Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   VeFaT                            Vefat !!!                            Sitemizin Acı Kaybı                            V E F A T !!!                            VEFAT                            V E F A T                            V E F A T                            Fotoğraf Sever Herkes Davetlidir                            Nikon 105 mm macro D ve G Lens keskinliği                            SUALTI FOTOĞRAF SUNUM VE SÖYLEŞİLERİ                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > PhotoWorld ile İğneada Longoz Ormanları Dupnisa Mağarası Fotoğraf Turu 28 Temmuz Pazar
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 41
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
PhotoWorld ile İğneada Longoz Ormanları Dupnisa Mağarası Fotoğraf Turu 28 Temmuz Pazar

PhotoWorld ile İğneada Longoz Ormanları Dupnisa Mağarası Fotoğraf Turu

 

28 Temmuz 2019 Pazar

 

Fiyat: 195 TL

Coğrafyamızın gizli bahçelerini adımlamaya devam ediyoruz. Bu kez rotamız Kırklareli’nin Karadeniz sahilinde yer alan Istıranca Ormanları’nın Balkanlar’a açıldığı bir kapıya, yani İğneada’ya gidiyoruz. İlk öncelikli durağımız ise Dupnisa Mağarası.

Trakya’nın turizme açılan ilk ve tek mağarası olan Dupnisa; Karadeniz’in serin ikliminin etkisi altında kalan, Türkiye-Bulgaristan sınırını oluşturan, Rezve Deresi’nin Istranca Dağları’nı derin vadilerle yardığı, vahşi görünüme sahip bir bölgede yer alır. Dupnisa Mağarası, yeşilin her tonunu görebileceğiniz yoğun bitki örtüsüyle kaplı bir bölgede, ikinci jeolojik zamanda mermerler içerisinde birbirine bağlı iki kat ve üç mağaradan oluşmuştur.

Mağarada çekimlerimizi yaptıktan sonraki durağımız ise İğneada Longoz Ormanları olacak. Batı Karadeniz’in en güzel kumsallarına ve koylarına sahip bu şirin yerleşkede Avrupa’nın en önemli orman popülasyonu yer alıyor. Sahil şeridi boyunca uzanan ve koruma altındaki bu ormanlar Subasar 0rmanları olarak biliniyor. İri cüsseli kayın; yöresel adıyla Longozlardan oluşan Subasar Ormanları, yeşil derinliklerinde akvaryumu andıran gölleri saklamakta. Biz de pazar sabahı yol alıp Bulgaristan sınırındaki bu görkemli ormanlara girip göllere uzanan keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Adından öğle yemeğimizi İğneada sahilde bulunan balık restoranlarından birinde alıp bu kez İğneada’nın Bulgaristan sınırında bulunan şirin köylerini gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Sislioba ve ardından Beğendik köyünü fotoğraflayıp saatlerimiz 19:00’ı gösterdiğinde İstanbul’a dönüşe geçiyoruz.

Doğa ile iç içe olmak, longozun subasar ormanlarında, Dişbudak, Karaağaç, Akçaağaç, Gürgen, Meşe, Kızılağaç, Kayın, Ihlamur, Üvez, Ceviz, Yabani armut, Söğüt, Kızılcık, Muşmula; 30’a yakın ağaç türleri arasında dolaşmak ve bu ağaçların yemişlerinden faydalanmak hepsi sizin elinizde.

 

Fiyat: 195 TL

 

05.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

05.15 Mecidiyeköy Aslı Börek Önü
05.30 İncirli Ömür Otobüs Durakları


Fiyata Dahil Olanlar:
Gidiş Dönüş Ulaşım
Sabah Kahvaltısı

Fotoğraf Rehberliği

Tur Rehberliği
Endemic Tours Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayanlar:

Öğle Yemeği
Her türlü kişisel harcama
Müze ve Ören Yeri girişleri

 

Detaylı Bilgi ve Kayıt İçin:

Serhat Yılmaz

serhaty@photoworld.com.tr

0532 540 5575 

Tarih:15.07.2019 14:00:36