Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu 4-11 Nisan 2020                            PhotoWorld ile Misi & Suuçtu Şelalesi & Eskikaraağaç Köyü Fotoğraf Turu - 13 Ekim 2019 Pazar                            V E F A T                            PhotoWorld ile Mudanya / Trilye Fotoğraf Turu 15 Eylül Pazar                            PhotoWorld ile İğneada Longoz Ormanları Dupnisa Mağarası Fotoğraf Turu 28 Temmuz Pazar                            PhotoWorld ile Melen Rafting, Güzeldere Şelalesi ve Efteni Gölü Fotoğraf Turu 14 Temmuz Pazar                            VEFAT!                            Sony A7 ii V.4.01                                                       PhotoWorld ile Ulubey Kanyonu, Clandras Köprüsü, Kula, Taşyaran Kanyonu Fotoğraf Turu 15-16 Haziran 2019                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > Temel Fotoğraf Eğitimi Başlıyor! 27 Mayıs - 10 Haziran
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Temel Fotoğraf Eğitimi Başlıyor! 27 Mayıs - 10 Haziran

Temel Fotoğraf Eğitimi başlıyor

27 Mayıs - 10 Haziran   

Fotoğraf sanatı, diğer sanat dallarında olduğu gibi dünyaya farklı bir gözle bakmayı sağlar. Yeni heyecan ve keşifleri başka insanlara sunma aracı olan fotoğraf, günlük yaşamdaki vazgeçilmez yeriyle en etkili paylaşım araçlarından biridir. PhotoWorld Fotoğraf Merkezi, bünyesindeki Temel Fotoğraf Eğitim Seminerleri ve atölye çalışmalarıyla birlikte öğrencilerine teknik, estetik ve içerik açısından bir bütün olarak eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Temel Fotoğraf Seminerleri kapsamında öğrencilerin sadece gördüğünü ışık aracılığıyla kaydetmenin ötesinde, doğru kadraj, doğru ışık ve doğru anlatımı yakalaması amaçlanmaktadır.

Fotoğraf makinenizi etkili kullanmak, fotoğrafın teknik ve estetik öğelerini öğrenerek doğru fotoğraf çekmek için Temel Fotoğraf Seminerleri’ni kaçırmayın.

 

Haftasonu Dönemi: (Cumartesi-Pazar)

Tarih: 27 Mayıs - 10 Haziran

Saat: 14:00-19:00

 

Eğitmen: Cumhur Ersöz

 

Çekim Gezileri:

04 Haziran Pazar

11 Haziran Pazar

Saat: 10:00-13:00

 

Fiyat: 350 TL (tam) – 300 TL (Öğrenci ve Canon Görsel Akademi Üyesi)

 

1.Ders: Fotoğraf Sanatı, Fotoğraf Makineleri ve Türleri İlk oturumda ‘Neden fotoğraf çekiyoruz, etkili fotoğrafın püf noktaları, kısa fotoğraf tarihi konuları işlenecek. İkinci bölümde kullanılan film boyutu, Vizör (Bakaç), Netleme ve Kayıt sistemlerine göre fotoğraf makineleri, fotoğraf makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler, makine marka ve modellere bakış konuları işlenecek.

2. DERS: Dijital İşakışı, Objektifler

Dijital görüntü oluşumu, sensörler, Dijital Çekim, Film akışı ve Dijital akış, Objektifler; Odak uzaklığı, Işık geçirgenliği, Keskinlik, Görüş açısına göre objektifler; Normal, Geniş açı, Tele, Balıkgözü, Sabit odaklı, Zoom Konvertörler, Netleme, Odak uzaklıkları ve görsel etkileri, Çekim süreci, Dijital makinelerde optik çarpan 3. DERS: Pozlandırma, Enstantane Pozlandırma modları (P, Tv, Av, M, Adep), Enstantane diyafram ilişkisi Enstantane, B ve T konumları, Düşük ve yüksek hızda yapılan çekimler, Hız- Flaş ilişkisi, Panning tekniği, Sarsıntı ve azaltma 4. DERS: Diyafram Net alan derinliği; Diyafram değeri, Odak uzunluğu, Mesafe ilişkisi, Diyafram kullanımı, Hiperfokal mesafe,  5. DERS: Işık Işığın özellikleri, Parlaklık, Yön, Renk, Işığın formları ve fonksiyonları, Işık kaynakları, Renk sıcaklıkları, Işık ölçümü, Pozometreler, Poz ölçüm türleri, 6. DERS: Filmler, Filtreler, Flaşlar Film çeşitleri; negatif, pozitif, siyah beyaz ve kızılötesi filmler Filtreler; UV, Skylight, Polarize Filtreler ve etkileri Yumuşatıcı filtreler, Renk düzeltme filtreleri, Warm up filtreler, Siyah beyaz fotoğrafta kullanılan filtreler Flaş kullanımı, Flaş modelleri; Manuel, Otomatik, TTL ve Stroboskobik flaşlar Flaşla birlikte düşük enstantane kullanımı, Dolgu flaşı, Direkt flaş, Tripodlar

7.DERS: Kompozisyon ve Dijital Fotoğraf

Altın Kesim, 1/3, Çerçeve kullanımı, Ufuk çizgisi, Belirginlik, Sadelik, Denge, Armoni, Perspektif yaratma, Ritm ve doku, Dinamizm, Uyum, Renk, Kritik an, Yön ve grafik yaratma, Bakış boşluğu, Yaşam Öğesi, Açık kapalı kompozisyon.

Dijital fotoğraf terimleri, Optik ve Dijital zoom, Elektronik vizör, ISO, Yardımcı araçlar, Bellek kartları, Dosya formatları, Beyaz ayarı, Histogram

8.DERS: Çekim Değerlendirme Toplantısı

Katılımcıların, çekim gezisinden sonra danışman eşliğinde fotoğrafları değerlendirilecek.

 

FOTOĞRAF MAKİNESİ GEREKLİ Mİ?

Fotoğraf makineniz yoksa PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nin sağlamış olduğu fotoğraf makinelerini Çekim Gezisi’nde kullanabilirsiniz. Seminerler sonucunda edindiğiniz bilgiler çerçevesinde fotoğraf makinesi almak isteyen katılımcılara danışmanlık yapıyoruz.

SINIFLAR:

Photoworld Fotoğraf Merkezi’nde sınıflar 25 kişilik oturma grubu, ferah ortamı ve havalandırma sistemiyle katılımcılarına rahat bir öğrenme ortamı sağlıyor. Ayrıca Photoworld Fotoğraf Merkezi’nin kütüphanesinden ve kioskundan her zaman yararlanabilirsiniz.

SÜREKLİ İLETİŞİM :

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde eğitim alan katılımcılarla seminerler bittikten sonra bilgi alışverişimiz devam ediyor. Fotoğrafla ilgili her konuyu bizimle paylaşabilir, çektiğiniz fotoğrafları eğitmenlerimizle tartışabilir ve kütüphanemizden sınırsız bir şekilde faydalanabilirsiniz.

 

Eğitim Süresi:

Haftasonu: 3 hafta, 5’er saatten toplam 15 saat teori, 2 hafta 4’er saatten toplam 8 saat uygulama.

 

Kayıt için:

serhaty@photoworld.com.tr adresine mail atabilir ya da 0216 346 23 00 nolu telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

 

Adres: Osmanağa Mh. Çilek Sk. Akel İşhanı No:1 D:83 Altıyol Kadıköy İstanbul

Tarih:22.05.2017 17:20:21