Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Vefat !!!                            Sitemizin Acı Kaybı                            V E F A T !!!                            VEFAT                            V E F A T                            V E F A T                            Fotoğraf Sever Herkes Davetlidir                            Nikon 105 mm macro D ve G Lens keskinliği                            SUALTI FOTOĞRAF SUNUM VE SÖYLEŞİLERİ                            PhotoWorld ile Hersek Lagünü Kuş Çekimi ve Erikli Şelalesi Fotoğraf Turu 01 Aralık 2019                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > PhotoWorld İle Pınarbaşı, Küre Dağları Fotoğraf Turu 4-5 Mayıs 2019
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 41
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
PhotoWorld İle Pınarbaşı, Küre Dağları Fotoğraf Turu 4-5 Mayıs 2019

PhotoWorld İle Pınarbaşı, Küre Dağları Fotoğraf Turu

 

4-5 Mayıs 2019 (1 gece Otel konaklamalı, Yarım Pansiyon)

 

Fiyat: 400 TL

 

Gezilecek Yerler: Pınarbaşı, Küre Dağları, Valla Kanyonu, Ilıca Şelalesi, Horma Kanyonu

 

İlkbaharın en güzel yaşandığı yerlerden birine, doğanın farklı tonlarda renklerle ziyaretçilerini karşıladığı Kastamonu il sınırları içerisindeki Küre Dağları Milli Parkı’na, oksijeni ciğerlerimize doyasıya çekip benzersiz renkleri fotoğraflamaya var mısınız?

 

Pınarbaşı İlçesi, ilde yöresel kıyafetlerle (gündelik yaşam için) gezilen ender yerlerden biridir.
Dünyada eşine az rastlanır nemli ve karstik ormanları, bitki türleri ve yaban hayatı zenginliğiyle ekolojik bakımından önemi uluslararası düzeyde kabul gören ender alanlardan biri olan “ Küre Dağları Milli Parkı”, Dünya Doğayı Koruma Vakfı tarafından (WWF), “Türkiye’nin dünyaya armağanı” olarak uluslararası kamuoyuna sunulmuştur.
Küre Dağları Milli parkının kalbinde yer alan Pınarbaşı ilçesi, Valla Kanyonu (Dünyanın 4.
büyük kanyonu), Horma kanyonu, Ilıca şelalesi ve Ilgarini mağarası gibi doğal zenginlikleri sınırları içerisinde barındırmaktadır. Zengin kültürel kaynakları ve folklorik değerleri, otantik yaşam ögeleri ve özgün ahşap mimarisini koruyarak günümüze taşıyabilmiş nadir yörelerimizin başında gelmektedir.

 

Program:

 

4 Mayıs 2019 Cumartesi

Cuma gecesini Cumartesi’ye bağlayan gece saat 00:45’te belirtilen noktadan sizleri aldıktan sonra yolculuğumuza başlayacağız. Yaklaşık 7 saat süren yolculuğumuzdan sonra Sarımeşe Otel’e varmış olacağız. Otel’de alacağımız kahvaltının ardından Valla Köyü ve Valla Kanyonu yürüyüşü için yola çıkıyoruz. Köy halkını rengarenk kıyafetleri içerisinde fotoğraflayıp kanyonun eşsiz manzarasının seyrine dalıyor ve ormaniçi yolunda yürüyüş yapıp oksijen depoluyoruz. Ardından bu kez yanıbaşımızda duran bir doğa güzelliği ile sizleri tanıştırıyoruz. Ilıca Şelalesi bizleri el değmemiş dokusuyla karşılıyor. Şelale turu öncesi gözleme ve ayran eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında rengarenk çiçekler ve kelebekler eşliğinde Ilıca Şelalesi yürüyüşümüzü yapıyoruz. Sonrasında otelimize dönüp akşam yemeğimizi Kastamonu yöresel lezzetlerinden oluşan bir mönü ile otelimizde alıyoruz.

 

05 Mayıs 2019 Pazar

Kahvaltımızı yaptıktan sonra odalarımızı boşaltıyoruz ve bu kez otelimize çok yakın olan başka bir doğa güzelliğini keşfe çıkıyoruz. Horma Kanyonu’na ve yürüyüş parkuruna gidiyoruz. Kanyon gezimiz sonrası kısa bir dinlenmenin ardından Eflani’de bulunan Bostancılar Göleti’nde yansıma fotoğraflarımızı çekiyoruz ve İstanbul’a dönüş için yola çıkıyoruz. 23:00 gibi İstanbul’a varıp sonraki gezilerimizde tekrar bir arada olabilme temennisiyle vedalaşıyoruz. 

 

Önemli Not: Turumuz sadece 15 kişi için özel olarak hazırlanmış bir butik turdur. Ramazan öncesi son turumuz olduğu için yer bulmakta zorlanmamak adına kayıtların bir an önce yapılması gerekmektedir.

 

Hareket yeri ve saati:
01:00 – Kadıköy Evlendirme Dairesi

  
Fiyat: 400 TL

 

Fiyata Dahil Olanlar:

Lüks araçlarla ulaşım

Sarımeşe Otel’de 1 gece YP Konaklama

2 sabah kahvaltısı, 1 akşam yemeği

Çevre gezileri

Seyahat sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayanlar:

Tüm öğle yemekleri ve son gün akşam yemeği

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Tüm kişisel harcamalar

 

Son katılım tarihi: 1 Nisan 2019 Pazartesi

 

Gerekli olan malzemeler;
* Fotoğraf makineniz,
* Yedek pil, şarj aletiniz ve Tripod veya Monopodunuz
* Rahat hareket edebileceğiniz outdoor ayakkabı ve kıyafetleriniz,
* Hava durumuna göre yağmurluk,
* Şayet kullanıyorsanız ilaçlarınız.


Detaylar:
Gezi süresi bir gecesi otel konaklamalı toplam 2 gündür. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentemizin sorumluluğu yoktur. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentede saklıdır. Turun iptali durumunda acente iptali bizzat bildirmek zorundadır. Tura kayıt yaptıran ancak, geçerli mazeret bildirilerek Tur tarihinden en az 7 gün öncesinde iptal isteyenlere ücretin tamamı, son 4 - 6 gün arasında iptal edenlere %50'si iade edilir. Son 3 gün içinde iptal isteyenlere ücret iadesi yapılamaz.

Turumuz A-6525 TURSAB No'lu Altan Gürkök Turizm güvencesinde yapılmaktadır...

Detaylı bilgi ve kayıt için:
Serhat Yılmaz
0532 540 55 75

serhaty@photoworld.com.tr

Tarih:28.02.2019 15:19:46