Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Skylum Aurora HDR 2018 ÜCRETSİZ                            So, regardless of your sex A                            Vefat                            VEFAT                                                                                  Kırgızistan - Kazakistan Fotoğraf Turu 20-29 Eylül 2019                            Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu- VİZESİZ                            PhotoWorld ile Maşukiye, Kartepe, Sapanca Fotoğraf Turu 13 Ocak 2019 Pazar                            PhotoWorld ile Gölcük - Abant Fotoğraf Turu - 30 Aralık 2018 Pazar                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > Hayatımız Fotoğraf Fotoğraf Günleri 2-4 Ekim 2015 tarihlerinde PhotoWorld Fotoğraf Merkezi'nde
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Hayatımız Fotoğraf Fotoğraf Günleri 2-4 Ekim 2015 tarihlerinde PhotoWorld Fotoğraf Merkezi'nde

“Hayatımız Fotoğraf” Fotoğraf Günleri  (02-04 Ekim 2015)

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi, “Hayatımız Fotoğraf” konseptiyle 2010 yılından bu yana geleneksel olarak gerçekleştirdiği fotoğraf günlerinin bu yıl dördüncüsünü düzenliyor. 

02 – 04 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlik süresince “Sony Fotoğraf Elçileri Karma Sergisi” gezilebilecek; Gılcan Mete Delibay, Mustafa Turgut, Murat Pulat, İlkin Karacan, Yelda Baler, Süreyya Şeneldir, Sina Demiral ve Murat Gür’ün slayt gösterileri ve söyleşileri fotoğrafseverlerle buluşacak. Sony Türkiye’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek etkinliğin programı şu şekilde:


Tarih: 02 Ekim 2015 Cuma - Saat: 19:00

Sony Fotoğraf Elçileri Karma Sergisi, Sony fotoğraf makinesinin farklı modellerini kullanan Sony Fotoğraf Elçileri Gılcan Mete Delibay, Mustafa Turgut, Murat Pulat, İlkin Karacan, Yelda Baler, Süreyya Şeneldir, Sina Demiral ve Murat Gür tarafından farklı konularda çekilmiş fotoğraflardan oluşuyor. Sergide her bir fotoğrafçıdan 4 adet olmak üzere toplam 32 adet 50x75cm ebadında fotoğraf yer alıyor. Sergide sokak yaşamından doğaya, moda fotoğrafından geziye kadar pek çok farklı alanda fotoğraf bulunuyor. Serginin açılış kokteyli 02 Ekim 2015 Cuma akşamı saat 19:00’da gerçekleştirilecek. Sergi bir hafta süreyle PhotoWorld Fotoğraf Merkezi Sergi Salonu’nda izlenebilecek.


Tarih: 03 Ekim 2015 Cumartesi - Saat: 12:30

Fotoğraf Sanatçısı Gılcan Mete Delibay, Fotoğrafta Işığın Etkin Kullanımı başlıklı söyleşisinde, fotoğrafın temel taşı olan ışığın benzersiz fotoğraflar üretmede nasıl etkin bir şekilde kullanılabileceğini örnek fotoğraflar eşliğinde anlatacak. Gılcan Mete Delibay; merkezi Çorlu olan ve İstanbul’da da bir şubesi bulunan Düşler Atölyesi Fotoğraf Eğitim Merkezi’nin sahibi ve İki Günde Devri Alem Fotoğrafçılık Derneği’nin ve Türkiye’de çocuklara yönelik ilk DSLR fotoğrafçılık kulübü olan IGDAF Çocuk Kulübü’nün kurucusu. Delibay, 2011 yılından bu yana 3 sergi açan ve 7 karma sergide yer aldı. 


Tarih: 03 Ekim 2015 Cumartesi - Saat: 14:00

Reklam Fotoğrafçısı Mustafa Turgut, gerçekleştireceği Reklam Fotoğrafçılığı söyleşi ve sunumunda reklam fotoğrafçılığında dikkat edilmesi gereken kuralları, çekmiş olduğu fotoğraflarla anlatacak, merak edilen sorulara yanıtlar verecek. 1987’de Uludağ Üniversitesi, Pazarlama Bölümü’nü, 1991’de Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğraf Bölümü’nü bitirdi. 1998’de kurduğu stüdyosu İnplato’da, çalışmalarını reklam, moda ve özel gün fotoğrafçılığı üzerine yoğunlaştırdı. Fotoğrafçılığın tüm alanlarında; amatör, ileri amatör ve profesyonellere ve özel kurumlara fotoğraf eğitimleri koordine etmektedir.

 

Tarih: 03 Ekim 2015 Cumartesi - Saat: 15:30

Fotoğrafçı ve aynı zamanda da yönetmen olan İlkin Karacan, en popüler sosyal medya araçlarının başında gelen Instagram ile fotoğraf çekip paylaşmanın inceliklerini anlatacağı söyleşi ve sunumuyla fotoğrafseverlere hitap edecek. 2005 yılında Böcek Yapım’da kurgu asistanı olarak başladığı yönetmenlik hayatında 100’ün üzerinde klip ve reklamın kurgu editörlüğüne imza attı, şu anda birçok TV reklamı ve klibin yönetmenliğini yapan ve hedeflerinin arasında uzun metraj sinema filmi çekmek olan İlkin Karacan, yüksek ISO performansı gerektiren işlerde fotoğraf makinesini tercih ediyor.


Tarih: 03 Ekim 2015 Cumartesi- Saat: 17:00

Fotoğraf Eğitmeni Murat Pulat, Belgesel Fotoğrafçılık sunumunda tek fotoğraftan belgesel fotoğrafa geçiş sürecini, çalışma yöntemlerini ve Türkiye ve dünyadaki başarılı belgesel fotoğraf örneklerini fotoğrafseverlerle paylaşacak. 

Murat Pulat, 1992 yılında başladığı profesyonel fotoğraf hayatında 11’den fazla sergi açtı ve uluslararası alanda birçok önemli ödül aldı. İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi ve Fotoröportaj.org sitesi kurucu üyesi, küratör ve fotoğraf eğitmeni olarak çalışmalarına devam ediyor.  


Tarih: 03 Ekim 2015 Cumartesi - Saat: 18:30

Dünya gezgini Yelda Baler, Gezi Fotoğrafçılığı Sunumu ile fotoğrafseverlere hitap edecek. Kurmuş olduğu seyahat acentesi ile dünyanın farklı bölgelerine fotoğraf amaçlı seyahatler gerçekleştiren Baler sunumunda, gezerken nasıl fotoğraf çekileceği, nerele dikkat edilmesi gerektiği gibi konularda katılımcılara bilgi verecek ve dünyanın fotoğrafını ayağınıza getirerek kısa bir dünya turu atmamızı sağlayacak.

Newsweek dergisinin 18 yıl boyunca Türkiye temsilciğini yapan Yelda Baler’in, 1998 yılından beri yurtiçi ve yurtdışında çeşitli yayın organlarında yazı ve fotoğrafları yayınlandı. 2007 yılında “Pervaneyim” adlı kişisel fotoğraf sergisini açtı. “Anadolu’da Suyun İzinde” adlı kitabı yayımlandı. Baler, kazanımlarını daha çok paylaşmak için kurduğu Zayende Seyahat Acentesi’nde meraklılarıyla birlikte doğa, kültür ve fotoğraf yolculuklarına çıkıyor. 


Tarih: 04 Ekim 2015 Pazar - Saat: 13:00

Süreyya Şeneldir, Sokak Fotoğrafçılığı sunumunda sokakta fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gerekenler, insan ve mekan ilişkisinin kurulması, insanlarla iletişim kurmanın önemi konularından katılımcılara bilgiler vererek anlatılanları kendi çekmiş olduğu sokak fotoğraflarıyla pekiştirecek. 

Şeneldir, Fonksiyonel ve Estetik Burun Cerrahisi alanında 10 binin üzerinde yaptığı ameliyatlarının yanında Avrupa’da balonsinoplasti yöntemini uygulayan ilk doktor olma özelliğine sahip. İşi dolayısıyla çok sık seyahat eden Şeneldir yayından hiç ayırmadığı fotoğraf makinesiyle dünyanın çeşitli şehirlerini ve sokaklarını gezerek çektiği fotoğrafları Instagram hesabında 45.000’in üzerindeki takipçisi ile paylaşıyor.

   

Tarih: 04 Ekim 2015 Pazar - Saat: 14:00

Fotoğraf meraklıları bu bölümde Sony fotoğraf teknolojilerinde en son yenilikleri, en güncel fotoğraf makinesi ve lensleri hakkındaki en yeni bilgileri Sony Ürün Müdürü Erdem Sayıp tarafından gerçekleştirilecek sunum ile detaylı olarak öğrenebilecekler. Ayrıca yeni modelleri test edebilecekler. Sadece etkinliğe özel olarak gerçekleşecek kampanya ile katılımcılar, Sony fotoğraf makinelerine ve lenslerine çok cazip indirimlerle sahip olabilecekler.


Tarih: 04 Ekim 2015 Pazar - Saat: 15:45

Düğün ve Moda fotoğrafçılığının önemli isimlerinden Sina Demiral, Düğün ve Moda Fotoğrafçılığı başlıklı sunumunda düğün ve moda fotoğrafı çekerken dikkat edilmesi gerekenleri, çekim tekniklerini, çekim sonrası fotoğraf işleme sürecini fotoğraf meraklılarıyla paylaşacak. 

2004 yılında başlayan fotoğrafçılık hayatında sokak, portre, moda ve düğün fotoğrafçılığı ile ilgilendi. 2008-2009 yıllarında açtığı sergiler ile uluslararası alanda ödüller kazandı. “İstanbul’da” ve “Melankolistanbul” adlı sergileriyle ses getirdi. Sina Demiral, 2009 yılından bu yana profesyonel düğün fotoğrafçılığı konusunda Türkiye’nin önde gelen isimlerinden biri olarak çalışmalarını sürdürüyor.  


Tarih: 04 Ekim 2015 Pazar - Saat: 17:45

Murat Gür, Gezi Fotoğrafçılığı sunumunda bugüne kadar fotoğraf amaçlı gezip gördüğü coğrafyalardan farklı kareleri, deneyimlerini ve yaşanmış hikayeleri fotoğraf meraklılarıyla paylaşacak. 

Murat Gür 1991 yılında 9 Eylül Üniversitesi İİBF Fotoğraf Kulübü’nün kurucuları arasında yer aldı. 1992-1993 yılları arasında Turkish Daily News gazetesi İzmir Bürosu’nda muhabirlik yaptı. PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde Eğitim Koordinatörü ve PhotoWorld dergisinde Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. İstanbul Fotoğraf Müzesi kurucularından  ve Fotoğraf Dostları Derneği üyesi olan Gür, halen Sky Life dergisi Fotoğraf Editörlüğü görevini sürdürmektedir.  


Etkinliklere katılım ücretsiz olacak. Etkinlik saatleri ve günleri, aşağıdaki linkten takip edilebilecek.  www.photoworldfotografmerkezi.com/hayatimizfotograf


PhotoWorld Fotoğraf Merkezi:

 

Farklı bakış açısı, etkin çalışma metodu ve yenilikçi uygulamaları ile “Fotoğraf Platformu” olma görevini üç yıldır başarı ile yürüten PhotoWorld, faaliyetlerini PhotoWorld Fotoğraf Merkezi olarak tek çatı altında topluyor. 


Dersler

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde Temel, ileri, portre, doğa, makro, still life fotoğraf dersleri, Marka/model bazlı makine ve lens eğitimleri, Konulu atölyeler, Püf noktası eğitimleri, Usta fotoğrafçıların katıldığı atölyeler, Ev hanımları için pratik fotoğraf eğitimi, Çocuklar için eğlenceli fotoğraf eğitimi, Fotoğraf makinesi ile video çekim dersleri, Temel ve ileri görüntü işleme programları eğitimi, Baskı atölyesi, Amatör sinema/video dersleri ve amatör post prodüksiyon dersleri (montaj) veriliyor.

 

 

Kurumsal Eğitimler

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi, konusunda uzman eğitmen kadrosu ile bireysel, kitlesel ve kurumsal bazda temel ve ileri fotoğraf çekim teknikleri başta olmak üzere, mimari, makro, portre, video çekimi vb. alanlarda eğitimler vermektedir. Kurumların fotoğraf kulüplerinin oluşturulmasında danışmanlık hizmeti sunmaktadır.


Etkinlikler

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde ayrıca fotoğraf sergileri, Usta fotoğrafçıların katıldığı söyleşiler, Periyodik slayt gösterileri, Fotoğraf konulu film gösterileri, Donanım ve yazılım konulu film gösterileri ve Periyodik fotoğraf gezileri düzenleniyor.


Fotoğraf Gezileri

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi; yurtiçinde ve yurtdışında onlarca farklı noktaya fotoğraf turları düzenlemiş ve halen de düzenlemeye devam etmektedir. Bugüne kadar Venedik, İran, Özbekistan, İsrail, Nepal, Hindistan, Makedonya, Kosova, Bosna Hersek, Türkmenistan, Küba, Ürdün, Lübnan, Fas, Endülüs gibi coğrafyalara fotoğraf danışmanı eşliğinde geziler gerçekleştirilmiştir. 


Panel ve Seminerler

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi, fotoğraf makinelerinin manuel kullanım özelliklerinden lens kullanımına, stüdyo fotoğrafçılığından makro çekim tekniklerine kadar pek çok konuda, başta üniversiteler olmak üzere kültür merkezlerinde, firma ve derneklerde seminerler vermektedir.


Sergiler

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi, çeşitli konseptlerde ve konularda fotoğraf sergileri düzenlemektedir. Fotoğrafçıların belirlenmesinden sergi salonunun düzenlenmesine, davetlilerin çağırılmasından serginin farklı illerde gezdirilmesine kadar tüm süreçler PhotoWorld Fotoğraf Merkezi tarafından organize edilmektedir. 


Tanıtım Fotoğrafçılığı

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi, konusunda uzman ve deneyimli fotoğrafçıları ile her konu ve ihtiyaca yönelik çekimleri gerçekleştirmektedir.


Yarışmalar

Geniş katılımlı fotoğraf yarışmaları organize eden PhotoWorld, yarışmanın jürisinin belirlenmesi, konu seçimi, federasyon onayı alınması ve fotoğrafların seçimi konularında destek vermektedir.


Bilgi Merkezi

Kütüphane bölümünde farklı dillerde yüzlerce fotoğraf yayını ve dergiye erişim imkanı bulunuyor. Merkezde bulunan KIOSK’lardan farklı dillerde binlerce e-dergi, e-kitap, soft dokümanlar, videolar ve fotoğraf belgeleme arşivine kolayca erişilebiliyor.


Baskı Merkezi

Amatör ve profesyonel fotoğrafçıların farklı boyutlardaki kanvas, fineart ve sergi amaçlı fotoğraf baskı talepleri PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nin profesyonel baskı ekibiyle karşılanabiliyor. 


Bilgi için: 0216 418 19 76

Adres: Bahariye Caddesi Kuzu Kestane Sokak No:16 Bahariye Kadıköy

www.photoworldfotografmerkezi.com


Tarih:04.09.2015 15:08:56