Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Skylum Aurora HDR 2018 ÜCRETSİZ                            So, regardless of your sex A                            certainly build a continuous track                            Vefat                                                       VEFAT                            Kırgızistan - Kazakistan Fotoğraf Turu 20-29 Eylül 2019                            Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu- VİZESİZ                            PhotoWorld ile Maşukiye, Kartepe, Sapanca Fotoğraf Turu 13 Ocak 2019 Pazar                            PhotoWorld ile Gölcük - Abant Fotoğraf Turu - 30 Aralık 2018 Pazar                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > PhotoWorld ile Serhad Şehir Edirne Turu 20 Mart 2016 Pazar
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
PhotoWorld ile Serhad Şehir Edirne Turu 20 Mart 2016 Pazar

PhotoWorld ile Serhad Şehir Edirne Turu

 

20 Mart 2016 Pazar

 

135 TL

 

Sabah belirlenen saatlerde buluşmanın ardından yolumuz üzerinde kahvaltı molası verip, yaklaşık 3,5 saatlik bir yolculukla Edirne’ye ulaşıyoruz. Edirne, 1361 yılında I.Murat tarafından fethedilmiş ve İstanbul’un alınışına kadar 88 yıl (1365-1453) boyunca Osmanlı Devleti’ne başkentlik yapmıştır. Edirne’nin en önemli eserlerinden, sırasıyla Mimar Sinan’ın ustalık eseri Selimiye Camii, Arasta Çarşısı, Eski Camii ve Üç Şerefeli Cami’yi ziyaret ettikten sonra şehir merkezinde Edirne’nin meşhur tava ciğerinin en iyi yapıldığı yerlerden birinde öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemekten sonra araçlarımıza binip çok kısa bir yolculuğun ardından, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne layık gösterilen Beyazıd Külliyesi’ne (Darü’ş-şifa) ulaşıyoruz. Külliye ziyaretimizin ardından yine kısa bir yolculukla Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapıldığı Sarayiçi Mevkii’ne gidiyoruz. Adalet Kasrı, Fatih ve Saray Köprüleri, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan'ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne saray kalıntılarını gördükten sonra Meriç Nehri üzerinden Karaağaç’a doğru devam ediyoruz. Lozan Anıtı ve eski tren garını da gördükten sonra Meriç Nehri kenarında günbatımı için fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz. Trafik durumuna bağlı olarak 22:00 - 22:30 arası İstanbul’a ulaşıyor ve bir başka turumuzda tekrar görüşmek dileğiyle, sabah buluştuğumuz noktalarda turumuzu sonlandırıyoruz.

 

Fiyat: 135.-TL

 

Fiyata dahil olan hizmetler:

Profesyonel rehberlik hizmeti

Kişi sayısına bağlı olarak Minibüs, midibüs veya otobüsle ulaşım

Kahvaltı (Serpme kahvaltı)

Öğle yemeği (Ciğer tava)

 

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

Müze girişleri

Kişisel harcamalar, hediyelik eşyalar vs.

 

Not: Turumuz TURSAB A7609 nolu Endemic Tours güvencesinde yapılmaktadır. Rehberimiz, programda eksik bırakmadan gezilecek yerlerin sıralamasında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

Buluşma noktaları:

05:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü

05:50 Mecidiyeköy

06:10 Bakırköy İncirli

 

Detaylı Bilgi ve Kayıt İçin:

Serhat Yılmaz

serhaty@photoworld.com.tr

0216 346 2300

 

Tarih:11.03.2016 16:25:44