Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu 4-11 Nisan 2020                            PhotoWorld ile Misi & Suuçtu Şelalesi & Eskikaraağaç Köyü Fotoğraf Turu - 13 Ekim 2019 Pazar                            V E F A T                            PhotoWorld ile Mudanya / Trilye Fotoğraf Turu 15 Eylül Pazar                            PhotoWorld ile İğneada Longoz Ormanları Dupnisa Mağarası Fotoğraf Turu 28 Temmuz Pazar                            PhotoWorld ile Melen Rafting, Güzeldere Şelalesi ve Efteni Gölü Fotoğraf Turu 14 Temmuz Pazar                            VEFAT!                            Sony A7 ii V.4.01                                                       PhotoWorld ile Ulubey Kanyonu, Clandras Köprüsü, Kula, Taşyaran Kanyonu Fotoğraf Turu 15-16 Haziran 2019                           
Untitled Document
Genel > Sohbet Köşesi > Hayret ediyorum
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Ümit Yardım
(zor)
Yer: İstanbul
Yaş: 62
Meslek: Emekli
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Hayret ediyorum
Hayret ediyorum,Fotograf yükledikten sonra, hiçbir fotorafa yorum yapmadan çekip gidenlere hayret ediyorum..  Sitemim Kendi fotograflarını yoruma açan,fakat yoruma açık olan hiç bir fotografa (Gördüğüm kadarıyla ) yorum yapmayanlaradır.Başkaları üstüne alınmasın..
Tarih:12.02.2018 22:01:59     IP:95.***.***.113
Zafer Çankırı
(zafercankiri)
Yer: Balıkesir
Yaş: 58
Meslek: Hekim
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:Hayret ediyorum

Ümit Yardım dostumuzun açtığı konu: Üyelerin yorum yapması ile ilgiliydi. Benim verdiğim örnek de bununla ilgili, konu saptırma yok. Tam tersine konuya sadık kalınmıştır. Bu son yanıtımdır. 

Tarih:16.03.2018 08:30:25     IP:195.***.***.186
Ömer ERSEVİNÇ
(lopate)
Yer: Balıkesir
Yaş: 60
Meslek: Biyolog
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:Hayret ediyorum
   Yıllar önceydi.M.Ali Birand “Avrupa Birliği” müzakereleri sürecinde üniversitelerde konuyla ilgili forum programları düzenliyordu.Ülkemiz,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti,Kıbrıs Rum Kesimi ve Yünanistan dahil olmak üzere pek çok üniversitede düzenlendi.Yanlış anımsamıyorsam özel konuşmacı yoktu.Akademisyenler ve öğrenciler salonları tıklım tıklım dolduruyordu.Forumlar oldukça enerjik ve heyecanlı tartışmalarla geçiyordu.
   Benim dikkatimi çeken ve hala unutamadığım konu tartışmaların içeriğinden çok niteliğiyle ilgiliydi.Bu dört ülke üniversitelerinde yapılan  programlarda,ülkemiz ve KKTC üniversitelerinin hemen hepsinde tartışmalar kavgalarla son buldu.Kıbrıs Rum Kesimi ve Yunan üniversitelerinde yapılan programlar normal akışı içerinde son buldu.Üstelik bu üniversitelerdeki karşıtlıklar daha keskin ve daha derindi.
   Yaşadığım şehirde,ülkemizin usta fotoğrafçılarından sanatçı Ahmet Esmer’i zaman zaman ziyaret ederim.Sekseni aşkın yaşına rağmen,güler yüzüyle hemen ayağa kalkarak karşılamada bulunur.Bir çay içimi diye düşündüğüm ziyaretim birkaç çay içimi ile ancak sonlanır.Birkaç sağlık konularıyla ilgili dertleşmeden sonra sohpetin tamamI fotoğraf olur.
   Paranın az,her şeyin kıt bulunduğu dönemden Ahmet abinin bır anısı.Çok yıllar önce Ülkemizin önemli fotoğrafçılardan biri ziyaretine gelir.Otururlar sohpet ederler.Misafir “Karakol Köye”e gitmek istediğini ve yardımcı olup olamıyacağını sorar.O yıllarda Karakol köyde beş on tane rüzgar değirmeni bulunmakta ve bütün fotoğrafçıların ilgisini çekmektedir.Balıkesir’e mesafesi 20 km dir.Ahmet abi dükkanın kapısına kilidini  vurur hemen bir taksi kiralar ve meşhur rüzgar değirmenlerinin olduğu köye yola çıkarlar.Değirmenlere varırlar.Sıra gelir fotoğraf çekmeye. Çekim önceliğini misafire vererek kendiside kenardan kenardan çeker.Kendisinde olmayan,fakat misafirde pozometre olduğunu tahmin ettiği bir aleti görür.Misafirin buna göre ışık ölçümlerini yaparak tasarruflu bir şekilde çekimlerini yaptığını anlar.Kendiside merak ederek  cihaza yaklaşmak ve görmek ister. Her yaklaşımında,misafirin sırtını döndüğünü ve ölçümlerden Ahmet abiyi yararlandırmadığı şekliyle gezi son bulur.
    Sitemizde paylaşımda bulunan büyük çoğunluk, hobi olarak bu işi yaptığını söylemektedir.Bizler neden spor yapar ve hobi ediniriz.Önce bu soruyu kendimize sormalıyız.Peki hobi olarak yaptığımız bir faaliyette rekabet olurmu.Kırıcı ve yaralayıcı tartışmalar olurmu.Sanatsal faaliyette rekabet olurmu.Rekabet kendi içimizde ve kendimizle olur.Daha iyiye,daha güzele,daha doğruya yürümekle olur. Amaç gerçeğe yönelmek olmalıdır.Gerçek ise; sağlıklı düşünmek,sağlıklı yaşamaktır.Mutlu ve uzun yaşamaktır.İyi fotoğraf ve fotoğraf sanatı yolunda yürümektir.Hal böyle olunca kendimizin ve fotoğraf dostlarının üzülmesiyle sonlanacak ortam içine nasıl ve neden düşüyoruz.Hayret ediyorum..!
   Daha önce paylaştığım,
     "Benlik davasını bırak, muhabbetten olma ırak, sevgi ile dolsun yürek, hoşgörülü olmaya bak"...Yunus EMRE'den deyişle 
    Saygılar selamlar

Tarih:16.03.2018 12:11:01     IP:78.***.***.167
kenan ataer
(kenanataer)
Yer: İstanbul
Yaş: 61
Meslek: emekli
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:Hayret ediyorum

Zafer bey'e

yorum yazarken, istemeden yaptığı genellemeyi düzelttiği için,

teşekkür ederiz.

Bilgilerinize.


Tarih:16.03.2018 23:50:51     IP:85.***.***.177
FotoNO1
(admin)
Yer: İzmir
Yaş: 99
Meslek: Yönetim
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:Hayret ediyorum

Değerli Fotono1 Ailesi;

Yönetim olarak yazışmalarınızı takip ediyoruz. Şu konuları bilmenizi isteriz. 

Bu siteden hiç kimse bir üyenin sözüyle üyelikten çıkartılmaz. Üyelikten çıkarılma işlemi kesinlikle yönetimin kararıyla olur.

Sitemize yakın tarhlerde fotoğraf yükleyip, silip tekrar yükleme olduğunda editörlerimiz bunu fark ettiğinde, diğer editörlerimizi de bilgilendirerek aynı fotoğrafın ana sayfaya çıkmasını engellemektedirler.

Ancak; silinip tekrar yüklenen fotoğraflar eski yıllara aitse bunun da gözden kaçması normaldir.

Ayrıca, bir fotoğrafın aldığı puan ile ana sayfaya seçilmesi arasında bir ilişki yoktur. Yoruma ve puana kapalı fotoğraflar da ana sayfaya çıkmaktadır.

Siz değerli üyelerimizin dikkatini çeken bu gibi olayları site yönetimine (bize ulaşından) iletirseniz anında gerekli işlem yapılacağından kuşkunuz olmasın.

Bazı üyelerimizin, fotoğraf yükleyip yorum yapmamaları ve puan vermemeleri konusu kişisel tercih meselesi olup, yönetimimizin bu konuda yapacağı bir şey yoktur.

 

Tarih:19.03.2018 14:53:23    
1|2