Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu 4-11 Nisan 2020                            PhotoWorld ile Misi & Suuçtu Şelalesi & Eskikaraağaç Köyü Fotoğraf Turu - 13 Ekim 2019 Pazar                            V E F A T                            PhotoWorld ile Mudanya / Trilye Fotoğraf Turu 15 Eylül Pazar                            PhotoWorld ile İğneada Longoz Ormanları Dupnisa Mağarası Fotoğraf Turu 28 Temmuz Pazar                            PhotoWorld ile Melen Rafting, Güzeldere Şelalesi ve Efteni Gölü Fotoğraf Turu 14 Temmuz Pazar                            VEFAT!                            Sony A7 ii V.4.01                                                       PhotoWorld ile Ulubey Kanyonu, Clandras Köprüsü, Kula, Taşyaran Kanyonu Fotoğraf Turu 15-16 Haziran 2019                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > PhotoWorld & Endemic Tours ile Giresun Yaylaları Fotoğraf Turu 20-22 Mayıs 2016
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
PhotoWorld & Endemic Tours ile Giresun Yaylaları Fotoğraf Turu 20-22 Mayıs 2016

PhotoWorld & Endemic Tours ile Giresun Yaylaları Fotoğraf Turu

20-22 Mayıs / 2 gece 3 Gün

Fiyat: 515 TL + Uçak Bileti

 

Baharın en güzel yaşandığı yörelerden biridir Karadeniz. Yayla turizmi olarak Karadeniz’in bakir bölgelerinden biri de Giresun’dur. Bu gezimizde Giresun’un yaylalarına doğru bir fotoğraf yolculuğuna çıkacak, yöreye özgü endemik bitki ve hayvan türlerini fotoğraflama şansına sahip olacağız. İşte programımız:

 

20 Mayıs 2016 Cuma

 

Pegasus Havayollarının 05:45 uçağı ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Ordu – Giresun Havalimanı’na gitmek üzere saat 04:30’da havalimanı içhatlar danışma noktasında buluşuyoruz. Yaklaşık 07:25 gibi Ordu-Giresun Havalimanı’na varışımızın ardından aracımız bizi alıyor ve 1.5 saat süren yolculukla Süllü Dağ Evi’ne ulaşıyoruz. Dağ evinde bizleri sıcak Karalahana ve semaverde çaylar bekliyor olacak. Odalarımıza yerleştikten sonra saat 12.00’da Alçakbel ormanlarına gideceğiz. Fotoğraf açısından mükemmel bir atmosfere sahip olan Alçakbel 200-300 yıllık çam dorukları ve yılın hemen hemen her günü sisli atmosferi ile sis fotoğraflarını sevenler için eşsiz bir güzellik sunuyor. Geniş açı ve balık gözü objektiflerin konuştuğu bir mekan. Alçakbelde 1 saat çekim molası verdikten sonra 1700 metredeki Çağman Obası’na hareket edeceğiz. Sarının hakim olduğu zifin çiçekleri ile bezenmiş bu alanda çekimler yapacağız. Tüm bölgeye panoramik olarak hakim olan Belen tepesinden Çaldağı’nın eteklerine yerleşmiş sis denizine doğru kadraj oluştaracağız. Oba’da bulunan yöre halkı ile portre çalışma imkanımız olacak. Saat 14.00’da Giresun’un önemli yaylalarından olan Kulakkaya’ya hareket edeceğiz. Kulakkaya, merkezi bir yayla olmakla beraber tomruk depoları ile ünlenmiş bir merkez. Bu depolar oldukça güzel fotoğraf veriyor. Burada 1 saat çalışma yaptıktan sonra Kulakkaya / Bektaş yaylası yoluna doğru hareket edeceğiz. (1800 metreler) Güzergahımızda bol bol panoramik çekimler, yol fotoğrafları, koyun sürüleri ve çobanlar kadrajımıza takılacak. Mayıs ayında dahi Bektaş ve çevresinde kar fotoğrafları çekme imkanımız olacak. Saat 17.00 gibi konaklama yerimiz Süllü Dağ evine döneceğiz. Akşam yemeğimizde zengin bir yöresel yemekler silsilesi bizleri bekliyor olacak. Yemekten sonra, çay ve kahvelerimizi içerken Süllü Dağ Evi’nin sahibi ve aynı zamanda rehberimiz olan Kemal Özkılıç’ın fotoğraf sunumlarını izleyeceğiz.

 

21 Mayıs 2016 Cumartesi

08.30’da yöresel köy kahvaltısı ve yağda yumurta ile beraber güne başlayacağız. Özellikle uykusuz kalmak isteyen fotoğrafcı arkadaşlara gün doğumu çekimlerini tavsiye ederiz. Kahvaltıdan sonra saat 09.30’da Süllü Köyü’nde bulunan eski değirmen ve antik kemer köprüde çekimler yapacağız. Yöremizin en güzel yaylalarından bir olan Susuz Yaylası’na varacağız. Wındows masa üstü takvimi fotoğraflarını aratmayacak göresellikte çekimler yapacağız. Şansımız yaver giderse bol bol sürü fotoğrafları çekeceğiz. Buradan Uzunalan Obası’na geçeceğiz. Özellikle Sis deniziyle bu bölgede yılın her mevsiminde karşılaşmak mümkün. Yol güzergahlarımızda yöresel mimari, yöresel halk ile portre çalışmaları yapacağız. Akşam yemeğimiz saat 19.00’da.

 

22 Mayıs 2016 Pazar

Kahvaltımızı 08:30’da alıp Giresun’a doğru yola çıkacağız. Yol üzerinde bulunan Kuzalan Şelalesi’nde çekimler yapacağız. Giresun’a vardıktan sonra, Giresun Kalesi ve tarihi evleri ile meşhur Zeytinlik Mahallesi’nde çekimler yapacağız. Saat 19.00’da aracımıza binerek Ordu Giresun Havalimanı’na doğru yola çıkacağız. Havalimanı’na varış süremiz 20 dakika. Ardından Pegasus Havayolları’nın 21:55 uçağı ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na doğru uçuşa geçiyoruz. İstanbul’a varış saatimiz 23:30. Bir sonraki gezide buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

Fiyata dahil olanlar:

Ordu Giresun Havalimanı’ndan otele transferler

Giresun’daki tüm ulaşımlar

Süllü Dağ Evi’nde 2 gece yarım pansiyon konaklama

3 sabah kahvaltısı, 2 akşam yemeği

Fotoğraf ve Tur rehberliği

Zorunlu Seyahat Sigortası

Endemic Tours Güvencesi

 

Fiyata dahil olmayanlar

Pegasus Havayolları ile İstanbul-Giresun-İstanbul İç hat Uçuşları

Tüm Öğle Yemekleri

Her türlü kişisel harcamalar

Müze ve Ören Yeri girişleri

 

Not: Turumuz Tursab A-7609 Belgeli Endemik Turizm güvencesinde yapılmaktadır.

 

Detaylı bilgi ve kayıt için:

 

Serhat Yılmaz

serhaty@photoworld.com.tr

0216 346 23 00

 

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi

www.photoworldfotografmerkezi.com

Tarih:14.01.2016 13:53:56