Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Skylum Aurora HDR 2018 ÜCRETSİZ                            So, regardless of your sex A                            certainly build a continuous track                            Vefat                                                       VEFAT                            Kırgızistan - Kazakistan Fotoğraf Turu 20-29 Eylül 2019                            Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu- VİZESİZ                            PhotoWorld ile Maşukiye, Kartepe, Sapanca Fotoğraf Turu 13 Ocak 2019 Pazar                            PhotoWorld ile Gölcük - Abant Fotoğraf Turu - 30 Aralık 2018 Pazar                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > PhotoWorld ile Gito’dan Düşler Vadisi’ne Fotoğraf Turu 3-9 Temmuz 2016 Ramazan Bayramı Turu
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
PhotoWorld ile Gito’dan Düşler Vadisi’ne Fotoğraf Turu 3-9 Temmuz 2016 Ramazan Bayramı Turu

PhotoWorld ile Gito’dan Düşler Vadisi’ne Fotoğraf Turu

 

3-9 Temmuz 2016 Ramazan Bayramı Turu / Tüm Turlar Dahil

 

1550 TL + Uçak Bileti

 

Gezilecek Bölgeler:

Fırtına Vadisi & Sakin Şehir Şavşat & Biyosfer Rezerv Alanı Maçahel

 

Tur Programı

 

Gidiş:

03 Temmuz 2016 Pazar // Trabzon Havaalanı’nda en geç saat 10:00’da buluşma

 

Dönüş:

09 Temmuz 2016 Cumartesi // Trabzon Havaalanı’nda en erken saat 21:00 uçakları

 

Not: Gidiş ve dönüş için en uygun havayolu Pegasus’tur...

Gidiş: İstanbul Sabiha Gökçen – Trabzon 07:50 Uçağı

Dönüş: Trabzon- İstanbul Sabiha Gökçen 22:40 Uçağı 

 

1.Gün: 03 Temmuz 2016 Pazar

Sabah saatlerinde Trabzon Havaalanı’nda buluşmamızın ardından sahil şeridini takip ederek doğu istikametinde Ardeşen’e kadar ilerliyor ve daha sonra güneye kıvrılarak Çamlıhemşin üzerinden Zir Kale’yi geçtikten sonra, yaklaşık 2070m rakımda bulunan, yaklaşık 50 haneli olan ve de terasından eşsiz bulut denizi manzaraları görebileceğimiz, bunun yanında Pokut Yaylası, Çat Köyü, geceleri Verçenik’e kadar uzanan manzarası ile iki güzel gecenin bizleri beklediği Gito Yaylası’na doğru yol alıyoruz. Yaylamıza vardıktan sonra odalarımıza yerleşip akşam yemeğimize kadar serbest zaman veriyoruz. Eşsiz manzara karşısında kendinize gelmek için sakin bir şekilde beklemenizi öneririz.

Konaklama: Gito Yaylası - Koçira Pansiyon

 

2.Gün: 04 Temmuz 2016 Pazartesi

Kahvaltımızın ardından aracımızla 1 saat yolculukla Ambarlı Yaylası’na varıyoruz. Burası 2570m rakımda, 30-35 klâsik yayla evi olan bir yayla. Aracımızla buraya vardıktan sonra hava durumuna göre fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Balıklı Göl’e yapacağımız 2 saatlik yürüyüşe başlıyoruz. Yürüyüş çok zorlu değil, patika tatlı bir eğimde ilerliyor. 3000m rakımda bulunan Balıklı Göl’e ulaşmayı amaçladığımız bu günde hedefimizden önce 2800m dolaylarında bulunan Taraklı, Sandıklı ve Kuzu Gölleri’ni de görüyoruz ve sonrasında 30 dakikalık bir yürüyüşün ardından hedefimiz olan Balıklı Göl’e ulaşıp, gölde bulunan balıkları seyrediyoruz. Hatta gölde balıklarla yüzmek de mümkün. Her ihtimale karşı mayo/şort ve havlunuzu yanınızda bulundurunuz. Bugün öğle yemeğimizi, göl kenarında kumanya şeklinde alıyoruz. Dönüşte Gito yaylasının biraz üstündeki seyir alanında hava durumuna göre fotoğraf molası veriyoruz ve şansımız yaver giderse eşsiz bulut denizi manzaraları eşliğinde fotoğraf çeke çeke ilerliyoruz. Toplam yürüyüşümüz 4-5 saat civarında. Akşam yemeğimiz yine Koçira’da.

Konaklama: Gito Yaylası - Koçira Pansiyon

 

3.Gün: 05 Temmuz 2016 Salı

Kahvaltımızın ardından yayladan ayrılıyoruz ve sahil yoluna indikten sonra doğu istikametinde Hopa’ya kadar ilerleyip güneye kıvrılıyoruz ve 690m rakımlı Cankurtaran Geçidi’ni aştıktan sonra önce Borçka’ya iniyoruz. Burada kısa bir mola verdikten sonra Şavşat’a devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde dünyanın en yüksek 6. beton barajı olan Deriner Barajı’nı görüp seyir terasından manzara fotoğrafları aldıktan sonra yolumuza devam ediyoruz. Soğuksu mevkiinde meyve pazarında durup alışveriş yaptıktan sonra da Şavşat’a giriş yapıyoruz ve Kocabeyköy’de bulunan bungalovlarımıza yerleşiyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra bölge hakkında detaylı bilgi alarak ilk çevre gezimize başlıyoruz. Akşam yemeğimizin ardından dinlenmeye çekiliyoruz.

Konaklama: Şavşat - Laşet Bungalovları

 

4.Gün: 06 Temmuz 2016 Çarşamba

Kahvaltımızın ardından bungalovlarımızdan yürüyerek çıkıyoruz ve Kocabeyköy içinde fotoğraflar eşliğinde ilerliyoruz. Aracımız da peşimizden bizi takip ediyor. Belli bir noktada aracımıza yerleşerek Meşeli Köyü’nde bulunan Karagöl’ü ziyaret ediyoruz. Gölün etrafını dolaştıktan sonra öğle yemeğimizi yemek için rotamızı Pınarlı Köyü’ne çeviriyoruz. Aracımızdan bir noktada ayrılıyoruz ve orman içi bir yürüyüşün ardından Balıkgöl’e ulaşıyoruz. Bir yandan etkileyici manzara karşısında ayılıp bayılırken bir yandan da bu muhteşem doğanın fotoğraflarını çekiyoruz. Müthiş öğle yemeğimizi yedikten sonra göl kenarında serbest zaman veriyoruz. Ardından Cevizli Köyü’nde yer alan tarihi Tibet Kilise kalıntılarını ziyaret ediyoruz. Daha sonra Ciritdüzü’nden geçerek Şavşat şehir merkezine bağlanıyoruz ve akşam yemeğimizi Laşet’te yedikten sonra bungalovlarımıza dönüyoruz.

Konaklama: Şavşat - Laşet Bungalovları

 

5.Gün: 07 Temmuz 2016 Perşembe

Kahvaltımızın ardından bungalovlarımızdan ve Şavşat’tan ayrılıyoruz. Meydancık üzerinden Gürcistan sınırına paralel olarak Düşler Vadisi’ne doğru ilerliyoruz. İlk olarak Karadeniz’in kelebekler vadisi olarak bilinen Papart ve yaylasına gidiyoruz. Muhteşem çam ormanı içinde yer alan Papart’ta fotoğraf yürüyüşümüzün ardından Çuripira Yaylası’na doğru ilerliyoruz. Burada da yaylacılarla sohbet ve fotoğraf molasının ardından öğle yemeğini yiyoruz. Yemeğimizin ardından muhteşem manzaralar eşliğinde Uğur Köyü’nden geçerek Efeler tabiatı koruma alanı içinde yer alan ve Unesco tarafından Biyosfer rezervi ilan edilen yağmur ormanları içindeki rotamızdan geçerek pansiyonumuza yerleşip akşam yemeğimize kadar serbest zaman veriyoruz.

Konaklama: Maçahel - Dedaena Pansiyon

 

6.Gün: 08 Temmuz 2016 Cuma

Yine kahvaltımızın ardından aracımıza binerek önce Camili merkeze iniyoruz. Gürcistan ile sınırımızı çok yakından görme imkânı bulacaksınız. Daha sonra Maral Köyü’ne devam ediyoruz ve belirli bir yere kadar aracımızla gittikten sonra çok kısa bir mesafe, yaklaşık 20dk yürüyerek, Maral şelalesine ulaşıyoruz. Şelale yaklaşık 63m yükseklikten tek kırımda dökülüyor. Burada sadece 20-30m’lik bir mesafeyi şelaleyi görebilmek için ormanın içinden biraz dik bir patikadan aşağıya doğru iniyoruz. Kesinlikle zor değil ancak çok kolay olduğu da söylenemez. Bir çardakla karşılaşacağız ve eğer şansımız varsa şelaleye karşı çay ya da kahve yudumlama fırsatı bulacağız. Şelale ziyaretimizin ardından Maral Köyü’ne dönüyoruz. Yolumuzun üzerinde eşine zor rastlanır bir cami göreceğiz. Eski geleneklerden esinlenerek dekore edilmiş bu tarihi ahşap caminin içerisi rengarenk desenlerle süslü. Cami ziyaretimizin ardından İremit Mahallesi’nde muhteşem manzaraya nazır bir köy evinde yöresel ev yemeklerinden tatma imkânı bulacağız. Öğle yemeğimizin ardından da pansiyonumuza geri dönüyoruz. Akşam yemeğimiz pansiyonumuzda.

Konaklama: Maçahel - Dedaena Pansiyon

 

7.Gün: 09 Temmuz 2016 Cumartesi

Ve ayrılık günü. Kahvaltımızın ardından valizlerimizi araçlarımıza yerleştirip yola çıkıyoruz. Dönüşümüz tabi ki boş geçmiyor. Yolumuz üzerindeki Borçka Karagöl Milli Parkı’na uğruyoruz. Emin olun dağların arasındaki bu göl Karadeniz’e tekrar gelmeniz için bir sebep daha oluşturacak. Bu ziyaretimizin ardından Cankurtaran Geçidi’ni aşıyoruz ve sahile inerek batı istikametinde Trabzon’a doğru ilerliyoruz. Sizleri uçak saatimize göre Trabzon Havaalanı’na bırakıyoruz ve tekrar görüşmek dileğiyle turumuzu sonlandırıyoruz.

 

Tur Fiyatı:

1550.-TL

 

Hesap Numaraları:
Endemik Turizm Ticaret Taşımacılık Ltd.Şti.

Yapı Kredi Bankası (TL Hesabı)
TR79 0006 7010 0000 0044 9509 98

Türkiye İş Bankası (TL Hesabı)
TR92 0006 4000 0017 5002 4362 75

 

Garanti Bankası

TR57 0006 2001 0360 0006 2975 75

 

Fiyata dahil olan hizmetler:

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Fotoğraf Rehberliği

6 gece yarım pansiyon konaklama (Kahvaltı ve akşam yemekleri dahil)

Minibüsle ulaşım (İlk ve son gün Havaalanı Transferleri ile tüm ara transferler)

Milli park araç girişleri

TURSAB Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

Gidiş-Dönüş uçak/otobüs biletleri

Single Konaklama Farkı: 360.-TL

Müze ve örenyeri girişleri

Öğle yemekleri

Kişisel harcamalar, hediyelik eşyalar, otellerdeki ekstralar - içecekler vs

Elde olmayan nedenlerden dolayı doğabilecek ekstra masraflar

 

Tur hakkında önemli notlar:

Turumuza ülkemizin her yerinden katılım olduğundan hava ve karayolu ile ulaşım fiyata dahil değildir. Unutmayınız ki, uçak fiyatları her an değişebiliyor. Hatta yoğun sezonda yer bulmak zor veya çok pahalı olabiliyor. Rezervasyonunuzu ne kadar erken yaptırırsanız sizin için o kadar avantajlı olacaktır. Uçak bileti konusunda sizlere yardımcı olabiliriz.

 

Rehberimiz hava şartlarına veya olağanüstü durumlara göre gerekli gördüğü takdirde programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

Yanınızda getirmeniz gereken eşyalara sıra gelince:

Lütfen çok eşya ve büyük valiz getirmeyin! Araca sığdırmakta zorlanıyoruz!

Trekking tarzı rahat yürüyüş ayakkabısı (Gore-tex olması önerilir.)

En az 30 litrelik sırt çantası (Yağmurluklu olanlardan olursa iyi olur.)

Yağmurdan korunmak için yağmurluk veya panço. Ya da gore-tex kıyafetler.

Günlük yedek t-shirt

Sentetik kumaşlı pantolonlar. (Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz. Islanınca kurumaz ve sizi soğuk tutar.)

Her ihtimale karşı sizi soğuktan koruyacak bir sweat-shirt, kazak veya polar mont.

İhtiyacınız olan günlük ilaçlarınız varsa yanınıza almayı lütfen unutmayınız.

Rehberinizde ilkyardım çantası var, ancak sizin de ufak bir ilkyardım çantası hazırlamanızı öneririz.

Fotoğraf gösterisi (Fotoğraflar için yanınızda en az 8GB kapasiteli USB bellek getirmeyi unutmayın lütfen!)

 

Not: Turumuz Tursab A-7609 Belgeli Endemik Turizm güvencesinde yapılmaktadır.

Tarih:29.12.2015 14:19:07