Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Skylum Aurora HDR 2018 ÜCRETSİZ                            So, regardless of your sex A                            certainly build a continuous track                            Vefat                                                       VEFAT                            Kırgızistan - Kazakistan Fotoğraf Turu 20-29 Eylül 2019                            Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu- VİZESİZ                            PhotoWorld ile Maşukiye, Kartepe, Sapanca Fotoğraf Turu 13 Ocak 2019 Pazar                            PhotoWorld ile Gölcük - Abant Fotoğraf Turu - 30 Aralık 2018 Pazar                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > Canon Türkiye ve PhotoWorld ile Edirne Turu 30 Ekim 2016
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Canon Türkiye ve PhotoWorld ile Edirne Turu 30 Ekim 2016
Canon Türkiye ve PhotoWorld ile Edirne Turu
30 Ekim 2016 Pazar
Fiyat: 60 TL
Canon Türkiye’nin katkılarıyla düzenlediğimiz fotoğraf turlarımız başlıyor. Tur sırasında Canon’un en son teknoloji lenslerini ve yeni gözdesi 5D Mark IV’ü test etme fırsatını da yakalayacaksınız. Canon Görsel Akademi Eğitmeni Mesude Bülbül ve Canon Türkiye Ürün Sorumlusu Mert Gündoğdu da bizlere turda eşlik edecekler.

İlk durağımız tarihiyle, kültürüyle, yemekleri ve tatlarıyla hep ilk sırada yer alan Edirne. Sabah belirlenen saatlerde buluşmanın ardından yaklaşık 3,5 saatlik bir yolculukla Edirne’ye ulaşıyoruz. Meriç nehri kenarında serpme kahvaltımızı alıp turumuza başlıyoruz.
Edirne, 1361 yılında I.Murat tarafından fethedilmiş ve İstanbul’un alınışına kadar 88 yıl (1365-1453) boyunca Osmanlı Devleti’ne başkentlik yapmıştır. Edirne’nin en önemli eserlerinden, sırasıyla Mimar Sinan’ın ustalık eseri Selimiye Camii, Arasta Çarşısı, Eski Camii ve Üç Şerefeli Cami’yi ziyaret ettikten sonra şehir merkezinde Edirne’nin meşhur tava ciğerinin en iyi yapıldığı yerlerden birinde öğle yemeğimizi yiyoruz. (Ekstra) Yemekten sonra aracımıza binip çok kısa bir yolculuğun ardından, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne layık gösterilen Beyazıd Külliyesi’ne (Darü’ş-şifa) ulaşıyoruz. Külliye ziyaretimizin ardından yine kısa bir yolculukla Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapıldığı Sarayiçi Mevkii’ne gidiyoruz. Adalet Kasrı, Fatih ve Saray Köprüleri, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan'ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne saray kalıntılarını gördükten sonra Meriç Nehri üzerinden Karaağaç’a doğru devam ediyoruz. Lozan Anıtı ve eski tren garını da gördükten sonra Meriç Nehri kenarında günbatımı için fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz. Trafik durumuna bağlı olarak 22:30-23:00 arası İstanbul’a ulaşıyor ve bir başka turumuzda tekrar görüşmek dileğiyle, sabah buluştuğumuz noktalarda turumuzu sonlandırıyoruz.
Fiyat: 60.-TL
Fiyata dahil olan hizmetler:

Fotoğraf rehberliği

Lüks otobüsle ulaşım

 

Kahvaltı (Serpme kahvaltı)

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

Öğle yemeği (Ciğer tava)

Müze girişleri

Kişisel harcamalar, hediyelik eşyalar vs.

 

Not: Turumuz TURSAB A7609 nolu Endemic Tours güvencesinde yapılmaktadır.


Buluşma noktaları:
05:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü
05:50 Mecidiyeköy Aslı Börek Önü
06:10 Bakırköy İncirli Otobüs Durağı

Detaylı Bilgi ve Kayıt İçin:

Serhat Yılmaz

serhaty@photoworld.com.tr

0532 540 5575

0216 346 2300
Tarih:12.10.2016 14:34:07