Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu 4-11 Nisan 2020                            PhotoWorld ile Misi & Suuçtu Şelalesi & Eskikaraağaç Köyü Fotoğraf Turu - 13 Ekim 2019 Pazar                            V E F A T                            PhotoWorld ile Mudanya / Trilye Fotoğraf Turu 15 Eylül Pazar                            PhotoWorld ile İğneada Longoz Ormanları Dupnisa Mağarası Fotoğraf Turu 28 Temmuz Pazar                            PhotoWorld ile Melen Rafting, Güzeldere Şelalesi ve Efteni Gölü Fotoğraf Turu 14 Temmuz Pazar                            VEFAT!                            Sony A7 ii V.4.01                                                       PhotoWorld ile Ulubey Kanyonu, Clandras Köprüsü, Kula, Taşyaran Kanyonu Fotoğraf Turu 15-16 Haziran 2019                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > PhotoWorld İle Pınarbaşı, Küre Dağları, Safranbolu Fotoğraf Turu 27-29 Ekim 2018
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 40
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
PhotoWorld İle Pınarbaşı, Küre Dağları, Safranbolu Fotoğraf Turu 27-29 Ekim 2018

PhotoWorld İle Pınarbaşı, Küre Dağları, Safranbolu Fotoğraf Turu

 

27-29 Ekim 2018 (2 gece Otel konaklamalı, Yarım Pansiyon)

 

Fiyat: 570 TL

 

Gezilecek Yerler: Pınarbaşı, Küre Dağları, Valla Kanyonu, Muratbaşı Köyü, Ilıca Şelalesi, Horma Kanyonu, Safranbolu, Tokatlı Kanyonu

 

Sonbaharın en güzel yaşandığı yerlerden birine, doğanın farklı tonlarda renklerle ziyaretçilerini karşıladığı Kastamonu il sınırları içerisindeki Küre Dağları Milli Parkı’na, oksijeni ciğerlerimize doyasıya çekip benzersiz renkleri fotoğraflamaya var mısınız?

 

Pınarbaşı İlçesi, ilde yöresel kıyafetlerle (gündelik yaşam için) gezilen ender yerlerden biridir.
Dünyada eşine az rastlanır nemli ve karstik ormanları, bitki türleri ve yaban hayatı zenginliğiyle ekolojik bakımından önemi uluslararası düzeyde kabul gören ender alanlardan biri olan “ Küre Dağları Milli Parkı”, Dünya Doğayı Koruma Vakfı tarafından (WWF), “Türkiye’nin dünyaya armağanı” olarak uluslararası kamuoyuna sunulmuştur.
Küre Dağları Milli parkının kalbinde yer alan Pınarbaşı ilçesi, Valla Kanyonu (Dünyanın 4.
büyük kanyonu), Horma kanyonu, Ilıca şelalesi ve Ilgarini mağarası gibi doğal zenginlikleri sınırları içerisinde barındırmaktadır. Zengin kültürel kaynakları ve folklorik değerleri, otantik yaşam ögeleri ve özgün ahşap mimarisini koruyarak günümüze taşıyabilmiş nadir yörelerimizin başında gelmektedir.

 

Program:

26 Ekim Cuma gecesini Cumartesi’ye bağlayan gece saat 00:45’te belirtilen noktadan sizleri aldıktan sonra yolculuğumuza başlayacağız. Yaklaşık 7 saat süren yolculuğumuzdan sonra Sarımeşe Otel’e varmış olacağız.

27 Ekim Cumartesi
Otel’de alacağımız kahvaltının ardından Muratbaşı Köyü, Valla Köyü ve Valla Kanyonu yürüyüşü için yola çıkıyoruz. Köy halkını rengarenk kıyafetleri içerisinde fotoğraflayıp kanyonun eşsiz manzarasının seyrine dalıyor ve ormaniçi yolunda yürüyüş yapıp oksijen depoluyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

 

28 Ekim Pazar

Kahvaltımızı yaptıktan sonra bu kez yanıbaşımızda duran bir doğa güzelliği ile sizleri tanıştırıyoruz. Ilıca Şelalesi bizleri eldeğmemiş dokusuyla karşılıyor. Şelale turumuzun ardından dönüş yolunda Gözleme ve ayran eşliğinde, ardından da odun ateşinde yanan semaverden bardaklarımıza dökülen demli çaylarımızla öğle yemeğimizi (Ekstra) alıyoruz. Sonrasında hep birlikte bu kez şehir merkezine yakın olan Horma Kanyonu’na ve yürüyüş parkuruna gidiyoruz. Gezimiz sonrası dinlenme ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

 

29 Ekim Pazartesi

Otelde sabah kahvaltımızı aldıktan sonra odalarımızı boşaltıp Safranbolu seyahatimiz için yola koyuluyoruz. İlk olarak Kristal Cam Teras’tan Tokatlı Kanyonu manzarasını fotoğraflıyoruz. Ardından Safranbolu Hıdırlık Tepesi’nden panoramik Sarfanbolu manzarasının fotoğraflarını çekiyoruz. Ardından şehir turumuzu yapıp öğle yemeği sonrasında bu kez Bulak Mencilis Mağarası’na gidiyoruz. Mağara gezimiz sonrası ise İstanbul’a dönüş için yola çıkıyoruz. 23:00 gibi İstanbul’a varıp sonraki gezilerimizde tekrar bir arada olabilme temennisiyle vedalaşıyoruz.  

 

Önemli Not: Turumuz sadece 15 kişi için özel olarak hazırlanmış bir butik turdur. 29 Ekim tatiline denk geldiği için yer bulmakta zorlanmamak adına kayıtların bir an önce yapılması gerekmektedir.

 

Hareket yeri ve saati:
00:45 – Kadıköy Evlendirme Dairesi

  
Fiyat: 570 TL

 

Fiyata Dahil Olanlar:

Lüks araçlarla ulaşım

Sarımeşe Otel’de 2 gece YP Konaklama

3 sabah kahvaltısı, 2 akşam yemeği

Çevre gezileri

Seyahat sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayanlar:

Tüm öğle yemekleri ve son gün akşam yemeği

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Tüm kişisel harcamalar

 

Son katılım tarihi: 01 Ekim 2018 Pazartesi

 

Gerekli olan malzemeler;
* Fotoğraf makineniz,
* Yedek pil, şarj aletiniz ve Tripod veya Monopodunuz
* Rahat hareket edebileceğiniz outdoor ayakkabı ve kıyafetleriniz,
* Hava durumuna göre yağmurluk, polar mont
* Şayet kullanıyorsanız ilaçlarınız.


Detaylar:
Gezi süresi iki gecesi otel konaklamalı toplam 3 gündür. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentemizin sorumluluğu yoktur. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentede saklıdır. Turun iptali durumunda acente iptali bizzat bildirmek zorundadır. Tura kayıt yaptıran ancak, geçerli mazeret bildirilerek Tur tarihinden en az 7 gün öncesinde iptal isteyenlere ücretin tamamı, son 4 - 6 gün arasında iptal edenlere %50'si iade edilir. Son 3 gün içinde iptal isteyenlere ücret iadesi yapılamaz.

Turumuz A-7609 TURSAB No'lu Endemic Tours güvencesinde yapılmaktadır...

Detaylı bilgi ve kayıt için:
Serhat Yılmaz
0532 540 55 75

serhaty@photoworld.com.tr

Tarih:12.09.2018 14:47:04