Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   2.01.2021 VEFAT2                            2.01.2021 VEFAT                            ​Gölge Fanzin: Bir Fotografik Düşünce ve Görme Platformu                            Sevgili David Alan Harvey, bir Magnumumuz vardı. Onun da...                            VeFaT                            VEFAT                            V E F A T !!!                            Vefat !!! 24.07.2020                            Vefat !!!                            Sitemizin Acı Kaybı                           
Untitled Document
FOTONO1 AKADEMİ > FotoNO1 > DETAYLI YORUMLAR, TARTIŞMA FORUMU
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
FOTONO1 AKADEMİ
(No1)
Yer:
Yaş: 101
Meslek:
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
DETAYLI YORUMLAR, TARTIŞMA FORUMU

 

FOTONO1 AKADEMİ

DETAYLI YORUMLARI DEĞERLENDİRME SAYFASI. 

 

============================================================= 

 FORUMA FOTOĞRAF YÜKLEME

Forumda detaylı yorum ile ilgili fotoğraf paylaşmak için aşağıdaki sıralamayı uygulayabilirsiniz.

1)  https://hizliresim.com/   linki tıklanır.

2) Uzun kenarı maksimum 600 piksel genişliğinde olacak görsel üstteki link açıldığında karşınıza gelecek olan YÜKLE sekmesi tıklanarak ilgili siteye yüklenir.


3) Yükleme tamamlandığında açılan sayfada çıkan linklerden


RESİM DİREKT ADRESİ  de yer alan link adresi seçilip, kopyalanıp, sitemiz forum sayfasında mesaj yazma ekranında bulunan

insert/edit image  (ağaç ikonu) na tıklayıp, açılan sayfada,

image URL bölümüne yapıştırıp göndermeniz yeterlidir.


 

 

Tarih:09.03.2018 14:23:45    
SUFAT
(sufat)
Yer: Balıkesir
Yaş: 101
Meslek:
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:DETAYLI YORUMLAR, TARTIŞMA FORUMU

Naçizane bir sorum var:

Derleme bilgilerle detaylı fotoğraf yorumu yapılır mı? 

Tarih:30.05.2018 11:15:03    
Ayşe Yalçın
(drayse)
Yer:
Yaş: 61
Meslek: Diş Hekimi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:DETAYLI YORUMLAR, TARTIŞMA FORUMU

Fotoğrafçılık hakkında sanal ortamda binlerce sayfa bilgi var. Bu bilgilerin bir kategori hakkında, bir fotoğraf özelinde derlenip, toparlandıktan sonra siteden seçilmiş bir fotoğraf üzerinde yorumlanması elbette olabilir. Burada önemli olan, yorum için seçilen fotoğraf ile derlenip, toparlanan bilgilerin o fotoğrafla uyumlu olması, doğru bilgilerin, fotoğraftaki hatalar üzerinde değerlendirilmesi gerekir. Burada Fotono1 de yapılan da budur. Yoksa kimse fotoğrafçılık hakkında ki bilgileri yeniden icat edip Amerikayı baştan keşfetmiyor. Olması gereken de budur.

 

Tarih:30.05.2018 13:28:53    
SUFAT
(sufat)
Yer: Balıkesir
Yaş: 101
Meslek:
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:DETAYLI YORUMLAR, TARTIŞMA FORUMU
 O halde bütün çaba fotoğrafa yeni başlayanlara yol göstermek. Yolu gösterebilmek için de biraz araştırma biraz derleme yeter. Çok kolaymış :)
Tarih:30.05.2018 14:13:54    
Ayşe Yalçın
(drayse)
Yer:
Yaş: 61
Meslek: Diş Hekimi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:DETAYLI YORUMLAR, TARTIŞMA FORUMU
Kolay olduğunu düşünüyorsanız buyrun sizde aramıza katılın, sizde yorum yazın. Site yönetiminin buna açık olduğunu biliyorum. Hatta daha önce bununla ilgili davet duyurusu bile yapılmıştı. Kendinde o cesareti bulanlar davete icabet etti ve şimdi detaylı yorum yazıyorlar. Ancak şunu da ifade etmem gerekli, kendinde bu cesareti bulabilenler sayı olarak iki elin parmağını geçemedi.
Tarih:30.05.2018 14:50:14    
SUFAT
(sufat)
Yer: Balıkesir
Yaş: 101
Meslek:
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:DETAYLI YORUMLAR, TARTIŞMA FORUMU

Teşekkür ederim. Bence yeterli sayıya ulaşılmış. Fotoğraf yorumlayacak kabiliyette de değilim. Takıldığım noktalar olunca sizin de dediğiniz gibi Amerikayı yeniden keşfetmeden açıp internetteki engin bilgilerden yararlanabiliyorum.
Kolay gelsin. 

Selamlar. 

Tarih:30.05.2018 14:56:29    
ERDEM ARİF YİĞİT
(yigiterdem)
Yer: Manisa
Yaş: 48
Meslek: Psikolog (Eğitimci)
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:DETAYLI YORUMLAR, TARTIŞMA FORUMU
Yapılmaz diye bir kaide yok. Gayet güzel yapılıyor...Sizin öneriniz nedir?
Tarih:30.05.2018 15:21:23    
SUFAT
(sufat)
Yer: Balıkesir
Yaş: 101
Meslek:
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:DETAYLI YORUMLAR, TARTIŞMA FORUMU

Emek hakkında TDK yada sizin söylediklerinize de tamamen katılıyorum.

Farklı olan düşüncem şudur:

Emek harcanarak ortaya çıkarılan her ürün değerli değildir. (Keşke olsa)

 Evet harcanan emek saygıyı hak eder. Lakin emeğin sonunda bazen ortaya 

mükemmellikler çıkarken çoğu zamanda sıradan ürünler, bazen de harcanan 

emeğe yazık dedirtecek ürünlerde çıkar.  

Bunlar arasından seçim yapacaksak, sıradan olanı değil, mükemmel olanı seçer, sıradan olanı eleriz. 

 Bir fotoğrafa sıradan demek ona verilen emeği küçümsemek değildir.

Tarih:30.05.2018 19:24:37    
Yaşar Ali DURSUN
(yadursun)
Yer: Samsun
Yaş: 65
Meslek: Öğretmen (Resim) Emekli
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:DETAYLI YORUMLAR, TARTIŞMA FORUMU

Detaylı Yorumlar:

Arkadaşlar,bizler fotoğrafçının çekmiş olduğu fotoğrafı tarif etmiyoruz,Fotoğrafın Detaylı Yorumunu yapıyoruz.Detaylı Yorumlarda fotoğrafın;Çekim değerleri üzerinden (netlik,ışık,kompozisyon,altın oran,ufuk çizgisi vs.)fotoğrafın hatalarını ele alıp değerlendiriyoruz.Bize göre o fotoğrafın doğru çekimi nasıl olmalıyı da tartışıp''Detaylı Yorum''başlığı altında paylaşıyoruz.Yorumlarımızda ışık,kompozisyon hakkında gerekirse kendi bilgi değerlendirmelerimizi katıyoruz.Bu bilgiler her fotoğraf sitesinde farklı,farklı mevcut.TFSF nin sayfasında,dernek sitelerinde,üstadların kitaplarında da mevcut.Biz kopyala yapıştır yapmıyoruz.Biz diğer sitelerden farklı herkesin katılımıyla'' Detaylı Yorum'' yapıyoruz.Burada noksanlarımız olabilir,bunları konuşalım,fotoğrafı konuşalım.Mükemmel ve sıradanlık kime ve neye göre,bana göre mükemmel bir başkasına göre sıradan olabilir.Sanatın her dalında değerlendirme mevcut,değerlendirmelerde bir kişi yoktur en az 5 kişiden oluşan jüri vardır.

Sanatta mükemmellik aranmaz,sanatta konu vardır,dönem vardır,yer vardır,sanatçının çizgisi,bakış açısı,bağlı olduğu sanat akımı vardır.Değerlendirmeler eleştiriler,beğeniler bunlar üzerinden yapılır.

Bilgi paylaşıldıkça değer kazanır.

Bilgiyi hapsetmeyelim paylaşalım.

Buyurun sizde fotoğrafınızı ''Detaylı Yorum''a açık paylaşın,fotoğrafınızı konuşalım,tartışalım.

Herkese saygı ve sevgilerimle ,''Hayat Çekmeğe Değer''

Tarih:31.05.2018 01:55:23     IP:88.***.***.69
SUFAT
(sufat)
Yer: Balıkesir
Yaş: 101
Meslek:
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:DETAYLI YORUMLAR, TARTIŞMA FORUMU
Yaşar Hocam fikirlerinize değer veriyorum. Katıldığım ve katılmadığım noktalar var tabi. Konu, zaman, mekan, bağlı kalınan sanat akımları, düşünce yapısı evet çok çok önemli. Ama bunlar mükemmeli aramaya engel değil. Her sanatçı eserini üretirken bence mükemmeli aramak, ulaşamasa bile ona yaklaşmak zorundadır. Tüm sanatçılarında öncelikli kaygısı mükemmele ulaşmak olmalıdır. Sıradan karelerin sahibi bence fotoğrafçı. Mükemmeli arayan ve ona yaklaşan karelerin sahibi bence fotoğraf sanatçısıdır. 
Kime göre neye göre mükemmellik dersiniz, cevabım şudur. Her sanat dalının yüzyıllardır kabul edilen kurallarına,disiplinine göre derim. Mükemmelliği aramazsak, mükemmelliğe ulaşmaya çalışmazsak sıradanlaşırız.
Tarih:31.05.2018 10:33:40    
Ahmet Özdoğru
(ozdogrumd)
Yer: Diyarbakır
Yaş: 53
Meslek: Doktor-Jinekolog
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:DETAYLI YORUMLAR, TARTIŞMA FORUMU

Sıradan: Hiçbir özelliği ve değeri olmayan, bayağı, değersiz, niteliksiz.

   Sayın Ali Subaşı, daha önce detaylı yorum yapılan bir fotoğraf üzerinden fotoğrafı ve emek harcanarak yazılan yorumu sıradan olarak yorumlamıştınız. Yukarıda size sıradan kelimesinin sözlük anlamını yazdım. Size ayıp olmasın diye copy/paste yapmadım. Sözlükten bakıp yazdım. Bence emek verilerek yapılan her şey değerlidir. Sıradan olan ise emeği değersizleştirmektir.

   Orada yapılan tartışma sonucu siteden ayrıldınız ama görüyorum ki SUFAT sıfatıyla bence burada yeniden polemik yaratmaya çalışıyorsunuz. Bir fotoğrafın altına detaylı yorum sizin de bildiğiniz gibi farklı şekillerde olur. Bazen fotoğrafı inceler, exif değerleri, konu  ve kompozisyon değerlendirip fotoğraftaki doğru, yanlış ve eksik yanları vurgularsınız. Kimi zaman bir fotoğraf seçip fotoğrafın konusu üzerinden o konu hakkında genel bilgiler yazarsınız. Bazen de birikimleriniz ile fotoğraf üzerinden edebi bir yazı, bir hikaye niteliğinde üç beş satır karalarken okuyucuya bazı mesajlar yazarsınız.

   Eğer bir konu hakkında kitap, makale veya kitap içinde bilgiye dayalı bir bölüm yazacaksanız ''ki buna detaylı yorumda bir konu hakkında genel bilgiler dahildir.''  o zaman kaynaklara başvurursunuz. Bunun için çeşitli kitaplar, dergiler, bilimsel yayınlar ve tabii ki internet üzerinden yapılan paylaşımlara başvurursunuz. Herkesin kendi cümleleriiyle fotoğraftaki teknik, kompozisyon konularını kendi cümleleri ile yazması ne kadar gereklidir sizce? Bir hekim olarak yazılan bilimsel tıp kitapları da dahil birçok kitap bu şekilde yazıldığını bilmenizi isterim. Burada belki kaynakların belirtilmeyişi bir eksiklik olabilir. Ancak her türlü bilgi makalesi bu şekilde yazılır. 

    Ayşe Hanım size buyrun siz nasıl yapıldığını gösterin dediğinde ben anlamam demişsiniz ancak emeğe sıradan diyebilecek kadar donanımlı olduğunuzu göstermeye çalışmışsınız. Son kısımda da Yaşar Bey'e mükemmeliyetten bahsetmişsiniz yani ''Mükemmeliyetçilik'' hastalığına yakalanmışsınız. Bu da hekim olarak tesbitimdir.  

    https://burem.boun.edu.tr/node/55 linkinden Mükemmeliyetçiliğin ne olduğunu, size nasıl zarar verebileceğini ve bu illetten biran önce kurtulmanız gerektiğini görebilirsiniz.

   Son olarak orada sayın Korkmaz Göçmen size sert bir cevap yazdı. Eleştirmeniz için önce kendinizi anlatın. Ancak kendinizi anlatmak, tanıtmak ive duyurmak için bu site üzerinden kendinizce sanat adına polemik yaratmaya çalışmanızı doğru bulmadığımı ve diğer arkadaşların da bundan farklı düşündüğünü sanmıyorum. Sanat adına sizin maarifetiniz, yeteneğiniz nedir, istediğiniz bir fotoğrafı seçip siz bir detaylı yorum yazın da sizi de görelim.

   İyi akşamlar. 

 

Tarih:31.05.2018 22:41:26     IP:212.***.***.195
mükerrem batum
(mbatum)
Yer: İstanbul
Yaş: 101
Meslek:
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:DETAYLI YORUMLAR, TARTIŞMA FORUMU

Profesör Mehmet Bayhan Anafodun bir toplantısında üstüne basa basa biz fotoğrafcıyız . Ressama resim sanatcısı deniyormu ki fotoğrafın sanatcısı olsun der ,bir duayenin fikrini aktarmak istedim ...

 

Tarih:31.05.2018 23:00:01     IP:78.***.***.122
SUFAT
(sufat)
Yer: Balıkesir
Yaş: 101
Meslek:
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:DETAYLI YORUMLAR, TARTIŞMA FORUMU

Vay arkadaş ne polemikçi adammışım ben.

Polemik yapıyorsun dediniz, bende yapmıyayım madem deyip kişisel hesabımı kapadım. Her türlü düşüncenizi yazabilir tartışmaya açabilirsiniz ama bunu bir fotoğrafın altında değil forum kısmında yapınız dediniz. Bende topluluk hesabımla düşüncelerimi forum kısmında dile getirdim. Sonuç: yine polemikçiyim. Sizin gibi düşünmek zorunda değilim. sözlüğü ne çok kullanıyormuşuz meğer. Birde "çöp fotoğraf" diye bir tabir var. Sözlükten onuda bir araştırın diyeceğim ama, bulamayabilirsiniz. Lakin sözlükte olmasa da bu camiada kullanılan bir tabirdir. Gelelim sıradanlığa.... Ne çok kafayı taktınız. durun bir örnek vereyim. Siz hani yüz fotoğraf çeker de eve gelince bu yüz fotoğrafın neredeyse yarıdan çoğunu silersiniz ya... işte o sildikleriniz/eledikleriniz sıradan fotoğraftır.    Ha onları çekerken emek harcamadınız mı?  

"Bence emek harcanarak yapılan herşey değerlidir" diyorsunuz. Bende hayır hepsi değerli değildir diyorum. Bunu demek polemik yaratmakmıdır. Madem hepsi değerli bir gezide, fotomaratonda... vb çektiğiniz tüm karelerin her birini özenle saklıyor olmalısınız. Birini bile silmeniz emeğe saygısızlık olacaktır.

Keşke sizin dediğiniz gibi olsa da, emek hep değerli işler ortaya çıkarsa. 

Polemik olsun diye demiyorum beyler, bayanlar.  EMEK HARCANARAK ÜRETİLEN HERŞEY DEĞERLİ DEĞİLDİR.  Bazısı sıradandır, bazısı sıradan bile olamaz, kötüdür, çirkindir.

Şimdi izninizle buradaki topluluk  hesabını da kapatıp ayrılıyorum. Gördüm ki forum sayfasında da dediğiniz gibi pek te özgür bir tartışma ortamı yokmuş. Hemen bir suçlama, aşağılama, burada da polemik yapıyorsun deme....

Sevgiyle kalın, sağlıcakla kalın, polemiksiz kalın. 

 

Ama unutmayın.

EMEK VERİLEN HERŞEY DEĞERLİ DEĞİLDİR. 

Tarih:01.06.2018 09:40:37    
CEMAL ALMURAT
(almurat)
Yer: İstanbul
Yaş: 54
Meslek: Serbest
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:DETAYLI YORUMLAR, TARTIŞMA FORUMU

 

Değerli arkadaşlarım selamlar ve saygılar,

 

Benim bir portre çalışmama,ayrıntılı yorum yazan sayın Ömer Ersevinç beye buradan teşekkür ederim. Bu yorumu izleyen, okuyan ve düşüncelerini paylaşan sitemizin değerli üyelerine, editörlerine de ayrıca teşekkür ederim.

 

Söz konusu fotoğrafım ve onun ayrıntılı yorumu üzerine yapılan tartışmanın geldiği bu nokta beni üzmüştür.

 

Bence her fotoğraf, her kitap, her resim, her şiir, her fikir... kısacası insanların yoruma açık olarak sunulan her eser,  teknik, estetik, görsel... her açıdan olumlu olumsuz eleştirilir, yorumlanır. Bu kişinin ve sanatın gelişimi için olumlu ve önemlidir.

 

İnsanlar öğrenmeye taklit ile başlar, SIRADAN hareketler kendini geliştirir sonra kişiliğini, tarzını bulur, Kendince ve kendine özgü üretmeye başlar. Aşık Veysel örneğinde olduğu gibi, kendinden önceki ozanların eserlerini okuyan sıradan bir ozanken sonra kendi eserlerini üretmiş ve Türkiye'nin son ozanı olmuştur.

 

Bir esere ve ona yapılan yoruma hakaret etmek, basitleştirmek ona verilen emeğe saygı duymamak genelde normal karşılanamaz. Hele ki bu kişi bir fotoğrafçı ise hiç hoş değildir. Çünkü fotoğraf ışığın yansımasıdır...

 

Sitemizden ikinci kez ayrılan sayın Ali Subaşı kararlarınıza saygı duyuyorum ama size 

Friedrich Nietzsche'nin bir sözünü hatırlatmak isterim;

 

‘'Sabit fikir sahibini hapseder...''

 
 
 
 
Tarih:02.06.2018 02:12:07    
Ömer ERSEVİNÇ
(lopate)
Yer: Balıkesir
Yaş: 62
Meslek: Biyolog
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:DETAYLI YORUMLAR, TARTIŞMA FORUMU
Dünya’nın Merkezi ve Ben;
Birgün Nasrettin Hoca’ya sorarlar.Dünya’nın merkezi neresidir?diye.Hoca bastonunu eline alır ,sağına bakar,soluna bakar ve gelişi güzel bir yere saplar.İşte burasıdır der..!
Bilindiği gibi günümüzde Dünya’nın merkezi Amerika’ya taşındı.Sitemizde de bu merkezi ilk önce keşfetme marifeti gösterenler olmuş.Merkeze kendisini konumlandırmış,hatta konuşlandırmış vaziyette.Diğer kişilerin Dünya’nın merkezini keşfetmeye, bırakın  izin vermeyi, yerinden kıpırdamaya bile izin yok.Tabi Dünya’nın merkezine kendileri oturunca bir bilen edasıyla fetva veriyor.Ürettiklerinin tümü baş yapıt oluyor.Dolayısıyla çevresinde yaşayan sıradan insanlar sıradan fotoğraf üretiyorlar.
Bilindiği gibi “Bilgi Çağı” içerisinde yaşıyoruz.Çağımız da artık bilgiye ulaşmak çok kolay.Yaşamın her alanın da bilgiye kolayca ulaşabiliyor insanlar.
Bilgi birikimi  insanlık tarihi ile birlikte başlar.Görenler,yazanlar,çizenler,filozoflar,düşünürler,bilim adamları bu bilgileri üretip insanlığın kullanımına sunmuşlardır.Doğruluğu, bizzat pratikte kullanımı ile sağlanmış, içselleşmiş ve anonimleşmiştir.Bir kısım buluş ve bilgiler ise özgündür ve kişilerle anılır.Etik olarakta kişi isimleriyle birlikte kullanılması doğrudur.
Sokrates’in kendini bilmez ve kibirli Sofistlerle tartışırken söylediği söz meşhurdur: “Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir”… Ne bildiğini ya da bilmediğini bilmek, kendini bilmenin önemli mertebelerindendir.
Kimi bilir, bildiğini bilmez…
Kimi bilmez, bilmediğini de bilmez…
Kimi bilmez, ama bilmediğini bilir…
Kimi bilir, bildiğini de bilir…
Eleştiri, özeleştiri insani bir davranıştır.Özellikle de sanatsal faaliyet ortamlarının olmazsa olmazlarıdır.İnsanların davranışları,ürettikleri işler(eserler) eleştirilebilir.Eleştiren kişi bu eleştirileri kendi bilgisi görgüsü,inançları ve ideolojik düşüncelerinden feyz alarak yapar.Fakat eleştiride bulunan kişi, birilerini veya eserlerini eleştirirken mutlaka maddi temelleri  olması gerekir.Aslı olmayan,subjektif düşüncelere dayalı  eleştiri yapılamaz.Hele hele tümden yadsımak,yok saymak tamamen hastalıklı bir düşüncedir.
Sevgiler Selamlar
04_06_2018
Ömer ERSEVİNÇ

Tarih:04.06.2018 09:57:15     IP:195.***.***.250
Sadi Mutlu
(sadimutlu)
Yer: Eskişehir
Yaş: 46
Meslek: SMMM
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:DETAYLI YORUMLAR, TARTIŞMA FORUMU

Herkese merhaba.

Sitenin de fotoğrafında yenisiyim ve yolun başındayım. Amacım kendimi geliştirmek. Bu nedenle hem galerileri dolaşıp bol bol fotoğraf izleyip inceliyorum hemde forumdaki konulara ve tartışmalara göz atıyorum.  Forumun en başında yer alan bu konuda doğrusu çok fazla dikkatimi çekti. 

Bir fotoğrafa bir yorum yapılmış, bir tartışma ortamı oluşmuş, herkes kendince fikirlerini beyan etmiş. Sonuç olarak Cemal beyin  Nietzsche' den alıntıladığı gibi sabit fikirler sahiplerini hapsetmiş.

Cemal bey yorumunuzda:

Bence her fotoğraf, her kitap, her resim, her şiir, her fikir... kısacası insanların yoruma açık olarak sunulan her eser,  teknik, estetik, görsel... her açıdan olumlu olumsuz eleştirilir, yorumlanır. Bu kişinin ve sanatın gelişimi için olumlu ve önemlidir

 diyorsunuz. Tamamen katılıyorum. 

Devamında:

İnsanlar öğrenmeye taklit ile başlar, SIRADAN hareketler kendini geliştirir sonra kişiliğini, tarzını bulur, Kendince ve kendine özgü üretmeye başlar. Aşık Veysel örneğinde olduğu gibi, kendinden önceki ozanların eserlerini okuyan sıradan bir ozanken sonra kendi eserlerini üretmiş ve Türkiye'nin son ozanı olmuştur

diyorsunuz. ona da katılıyorum.

Burada anlamadığım bir nokta var. Siz eleştiriye bu kadar açıksınız. Aşık Veyselin ilk başlarda SIRADAN  bir ozan olduğunu söyleyebiliyorsunuz. Ama sizin fotoğrafınıza SIRADAN dendiğinde bunu bir hakaret olarak algılıyorsunuz.  Bunu anlayamadım, anlamlandıramadım.

Eleştiri bazen tatlı bazen acıdır. Tatlısı hoşumuza gider. Herkesin gider. Ama acısını da hemen hakaret kabul etmemek gerek. Bakın kendinizi savunurken farkında olmadan aynı sözcüğü Aşık Veysel için sarfetmişsiniz.  Şimdi siz Aşık Veysel'e hakaret mi ettiniz.

Fotoğrafınıza eleştiri yapan kişi de burayı terketmiş. Madem kuyuya bir taş attı, sonuna kadar arkasında durması kaçmaması gerekirdi. 

Yolun başında biri olarak şimdi işin içinden çıkamıyorum. Sıradan fotoğraf kötü birşey mi, hakaret mi yoksa olağan bir şey mi..... 

 Saygılarımla.

Tarih:04.06.2018 10:00:49     IP:95.***.***.82
CEMAL ALMURAT
(almurat)
Yer: İstanbul
Yaş: 54
Meslek: Serbest
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:DETAYLI YORUMLAR, TARTIŞMA FORUMU

Sadi bey

Selam

 

Evet anlamamışsınız,

Ben Aşık Veysel'e hakaret etmedim, haddime de değil.

 

Onun hayatından bir dönemi örnek olarak göstermek istedim.

‘' ...kendinden önceki ozanların eserlerini okuyan sıradan bir ozan....'''İnsanlar böyle düşünüp sıradan görmüşler. Demek istemiştim

 

Siz tatlı acı demişsiniz, ben olumlu olumsuz eleştiri ayrı hakaret ve basitleştirmek ayrı bir şey demek istiyorum. Sıradan demek bence bir eleştiri değil.

Tarih:04.06.2018 15:42:43