Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu 4-11 Nisan 2020                            PhotoWorld ile Misi & Suuçtu Şelalesi & Eskikaraağaç Köyü Fotoğraf Turu - 13 Ekim 2019 Pazar                            V E F A T                            PhotoWorld ile Mudanya / Trilye Fotoğraf Turu 15 Eylül Pazar                            PhotoWorld ile İğneada Longoz Ormanları Dupnisa Mağarası Fotoğraf Turu 28 Temmuz Pazar                            PhotoWorld ile Melen Rafting, Güzeldere Şelalesi ve Efteni Gölü Fotoğraf Turu 14 Temmuz Pazar                            VEFAT!                            Sony A7 ii V.4.01                                                       PhotoWorld ile Ulubey Kanyonu, Clandras Köprüsü, Kula, Taşyaran Kanyonu Fotoğraf Turu 15-16 Haziran 2019                           
Untitled Document
Genel > Sohbet Köşesi > X-RAY fotoğrafçılığı ...
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Taner Yıldırım
(taneryildirim)
Yer: Avusturya
Yaş: 43
Meslek: Inş. Müh.
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
X-RAY fotoğrafçılığı ...
merhaba arkadaşlar,

beni bilen iyi bir makrocu olarak bilir. hepiniz sağolun, sayenizde buralara kadar gelebildim. ama gel gelelim ki artık sıkılmaya başladım. aradığım bu değil . makro lensi bıraktım, daha derine indim ters lens kullandım, 7:1 büyütme elde ettim, istersem 15:1 hatta daha derine girerim ama sonuç hep aynı kalacak: detay üstüne detay.
hep detay arardım derdim ama o da değil. hep birgün birşeyler yakalarım ve tatmin olurum diye çok farklı kadrajlar seçip farklı kompozisyonlar yakalamaya çalıştım .... tee ki almanya dan PM (Peter MOOSLEITNER) dergisindeki makaleyi okuyana kadar. X-RAY fotoğrafçılığı hakkında yazıyordu.

makro da denenmemiş bunu biliyorum, dünyanın en meşhur X-RAY fotoğrafçılardan NICK VEASEY bunu sergilemiş durumda. bende onun izlerinden gitmek ve bu işi denemek isterdim.

internette çok araştırdım fakat bilgi çok kısıtlı verilmiş.

bana lazım olan:
* X-RAY tüpü. bunu tüm doktorlar bilir. röntgen masanın kalbidir. o olmadan gerisi demir yığını olarak hurdaya da gidebilir.

eminim birileri cihazlarını yenilemiştir ve lazım olamyan eski tüp (masa) biryerde atmak veya çürümek üzere biryerde beklyiorudr. bu durumda lütfen benimle irtibata geçiniz! fiyat konusunda mutlaka anlaşacağız.

inşallah bu yazıma bir iki cevap gelir

sonsuz saygılarımla

Taner YILDIRIM
www.gultan.net
not: bu konuyu nereye açacağımı bilmediğimden direk buraya yazdım. yanlışsa veya farklı fikirleriniz varsa lütfen bildiriniz ...
Tarih:31.03.2009 20:56:51     IP:81.***.***.44