Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu 4-11 Nisan 2020                            PhotoWorld ile Misi & Suuçtu Şelalesi & Eskikaraağaç Köyü Fotoğraf Turu - 13 Ekim 2019 Pazar                            V E F A T                            PhotoWorld ile Mudanya / Trilye Fotoğraf Turu 15 Eylül Pazar                            PhotoWorld ile İğneada Longoz Ormanları Dupnisa Mağarası Fotoğraf Turu 28 Temmuz Pazar                            PhotoWorld ile Melen Rafting, Güzeldere Şelalesi ve Efteni Gölü Fotoğraf Turu 14 Temmuz Pazar                            VEFAT!                            Sony A7 ii V.4.01                                                       PhotoWorld ile Ulubey Kanyonu, Clandras Köprüsü, Kula, Taşyaran Kanyonu Fotoğraf Turu 15-16 Haziran 2019                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > PhotoWorld ile Kerpe - Kefken - Cebeci Fotoğraf Turu - 02 Eylül 2018 Pazar
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
PhotoWorld ile Kerpe - Kefken - Cebeci Fotoğraf Turu - 02 Eylül 2018 Pazar

PhotoWorld ile Kerpe - Kefken - Cebeci

 

02 Eylül 2018 Pazar

 

Fiyat: 125 TL 

 

PhotoWorld olarak bu kez rotamızı Pembe kayalıkları ile ünlü Kerpe, küçük balıkçı kasabası Kefken ve 4km'lik sahiliyle ünlü Cebeci olarak belirledik.

Dileyenlerin Cebeci sahilinde Karadeniz'in serin sularına girebileceği bu turda ben de varım diyorsanız işte ayrıntılar: 

 

Gezilecek Yerler:

 

Kerpe:

Tarihte Kalpe olarak anılan Kerpe, İstanbul'dan üç kürek günü mesafede gösterilir, "öküz boynuzu biçiminde tarif edilirmiş. İtalya'dan yola çıkan denizciler Trabzon'a getirdikleri çeşitli eşyaları, Rusya'dan veya İpek Yolu'yla gelip Kandıra'dan geçen tüccarlar hep aynı noktada mallarının değiş tokuşlarını Trabzon'da yaparlarmış. Bu güzergah üzerinde denizciler, denizin uygun olmayan durumlarında Karadeniz'deki tek doğal liman olan Kerpe'ye sığınırlarmış. Karadeniz'in batıya bakan bu tek koyu deniz fırtınalı da olsa dalgasız koy korunaklı bir liman olarak kullanılırmış.

 

Kefken

Kefken Marmara Bölgesi, Kocaeli İli ve Kandıra İlçesine bağlıdır.

Güneybatısında Kerpe, kuzeydoğusunda Cebeci, Dikili, Çamkonak, güneyinde Kurtyeri-Doğanlar Köyü ile çevrilidir. Kefken ve civarı yeryüzü şekilleri açısından, denizin ortalama birkaç metre yüksekliğinde ufak tepeliklerden oluşur. Yörenin en yüksek noktası, 400 metre yüksekliği ile Kefken - Kandıra arasındaki Baba Tepesidir.

 

Cebeci

4 km uzunluğundaki kumsal sırtını ormana vermiş kamp alanı ile başlıyor, yazlıkların, lunapark, konaklama tesisleri, büfe, kafelerin sıralandığı Cebeci sahili denizden ayrı karadan ayrı güzellikler sergiliyor. Bilhassa Karadeniz'in bu bölümünden bakanlar, tıpkı Akçakoca'da olduğu gibi Kefken- Cebeci sahili boyunca denize batan güneşin doyumsuz şölenini izliyorlar.

 

Program ;

Pazar sabahı 09.00 gibi Kerpe'de olup burada kahvaltımızı yaptıktan sonra çekimlerimize başlıyoruz. Kerpe kayalıklarındaki çekimlerimiz sonrasında Kefken'e geçiyoruz. Kefken'de kurulan köylü pazarını fotoğraflayıp pembe kayalıklarda fotoğraf çekimlerimize devam ediyoruz. Ardından Cebeci'de zengin balık menülerinin tadına bakabileceğimiz öğle yemeğimizi alıyoruz.

Günbatımını da fotoğraflayıp İstanbul'a dönüş yoluna geçiyoruz.

 

Ücrete dahil olan Hizmetler:

Lüks araç ile ulaşım

Sabah Kahvaltısı

Endemic Tours Güvencesi

TURSAB Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Ücrete dahil olmayanlar:

Öğle Yemeği

Kişisel harcamalar

 

Hareket yeri ve saati :

 

07.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

 

Detaylı bilgi ve kayıt için:

 

Serhat Yılmaz

0532 540 5575

serhaty@photoworld.com.tr

Tarih:14.08.2018 12:59:40