Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Skylum Aurora HDR 2018 ÜCRETSİZ                            So, regardless of your sex A                            certainly build a continuous track                            Vefat                                                       VEFAT                            Kırgızistan - Kazakistan Fotoğraf Turu 20-29 Eylül 2019                            Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu- VİZESİZ                            PhotoWorld ile Maşukiye, Kartepe, Sapanca Fotoğraf Turu 13 Ocak 2019 Pazar                            PhotoWorld ile Gölcük - Abant Fotoğraf Turu - 30 Aralık 2018 Pazar                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > PhotoWold ile Lübnan Fotoğraf Turu / Vizesiz 04-07 Mayıs 2017 (3 gece 4 Gün)
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
PhotoWold ile Lübnan Fotoğraf Turu / Vizesiz 04-07 Mayıs 2017 (3 gece 4 Gün)

PhotoWold ile Lübnan Fotoğraf Turu / Vizesiz

04-07 Mayıs 2017 (3 gece 4 Gün)

560 Dolar + Uçak Bileti (Tüm Turlar Dahil)

 

Lübnan’ın fotoğrafik kentleri Baalbeck, Anjar, Harissa, Jeita ve Byblos’u fotoğraf karelerinizde ölümsüzleştirmek için işte size fırsat. 04-07 Mayıs tarihlerinde 3 gece 4 gün sürecek olan keyifli turumuza hepinizi bekliyoruz. İşte program detayları:

 

04 Mayıs 2017 Perşembe

İstanbul – Beyrut – Baalbeck 88 Km – Anjar 45 Km – Beyrut 60 Km

Türk Havayolları’nın TK828 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 01:45’te Beyrut’a hareket etmek için saat 00:15’te Atatürk Havalimanı Dış hatlar Harç ödeme noktası önünde buluşuyoruz. Sabah saat 03:35’te Beyrut’a varıyoruz. Pasaport işlemleri sonrası saat 04:30’da bizi bekleyen araç ile önce Baalbeck’e hareket ediyoruz. Lübnan dağlarını aşıp, Beka vadisini geçip Baalbeck’e varıyoruz. Lübnan’ın dünyaca ünlü ve UNESCO listesinde yer alan M.Ö 1100 yıllarında Fenikeliler tarafından yapılmış olan ve Selahattin Eyyubi’nin doğduğu şehir olarak bilinen Baalbeck’te geçireceğimiz keyifli zaman sonrasında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz ve sonrasında Anjar’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk sonrası önce dünyaca ünlü, 5.000 yıllık Ksara mağarasını ziyaret ediyoruz ve sonrasında Anjar’a hareket ediyoruz.  Lübnan’ın bir başka antik kenti olan Anjar’ı gezdikten sonra günümüzü tamamlıyor ve Beyrut’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.


05 Mayıs 2017 Cuma

Beyrut

 

Kahvaltı sonrası rehberimiz eşliğinde tam gün Beyrut turu. Turumuza,  Martyrs (Şehitler) Meydanı ile başlıyoruz. Aynı adı taşıyan bir heykelin bulunduğu meydanda St. George Maronite Katedrali ile Muhammed El-Emin Camii’ni gezip fotoğraf çektikten sonra Ortadoğu'nun Paris'i olarak nitelendirilen Beyrut şehri gezimizde; Osmanlı Saat Kulesi, Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılan, savaş sırasında yerle bir olup çok kısa zamanda Beyrut'un yeniden yapılanmasında büyük rolü olan eski Başbakan Rafik Hariri'nin girişimleriyle eskisini aratmayacak şekilde yenilenen tarihi Mecidiye Camii, Ömer Camii, Birleşmiş Milletler Binası, Başbakanlık, Parlamento Binası, tarihi Yunan Ortodoks ve Katolik kiliselerini gezdikten sonra sahilde bulunan “Güvercin Kayalıkları”nı görüyoruz. Kıyıda ilginç bir kayalık oluşumu olan bu yerin manzarası oldukça hoşunuza gidecek. Geceleme Beyrut’taki otelimizde.

 

06 Mayıs 2017 Cumartesi

Beyrut – Byblos (80km)- Dog River (25km) – Jeita Grotto (8km) - Harissa - Beyrut (20km)

 

Kahvaltı sonrası saat 08:00’da Byblos’a hareket ediyoruz. Biblos, Beyrut kentinin kuzeyinde yer alan antik bir Fenike liman kentidir. Şu anki Arapça adı Jbail (Cübeyl) olan kentin tarihi 7000 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. İngilizce Bible sözcüğü, adını bu kentten almaktadır. Ayrıca şehre Yunanca’da Papirus anlamına gelen Byblos adını da yine Yunanlılar vermiştir, çünkü büyük bir ticaret limanı olan Byblos, zamanında papirus ticaretine hakim bir liman kenti idi. M.Ö. 3. ve 2. yüzyıllar arasında Mısır Firavunlarının kontrolü altında iken tüm Fenike sahilinin hem dini hem de ticari başkenti olmuştur. Aynı zamanda bugünkü modern Latin alfabesinin temeli olan ilk lineer alfabeyi de bulanlar Bibloslular olmuştur. Tarih ile iç içe yaşayan bu antik kenti ve yeni şehri gezip fotoğrafladıktan sonra Dog River üzerinden Jeita Grotto’ya gidiyor ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.  Görülmeye değer bir doğa harikası olan mağaralarda fotoğraf çekmek, koruma amaçlı olarak yasaklanmıştır. Gezimiz sonrası günümüzü, görmekten keyif alacağımız, şehrin kuzeyindeki  bir tepe üzerinde bulunan, şehrin sembolü haline gelmiş olan 15 ton ağırlığındaki Meryem ana heykeli ve Harissa ile taçlandırıp otelimize dönüyoruz.

 

07 Mayıs 2017 Pazar

Beyrut – İstanbul

 

Kahvaltı sonrası Beyrut’ta serbest zaman verip 12:00 gibi odalarımızı boşaltarak havalimanına hareket ediyor ve TK825 sefer sayılı uçağı ile 15:40’te İstanbul’a dönüşe geçiyoruz. 17:45 gibi İstanbul’da oluyoruz. Bir başka gezimizde buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

Not: Turumuz A-7609 TURSAB No'lu Endemic Tours güvencesinde yapılmaktadır. Gezimizin içeriği aynı kalmak kaydı ile tur programında değişiklik yapma yetkisi acenteye aittir.

 

Fiyat:

560 Dolar (İki Kişilik Odada Kişi başı)

95 Dolar (Single Oda farkı)

 

Dahil olan hizmetler:
3 gece 4 yıldızlı Gems Apart Hotel’de (
http://gemshotel.com.lb/) kahvaltı dahil konaklama

İlk gün yoldaki kahvaltı

3 Öğle Yemeği

Son gün Akşam Yemeği (Zengin Balık Menüsü)

Havalimanı - Otel - Havalimanı  Transferleri
Tüm şehir turları
Fotoğraf ve Türkçe tur rehberliği

Müze ve ören yeri girişleri

Zorunlu Seyahat Sigortası (65 Yaş ve üzerinden sigorta farkı alınacaktır)

Yerel Vergiler

Otel’deki Servis Ücreti  

Dahil olmayan hizmetler:

THY ile Beyrut Gidiş Dönüş Uçak Bileti

İlk iki gün akşam yemekleri
Otel ya da gezilerdeki kişisel harcamalar
Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

 

Detaylı bilgi ve kayıt için:
Serhat Yılmaz
0532 540 5575

serhaty@photoworld.com.tr

 

Tarih:18.02.2017 14:54:48