Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Skylum Aurora HDR 2018 ÜCRETSİZ                            So, regardless of your sex A                            Vefat                            VEFAT                                                                                  Kırgızistan - Kazakistan Fotoğraf Turu 20-29 Eylül 2019                            Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu- VİZESİZ                            PhotoWorld ile Maşukiye, Kartepe, Sapanca Fotoğraf Turu 13 Ocak 2019 Pazar                            PhotoWorld ile Gölcük - Abant Fotoğraf Turu - 30 Aralık 2018 Pazar                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > PhotoWorld ile Erikli Şelalesi / Teşvikiye Köyü Fotoğraf Turu 3 Nisan Pazar
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
PhotoWorld ile Erikli Şelalesi / Teşvikiye Köyü Fotoğraf Turu 3 Nisan Pazar

PhotoWorld ile Erikli Şelalesi / Teşvikiye Köyü Fotoğraf Turu

03 Nisan Pazar

Fiyat: 135 TL

 

Baharla birlikte yavaştan ısınan doğa güzel yüzünü bizlere göstermeye başladı, bizler de birlikte bu cömertçe sunulan nimetlerden yararlanmak kendimizi biraz olsun rahatlatmak için önümüzdeki hafta sonu Yalova Erikli yaylasına gidiyoruz.


Program:
İstanbul‘dan yola çıktıktan sonra Eskihisar’dan arabalı vapurla Yalova’ya geçiyoruz. Sabah Kahvaltımızı Organica’da aldıktan sonra Çınarcık’a devam ediyoruz. Burada kısa bir alışveriş molası verdikten sonra yine kısa bir yolculukla yürüyüşe başlayacağımız yaylaya varıyoruz ve şelalelere doğru yürüyüşe başlıyoruz. Tamamen patikadan oluşan parkurda dere kenarında ve ağaçlar altında geçen yürüyüşümüz yaklaşık 40 dakika kadar sürüyor. Parkurun sonunda üst üste iki şelale var. Alt şelalede biraz fotoğraf molası verdikten sonra üst şelaleye çıkıyoruz. Fotoğraf severler için çok iyi bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Burada zaman geçirdikten sonra farklı bir patikadan yaylaya dönüyoruz ve orman içinde, patikada yapılacak yaklaşık 1,5-2 saatlik keyifli bir yürüyüşe başlıyoruz. Çok az yokuşun ardından yine aşağıya doğru devam ediyoruz. Parkurun ilerleyen kısımlarında bir dereden geçiyoruz ve köyde bizi bekleyen aracımıza ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra köy kahvesindeki çay-kahve molasının ardından saat 18:00 civarında İstanbul‘a doğru hareket ediyoruz. Arabalı vapur yoğunluğuna ve trafik durumlarına bağlı olarak saat 21:00 – 21:30 arası İstanbul’a varıyoruz.

Yalova’nın Çınarcık ilçesinin Teşvikiye Köyü’nde bulunan Erikli Yaylası, yayla olarak bilinme-sine rağmen, yayladan ziyade, çok yüksek olmayan düzlük geniş bir alandır ve çokça bilinen bir mesire yeridir. Özellikle piknik yapmak isteyenlerin uğrak yeridir. Adının Erikli olmasına bak-mayın, biraz yabani erik ağacı dışında erik ağacı görmek pek mümkün değildir. Erikli parkuru her mevsim kullanılabilir bir parkur olmasına rağmen özellikle ilkbahar ve sonbahar ayları bu parkur için idealdir. Sonbaharda gidilirse, kestane, muşmula, ceviz de yemek mümkündür. Parkurun sonunda iki kademe halinde akan Erikli Şelalesi’nin altına girilebilir ve hatta gölette yüzülebilir.

Fiyat: 135 TL

Kahvaltı: Yalova Organica’da serpme köy kahvaltısı.
Öğle yemeği: Pide çeşitleri, alabalık, muhlama, salata.

Buluşma Noktaları:
06:30 – Bakırköy – İncirli – Alfemo (Eski Boyner)
06:45 – Mecidiyeköy – Teknosa Önü
07:00 – Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
07:05 – E-5 Göztepe Sapağı Durağı
07:10 – E-5 Kozyatağı – Carrefour Önü Otobüs Durağı
07:15 – E-5 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı

İletişim: 
Serhat Yılmaz

serhaty@photoworld.com.tr
05325405575


Fiyata Dahil Olanlar
Köy Kahvaltısı
Öğle yemeği
Gidiş dönüş ulaşım
Profesyonel Tur ve Fotoğraf Rehberliği
Seyahat Sigortası
Endemic Tours Güvencesi
Ören yeri girişleri

Fiyata Dahil olmayanlar
Her türlü Kişisel harcamalar

Tarih:24.03.2016 15:43:09