Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Nikon D610 ve Sigma 24 mm f1.4 art                            PhotoWorld İle Pınarbaşı – Küre Dağları - Safranbolu Fotoğraf Turu 21-23 Nisan 2018                            FOTOĞRAF ÜZERİNE DİYALOGLAR                            Canon EOS 1000D lens tavsiyesi                            PhotoWorld ile Gölcük - Abant Fotoğraf Turu 07 Ocak 2018 Pazar                            Satılık PANASONIC LUMIX 20 MM F: 1.7                            VEFAT                            Vefat                            PhotoWorld ile Safranbolu Fotoğraf Turu 03 Aralık 2017 Pazar / Günübirlik                            ATAMIZI UNUTTURMAYACAĞIZ                           
Untitled Document
Genel > Fotono1 > FOTOĞRAF ÜZERİNE DİYALOGLAR
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Ömer ERSEVİNÇ
(lopate)
Yer: Balıkesir
Yaş: 59
Meslek: Biyolog
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
FOTOĞRAF ÜZERİNE DİYALOGLAR

     FOTONO 1 anasayfa,editörlerin detaylı yorumları altında paylaştığım yazıyı,sevgili Korkmaz GÖÇMEN Üstad'ın önerisiyle bu sayfaya taşıyorum.

    "MEVLANA'dan şu sözlerle başlamak istiyorum.

     "Dünyanın en güç işi bir şeyin nasıl yapılacağını bilirken, başka birinin nasıl yapamadığını ses çıkarmadan seyretmektir".MEVLANA 

     Ben merkezli düşünmeyip, bilgi alışverişi adına, fotoğrafını yoruma açık paylaşan fotoğraf dostlarına teşekkür ediyorum.

     Yorum yazabilmek için titizlikle araştırma yaparak,fotoğraf seçip ve üzerinde günlerce çalışıp bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaşan ustaları kutluyorum.

     Kollektif çalışmanın sinerjisiyle ortaya çıkan bu güzel sonuçlara çok mutlu oldum.FOTONO 1'in bütün üyelerini bu aktivitelerin daha gelişip büyüyebilmesi için katkı sağlamaya davet ediyorum. 

     "Benlik davasını bırak, muhabbetten olma ırak, sevgi ile dolsun yürek, hoşgörülü olmaya bak"...Yunus EMRE'den deyişle 

                           Sevgiler Selamlar

                            Ömer ERSEVİNÇ

                               05.01.2018 

 

 

Tarih:05.01.2018 11:11:35    
Adnan Saraçoğlu
(AS)
Yer: İzmir
Yaş: 51
Meslek: Yönetici
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:FOTOĞRAF ÜZERİNE DİYALOGLAR

 

Yorumunuza katılıyorum Ömer bey. 

Tarih:05.01.2018 12:11:22    
Yaşar Ali DURSUN
(yadursun)
Yer: Samsun
Yaş: 62
Meslek: Öğretmen (Resim) Emekli
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:FOTOĞRAF ÜZERİNE DİYALOGLAR

Katılıyorum Ömer hocam,yorum yazmak için fotoğraf bulmakta zorlanıyoruz.Amaç fotoğrafta daha iyi daha güzeli yakalamksa eksik yönlerimizi kapatmanın en güzel yolu bilgi alışveşi olmalıdır. Kollektif yorumlarımıza ustalarımızın yorumları bilgi akışı için olumlu katkı sunacaktır.Bu konuda tüm üyelerimizn katkılarını bekliyoruz.Ayrıca fotoğraflarımızı yoruma açık tutalımki kollektif yorumlarımızda bizlere kolaylık sağlasın bilgi akışı olsun,bilgi paylaşıldıkça değer kazanır.

Yoruma açık fotoğraflar için  teşekkürler. 

 

 

 

Tarih:05.01.2018 13:49:42    
KORKMAZ GÖÇMEN
(photohunter)
Yer: Ankara
Yaş: 70
Meslek: Belgesel Fotoğrafçı - Yazar
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:FOTOĞRAF ÜZERİNE DİYALOGLAR

Paylaşmak; öncelikle, anlam olarak çok güzel bir eylem.

 

Acı-tatlı, iyi-kötü, hüzünlü-sevinçli, mutlu-mutsuz gibi birçok duyguyu paylaşmaktan nasıl haz alıyorsak, bilgi ve becerilerimizi de paylaşırken aynı hazzı yaşamak bizleri mutlu edecektir düşüncesindeyim. İnsanın bilgisini karşısındakine aktarması veya ondan iki cümle bir şeyler öğrenmesi kadar daha hoş ne olabilir? Ancak, bunu yapabilmek için de birbirimize güvenmek ve daha açık yürekle bakmak gerekir.

 

Fotono1, her şeyden önce fotoğraflarımızı paylaşırken yeni yeni dostluklar yaşadığımız bir site. Fotoğraflarımızı paylaşırken haklı olarak elbette beğenilmek hoşumuza gidiyor. Hataları görüp dile getirmemek ise doğru bir davranış değil bence de. Yapılan eleştiri ve uyarılara üzülüp kızmak yerine, söylenenlere daha olgun bakmak, doğru olup olmadığını irdelemek bizi daha da geliştirecektir kanısındayım.

 

Umarım, yoruma açık fotoğraf yükleme alışkanlığımız giderek artacak ve iyi niyetle yazılmış daha renkli yorumlarda buluşacağız…

Tarih:05.01.2018 16:30:57    
selda cavas
(seldaa)
Yer: İçel
Yaş: 49
Meslek: halkla ilişkiler
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:FOTOĞRAF ÜZERİNE DİYALOGLAR

 

 

“Işık ışınlarının önlerine çıkan parlak yüzeylere çarparak geri dönmesidir. Fotoğraf da bir ışıktır aslında, görsellikte keşfettiğimiz bir sunum. Görünüşte doğru olan öncüllerden yanlış veya çelişkili sonuçlar elde ettiğimiz durumlar paradoks yaşatır bizlere. Bu durumda yapılan ve yapılmış her veri sunuma açık eleştirel, öğretici, kapsamlı ve açık olmalı. Yoruma açık olan her fotoğraf, dile getirilen her düşünce, her görüş, eleştiri fotoğrafı öğrenme konusunda daha da etken olacaktır.

 Ben, bilgi alışverişi adına fotoğraflarını yoruma ve paylaşıma açık tutan yüreği açık fotoğraf dostlarımı kutluyorum ve bekliyorum.”

 SEVGİLER.

Tarih:05.01.2018 16:55:34    
Ahmet Özdoğru
(ozdogrumd)
Yer: Diyarbakır
Yaş: 50
Meslek: Doktor-Jinekolog
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:FOTOĞRAF ÜZERİNE DİYALOGLAR
Paylaştıkça Çoğalan Yegane Şey Bilgidir
 
   Ömer Ustam, Mevlana'nın sözüyle duygularımızın sesi olmuşsunuz. Çoğu zaman paylaşılan fotoğrafları izlediğimde gördüğüm hata, yanlış veya eksikleri yazmak istiyorum. Ancak gelecek tepkiyi kestiremediğim için özetle ''Tebrikler'' diye yazıp geçiyorum. Oysa bildiklerimi paylaşamadığım için üzgünüm aslında.  
 
   Fotoğraf alanında hangi bilgi düzeyinde olursak olalım birbirimizden öğreneceğimiz birşeyler vardır aslındaBu anlamda paylaştığımız fotoğrafların ayrıntılı olarak değerlendirilebilmesi hem fotoğrafımızın başkaları tarafından nasıl okunduğunu görmemizi sağlayacak hem de ayrıntılı yorumları okuyan fotoğraf dostlarımızdan özellikle bu işin başlarında olanlara bir katkımız olabilecektir.
 
   Sayfada fotoğraf paylaşan değerli fotoğraf dostları, paylaşımlarını ayrıntılı yoruma açık bırakırlarsa bizler de diğer editörlerimizin belirttiği gibi bu fotoğrafları, kılı kırk yararak inceleyip, araştırıp derlediğimiz bilgileri sizinle paylaşabiliriz.
 
   Ne dersiniz, güzel olmaz mı? 
Tarih:06.01.2018 09:46:18    
Necdet Yasar
(yasarnecdet)
Yer: Antalya
Yaş: 55
Meslek: Ekonomist
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:FOTOĞRAF ÜZERİNE DİYALOGLAR
Ben çok uzun süredir fotoğraflarımı ayrıntılı yoruma açık paylaşıyorum. Bunu  eleştirmenin yapıcılığından faydalanmak üzere yapıyorum. Oysa bir çok fotoğraf sitesinde gerçek anlamda eleştirel bakışlar yansıtılmıyor. Tebrikler, kutlarım gibi yüzeysel geçişler var ne yazık ki... Konuya çok güzel parmak basan, açıklama yapan editörlerimiz kutluyorum. Sitemizin fotoğrafımıza yapıcı eleştirilerle katkıda bulunacağına inanıyor, tüm dostlarımıza sevgi ve selamlarımı sunuyorum.
Tarih:09.01.2018 23:33:01     IP:95.***.***.148