Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   PhotoWorld ile İğneada Longoz Ormanları Dupnisa Mağarası Fotoğraf Turu 28 Temmuz Pazar                            PhotoWorld ile Melen Rafting, Güzeldere Şelalesi ve Efteni Gölü Fotoğraf Turu 14 Temmuz Pazar                            VEFAT!                            Sony A7 ii V.4.01                                                       PhotoWorld ile Ulubey Kanyonu, Clandras Köprüsü, Kula, Taşyaran Kanyonu Fotoğraf Turu 15-16 Haziran 2019                            PhotoWorld ile Samatya / Yedikule Zindanları Fotoğraf Turu                            Vefat                            PhotoWorld ile Sülüklügöl, Sünnet Gölü, Göynük Fotoğraf Turu 1 Mayıs 2019 Çarşamba                            KLEBEKLER Fotoğraf Sergisi                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > PhotoWorld ile Fas Atlas Dağları ve Sahra Çölü 10-17 Nisan 2016
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
PhotoWorld ile Fas Atlas Dağları ve Sahra Çölü 10-17 Nisan 2016

PhotoWorld ile Fas Atlas Dağları ve Sahra Çölü

 

10-17 Nisan 2016

 

865 Euro + Uçak Bileti (Şu anki bilet fiyatı gidiş dönüş 1276 TL)

 

Afrika’nın en gizemli ve fotoğrafik ülkesi Fas’ın çöllerini keşfetmeye var mısınız? 2015 şubat ayında Fas’ın şehirlerini gezmiştik. Bu kez rotamızı Atlas Dağları’na, doğal film platolarına çeviriyor, berberilerin yaşadığı köyleri, göçebe çadırlarını fotoğraflamak için yola çıkıyoruz. Bir hafta sürecek bu muhteşem gezimiz sırasında develerle çölde gezme şansına da sahip olabileceksiniz. Bu arada önemli hatırlatma yapalım. Biletleri şimdiden almak oldukça avantajlı olacak. Çünkü biletler yukarıda da belirttiğim gibi gidiş dönüş 1276 Tl civarında...  İşte programımız:

 

10 Nisan 2016 Pazar İstanbul - Marakeş

Royal Air Maroc tarifeli seferiyle 19:40’ta İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Kazablanka uçuşumuzu gerçekleştirmek için 17:30’da Havalimanı dış hatlar terminalinde buluşuyoruz.

Saat 22:45’te Marakeş Havalimanı’na inişimizin ardından yerel rehberlerimiz tarafından karşılanıyoruz ve bizi bekleyen aracımıza binerek Atlas Dağlarını ve 2260 metre yüksekliğindeki Tizi-n-tichka’yı geçerek yaklaşık 5.30 saat sürecek bir yolculuk sonrası Qurzazate’a varıyoruz.

 

11 Nisan 2016 Pazartesi Zagora - AGDZ

Kahvaltımızı muhteşem Sahra Çölü’nün merkezinde konumlanan bu güzel kentte aldıktan sonra sessiz çöl kasabası Agdz ve Zagora’yı gezdikten sonra akşam yemeği ve geceleme için otelimize geçiyoruz (Zagora Riad Lamane Otel)

 

12 Nisan 2016 Salı Zagora - Tazzarine - Alnif - Rissani – Merzouga 

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Tazarine’e doğru yola çıkıyoruz. Tazarine, Tamsahelte’ye 10 kilometre mesadefe, 20,000 kişinin yaşadığı küçük bir kasaba. Şehrin yüksek kısmına kurulan bir platform üzerinden düzinelerce cami ve palmiye ağaçlarıyla donanmış şehri panoramik olarak görebilmek mümkün. Ardından tarihöncesi taş sanatını görebileceğimiz Ait Waazik bölgesini göreceğiz. Tazarine gezimiz sonrası Rissani’ye doğru yola çıkıyoruz. Rissani, Sahra Çölü’nde yer alan ve antik dönemden beri varlığını koruyan, aynı zamanda da şu anki Fas Kralı Muhammed V’nin doğum yeri olan bir kasaba. Alawi Hanendanı’nın ilk kralı olan Mulay Ali Şerif’in Mozolesi’nin ziyaret edilmesinden sonra Merzouga’ya doğru hareket ediyoruz. Günbatımından önce orada olup yaklaşık bir saatlik süre boyunca develere binme şansımız olacak. Arzu edenler günbatımında develerin fotoğraflarını çekebilecek. Bu sırada Tuareg rehberimiz bizlerle Sahra Çölü’nün gizemlerini paylaşacak. Akşam yemeği ve geceleme Merzouga Bivouac Belle Etoile otelinde.

 

13 Nisan 2016 Çarşamba Merzouga - Erfoud 

Sabah kahvaltısının ardından Sahra Çölü kasabası Erfoud’a doğru yola çıkıyoruz. Erfoud, Fas’ın güneydoğusunda yer alan, ticarethaneler, restoranlar, şehir kafeleri, oteller, bankalar, hediyelik eşya satan mağazalarla oldukça canlı bir şehirdir. Sahip olduğu doğal güzelliklerle pek çok film yapımcısının dikkatlerini üzerine çeken şehir, 2010 yılında Dick Richards tarafından çekilen Pers Prensi ve 199’da Stephen Sommers tarafından çekilen Mumya adlı filmlere plato olmuştur. Şehir gezimizin ardından akşam yemeği ve geceleme Erfoud Hotel Xaluca Maadid otelinde.

 

14 Nisan 2016 Perşembe Erfoud - Tinerhir - Tamtattouche – Dades

Kahvaltı sonrasında Todra Gorge’ye doğru yola çıkıyoruz. Todra Gorge, Güney Fas’ta Tinerhir kasabası yakınlarında Atlas Dağlarının doğu kısmında yer alan bir kanyon. Hem Todra hem de komşusu Dades nehirleri, kanyonun oluşmasındaki en büyük etkenler. Bu bölge yerli halkın ve göçebelerin küçük eşekleriyle, develeriyle ve keçileriyle görülebileceği bir yerdir. Kanyonda yer alan kayaların renkleri, günışığının da etkisiyle sürekli değişerek bizlere farklı bir fotoğraf platosu sunacak. Öğle yemeğimizi kanyondaki bir restoranda, kanyonun panoramik manzarasına karşı alacağız. Yemek sonrasındaki durağımız Boumalne Dades Vadisi. Gorge ile Quarzazate arasında kalan 125 km’lik bu vadi, bizlere harika manzaralar sunacak. Çiçeklerle dolu arazilerden, nehir yataklarından geçerek Dades’e ulaşacağız. Akşam yemeği ve geceleme Dades’te.

 

15 Nisan 2016 Cuma Dades - Ouarzazate - Ait Benhaddou – Marrakesh

Kahvaltı sonrasında Quarzazate’a doğru yola çıkıyoruz. Yolda Güller Vadisi adıyla anılan El Kella Des Mgouna’da mola veriyoruz. Gül esansının yapıldığı fabrikadaki kısa molanın ardından Ait Benhaddou kasabasına ulaşıyoruz. Ait Benhaddou, Ouarzazate’a 32km mesafede bulunan bir kasaba. Ouarzazate nehri boyunca bir tepe üzerine konuşlanmış olan kasaba Arabistanlı Lawrence filminin çekildiği yer olarak ünlenmiş bir yer. Rehberiniz sizler için bu ozel beriberi köyünde farklı bir tur organize ederek kervan yollarını takip ederek şehri tanımanızı sağlayacak. Öğle yemeği sonrasında Marakeş’e olan yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde zeytin ağaçlarıyla ünlü Qued Zat’ı gördükten sonra Marakeş’e ulaşıyoruz ve akşam yemeği ve geceleme için otelimize geçiyoruz.  

 

16 Nisan 2016 Cumartesi Marakeş

Kahvaltı sonrasında Marakeş’i keşfe çıkıyoruz. 12. yüzyılda yapılan Menara Bahçeleri, İspanoMoresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Camii ve Minaresi, Saadien Anıt Mezarları ve 19. yüzyılda şehri idare eden paşa tarafından inşa ettirilmiş Bahia Sarayı gezilecek mekânlar arasındadır. Öğle yemeği sonrası çarşı için serbest zaman. Geleneksel dev bir labirenti andıran çarşıda el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkün. Jmaa El Fna Meydanı: Afrika’daki en hareketli şehir meydanı. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen; marakşilerin buluşma alanı vakit geçirilecek yerler arasında. Akşam yemeği ve geceleme Marakeş’teki otelimizde.

 

17 Nisan 2016 Pazar Marakeş – İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Kazablanka Muhammed V havalimanına doğru yola çıkıyoruz. İstanbul uçuşumuz saat 12:15’te olacak. İstanbul’a varış saatimiz ise 18:40.

 

Fiyata Dahil Olanlar

Apadana Marrakesh Seyahat Acentesi personeli tarafından Havalimanında karşılanma

6 gece 4 yıldızlı Otel Konaklaması

Tüm yemekler (Sabah, öğle, akşam)

17 kişilik lüks araçlarla transfer

Programda belirtilen tüm turlar

İngilizce Rehberlik Hizmeti

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

Royal Air Maroc İstanbul-Kazablanka-İstanbul Uçuşu

Merzouga’daki Deve Turu (15 Euro)

Yemeklerde alınan içecekler

Otelde kullanılan minibar ve ekstra hizmetler

Her türlü kişisel harcamalar

Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL)

Rehber ve Sürücü Bahşişleri

Yurtdışı seyahat sigortası

 

Otellerimiz:

ZAGORA RIAD LAMANE www.riadlamane.com

MERZOUGA BIVOUAC BELLE ETOILE www.xaluca.com/en/hotel/bivouacs/  

ERFOUD HOTEL XALUCA MAADID www.xaluca.com/en/hotel/arfoud/  

DADES HOTEL XALUCA DADES www.xaluca.com/en/hotel/dades/  

MARRAKECH  HOTEL ATLAS ASNI www.hotelsatlas.com/index.php/en/cities/marrakech/atlas-asni-marrakech


Not: Turumuz A-5994 TURSAB No'lu Apadana Seyahat güvencesinde yapılmaktadır.

 

Detaylı bilgi ve kayıt için:

 

Serhat Yılmaz

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi

serhaty@photoworld.com.tr

0216 418 19 76

www.photoworldfotografmerkezi.com

 

Tarih:13.10.2015 10:52:24