Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   GERÇEKLİK VE DEZENFORMASYONUN SINIRLARINDA...                            Podcast - Optik Mercek Bahane, Fotoğraf Çekmek Şahane!!!                            Podcast - Odadaki Fil: Fotoğraf Mafyası                            Film İncelemesi: Minamata                            Podcast - MİRATIN PUSLU FOTOĞRAF ATLASI - Fotoğrafın Toplumsal İşlevleri                            PODCAST - MİNAMATA: EKOLOJİK BİR TRAJEDİ FİLMİ                            Canlı Yayın: Gölge Fanzin ve Türkiye'de Fotoğraf Yayıncılığı                            Çevrimiçi Etkinlik: Sokak Fotoğrafçılığı                            Canlı Yayın: Afgan Kızı Fotoğrafının Ardındaki Gerçek                            VEFAT 3.04.2021                           
Untitled Document
Ekipmanlar > DVD / Video / Ses Sistemleri > Video yakalama
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Ata EROL
(ataerol)
Yer: Sinop
Yaş: 68
Meslek: Emekli Öğretmen
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Video yakalama

Merhaba Arkadaşlar;

Video Kameradan görüntüyü alırken,dosya oluşum evresinde;kameranın hala PC ile bağlantısının devamlılığı gereklimi yoksa dosya oluşum evresine geçilince video kamerayı kapatıp PC den ayırma sorun yaratır mı? Yaratmaz mı? 

Bir hataya neden olabilirim diye ben herşey bitene kadar Video kamerayı PC den ayırmaya cesaret edemiyorum.Bilginize ve önerilerinize ihtiyacım var.Şimdiden teşekkür ediyorum.Selam ve sevgiler.

Tarih:22.09.2008 22:16:31     IP:81.***.***.151
İlhan SÖZEN
(isozen)
Yer: Eskişehir
Yaş: 57
Meslek: Kamu
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:Video yakalama
Merhaba, ben yazınızı yeni gördüm. Bilmem geç bir cevap mı olacak ama. Öncelikle kameradan bilgisayara aktarma yaparken DV veya analog bir kartmı kullanıyorsunuz onu bilmiyorum ancak görüntü kameradan aktarılıp avi veya mpeg hangi türde kayıt yaptıysanız kameradaki play bittikten sonra yani görüntünün tamamını pc ye aktarıldıktan sonra kameranızı kapatmanızın hiç bir mahsuru yoktur. Bundan sonrası tamamen pc ortamında encoding, dvd veya cd yazma işlemlerini kameranız kapalı olarak yapabilirsiniz. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. 
Tarih:05.11.2008 21:48:19     IP:88.***.***.96
Ata EROL
(ataerol)
Yer: Sinop
Yaş: 68
Meslek: Emekli Öğretmen
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:Video yakalama

Merhaba İlhan Bey;

Kusuruma bakmayın cevap konusunda umudumu yitirince pek takip edememiştim..Zaman ayırıp beni aydınlattığınz ve değerli Bilgiler verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.Video Kaset kullanıyorum- DV - Video kamera kullanımı başlı başına bir beceri ve tabiki teknik bilgi gerektiriyor.

Teknik ifadelerede uzağım ama,verdiğiniz bilgilerden yola çıkarak daha başarılı ve özelliklede cesaretli çalışmalar yapabileceğim.En azından Bilgisayara aktarım sırasında bütün işlemler bitip,dosya oluşumu ve artık izlenebilir konumuna gelene kadar kamerayı bağlı tutup meşgul etmiyeceğim.

İlhan Bey;HDV modunda kayıt yaptıklarımın Bilgisayara aktarımında DV kayıtta olduğu gibi tanınma gerçekleştiremiyorum.Yani aktarım için bağlantı yaptığımda DV kayıtlı kasetin okunması ve tanınması gibi işlevler gerçekleşmiyor.Bu nedenle HDV formatında kaydetmiş olduklarımı CD ve Bilgisayar dosyalarıma alamıyorum.Farklı program mı gerekiyor acaba..Sinop'tan selam ve sevgiler. 

Tarih:07.11.2008 14:24:30     IP:88.***.***.61