limanı’na varış.

 

15 Ağustos Cuma

Feribotu beklerken araçta alacağımız set menü kahvaltılıktan sonra 08:00’da feribotla Gökçeada’ya geçiş. Otele yerleşme ve ardından bir zamanlar 1950 hanesiyle Türkiye'nin en büyük köyü olan Dereköy'e varış ve fotoğraf çekimi. Ardından Eski rum köyü olan Zeytinli Köye geçiş. Madamın Dibek Kahvesi' nde kahve molası, köye özgü sakızlı muhallebiyi tatma imkanı ve Fener Rum Patriği Bartelomeos’un evinin görülmesi. Öğle Yemeği Zeytinli Köy’de (Ekstra). Ardından etkinliklerin izlenmesi ve fotoğraflanması için Tepeköy'e varış ve gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürecek olan eğlencelerin fotoğraflanması ve Eski Bademli Köyü’ndeki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

16 Ağustos Cumartesi

Sabah kahvaltısından sonra tüm gün ada ve deniz turu. Kaleköy ve Eski Bademli Köyünde fotoğraf çekimi ve denize girmek için Yıldızkoy’da mola. Kaleköy’deki Yakamoz balık restoranında (www.gokceadayakamoz.com) alacağımız öğle yemeğinin (Ekstra) ardından Tuz gölü' ne varış, çamur banyosu ve deniz keyfi. Akşam yemeği için otele dönüş. Geceleme otelimizde.

17 Ağustos Pazar

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz araç hareket saatimize kadar Yıldızkoy’da güneşin ve denizin tadını çıkarabilirler. Dileyenler de alışveriş ve Eski Bademliköy’de fotoğraf çekimi ile vakitlerini değerlendirebilirler. Feribot hareket saatimiz 16:00. Kabatepe limanına geçişin ardından 00:00 sularında İstanbul’da oluyoruz.

 

Araç Hareket Noktaları (Kesin kalkış saatleridir. 10 dakika önce buluşma yerinde olunması gerekmektedir.)

23:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi

00:00 Mecidiyeköy Aslı Börek Önü

00:15 İncirli Ömür Plaza

 

Fiyat: 530 TL (iki kişilik odada kişi başı fiyat)

 

Fiyata dahil olanlar:

Fotoğraf Danışmanlığı

Lüks araçla tüm transferler

2 gece YP konaklama (2 gece Gökçeada Masi Otel www.gokceadamasi.com)

Belirtilen Tüm Turlar

Kabatepe Gökçeada Feribot ücreti

3 sabah kahvaltısı– 2 akşam yemeği

Seyahat Sigortası

Alkış Tur Güvencesi

 

Fiyata dahil olmayanlar:

Müze ve ören yeri girişleri (müzekart tavsiye edilir)

Tüm öğle yemekleri

Son gün akşam yemeği

Akşam yemeklerinde alınacak içecekler...

 

Kesin Rezervasyon için!

Tura kesin katılım için en geç 4 Ağustos Pazartesi gününe kadar kesin kaydınızı ve ödemenizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. 15 Ağustos’ta tüm rumlar adaya geleceğinden yoğunluk yaşanacaktır ve otellerin şimdiden tutulması gerekmektedir. Tur kontentajımız 15 kişi ile sınırlıdır. Otelde başka yer olmadığından hızlı davranmak gerekmektedir.

 

Yanınızda mutlaka bulunsun!

Turumuz 3 gün süreceğinden ve fotoğraf amaçlı olduğundan şarj aletlerinizi, yedek pil ve bellek kartlarınızı yanınıza almayı sakın unutmayın. Denize de gireceğimiz için mayolarınız, güneş kremleriniz, deniz gözlükleriniz ve plaj havlularınız da yanınızda bulunsun. Güneş gözlüğü ve şapka ise vazgeçilmezleriniz arasında yerini mutlaka almalı. Müzekartınız yoksa tura çıkmadan önce mutlaka temin edin. www.muzekart.com adresinden nasıl temin edeceğinizi öğrenebilirsiniz. Sürekli olarak kullandığınız ilaçlarınızı da çantanızda bulundurmanızda fayda var. Şimdiden keyifli yolculuklar...

 

Not: Turumuz A-5285 TURSAB No'lu ALKIŞ TURİZM güvencesinde yapılmaktadır.

Banka Hesap Bilgileri
GARANTİ BANKASI / AHMEDİYE ŞB.
ALKIŞ TURİZM İNŞ.GIDA TEKS.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
ŞUBE KODU :740
HESAP NO :6298882
TR72 0006 2000 7400 0006 2988 82


İletişim & Rezervasyon: 

Şenay Uysal
0216 391 65 65
senay@alkistur.com

Tarih:16.07.2014 10:45:25