Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu 4-11 Nisan 2020                            PhotoWorld ile Misi & Suuçtu Şelalesi & Eskikaraağaç Köyü Fotoğraf Turu - 13 Ekim 2019 Pazar                            V E F A T                            PhotoWorld ile Mudanya / Trilye Fotoğraf Turu 15 Eylül Pazar                            PhotoWorld ile İğneada Longoz Ormanları Dupnisa Mağarası Fotoğraf Turu 28 Temmuz Pazar                            PhotoWorld ile Melen Rafting, Güzeldere Şelalesi ve Efteni Gölü Fotoğraf Turu 14 Temmuz Pazar                            VEFAT!                            Sony A7 ii V.4.01                                                       PhotoWorld ile Ulubey Kanyonu, Clandras Köprüsü, Kula, Taşyaran Kanyonu Fotoğraf Turu 15-16 Haziran 2019                           
Untitled Document
Genel > Sohbet Köşesi > Silinen Fotoğraflar...
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Osman Yapıcı
(oyapici)
Yer: Konya
Yaş: 73
Meslek: Emekli İng.Öğretmeni
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Silinen Fotoğraflar...
Site üyelerinin yükledikleri fotoğrafları oldukça kısa bir süre sonra silerek yerine yeni bir kare yüklemeleri şüphesiz kendi tasarruflarıdır.Bu fotoğraflara herhangi bir yorum yapılmamışsa yapılan uygulamanın bir sakıncası da yoktur.Ama yorum yapılmış fotoğrafların yorumcudan bir mail göndererek özür bile dilenmeden silinmesi  pek de yakışık alan bir durum olmamaktadır.Yorum yapılmış fotoğrafrını silen arkadaşların biraz daha titiz davranmaları daha gönül alıcı olacaktır...
Tarih:28.10.2009 23:22:08     IP:188.***.***.110
Feyza Bayram
(cekirge)
Yer: Almanya
Yaş: 99
Meslek: Amatör fotoğrafçı
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:Silinen Fotoğraflar...

ÇOK SIK FOTOĞRAF SİLMEM AMA ,BENDE BİRAZ ÖNCE  ÇOCUK ADLI FOTOĞRAFIMI SİLDİM OSMAN BEY..SİZ VE BİR KAÇ FOTOĞRAF DOSTUMDA YORUMLAMIŞTI,NEDENİNE GELİNCE BANA GELEN DETAYLI YORUMDA YAPILAN FOTOĞRAFIM HAKKINDAKİ ELEŞTİRİLERİN TAMAMEN DOĞRU OLMASIYDI .. ( DETAYLI YORUM YAPAN TUNA AKÇAYDI,KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDERİM,FOTĞRAFIMI SİLDİĞİM İÇİN ÖNCELİKLE KENDİSİNDEN ÖZÜR DİLERİM)

DÜŞÜNDÜM VE BU KADAR HATALI BİR FOTOĞRAFIN 24 SAAT  GALERİDE DURMAMASI GEREKTİĞİNE KARAR VERDİM.BU ZAMAN ZAMAN HEPİMİZİN BAŞINA GELEBİLİYOR.BURADAN YORUMLAYAN ARKADAŞLARDAN ÖZÜR DİLERİM TABİKİDE.

AMA FOTOĞRAF YORUM ALDI DİYEDE ,İÇİMİZE SİNMEYEN,HATALARINI GÖRDÜĞÜMÜZ BİR FOTOĞRAFIDA  BU BASKI ALTINDA SİLMEMEKTE PEK DOĞRU DEĞİL DİYE DÜŞÜNÜYORUM..

 

Tarih:29.10.2009 20:23:23     IP:91.***.***.139
Osman Yapıcı
(oyapici)
Yer: Konya
Yaş: 73
Meslek: Emekli İng.Öğretmeni
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:Silinen Fotoğraflar...
Feyza hanım bugün bir mail aldım ve exif bilgileri olmadığı için fotoğraflarıma bundan böyle detaylı yorum yapılmayacağını öğrendim.Zaten hiçbir çekimime de detaylı yorum yapılmamıştı.Bilgisayar hakkında fazla bir bilgim yok ve bu işi oğlumun bana indirdiği birkaç proğramla iyi kötü hallediyorum ve bu proğramlar exif bilgilerini siliyor.Siz fotoğrafınıza detaylı yorum aldığınız için şanslı olmalısınız.Keşke o hatalı denilen kareyi silmeseydiniz de fotoğrafınıza bakıp alttaki yorumları da okumak zahmetine katlanan arkadaşlar sizin fotoğrafınızda olduğu söylenen hatayı görüp kendileri de aynı şeyi yapmaktan kaçınsalardı.Fotoğrafların silinip silinmemesi tamamen yükleyen kişinin insiyatifinde olsa da sitede yükledikleri karelere istenilen oranda eleştiri alamayınca silip,hatta bunu aynı gün bir defadan fazla yapıp,yeni kareler yükleyen arkadaşların sayısında ciddi artışlar var.Bu arkadaşların arasında fotoğraflara detaylı yorumlar da yapan arkadaşların da olması oldukça ilginç.Bu işi sürekli olarak yapan ve bunda bir beis görmeyen arkadaşların sayılarının artması ve davranışları beni rahatsız ettiği için bu konuyu açtım.Yoksa,eminim ki, herkes  karşısındaki kişiye verdiği değerin ne olduğunun bilincindedir.
Tarih:29.10.2009 20:47:51     IP:188.***.***.143
Murat İBRANOĞLU
(ibranoglu)
Yer: Diğer
Yaş: 49
Meslek: Öğretmen
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:Silinen Fotoğraflar...
Güzel bir konuya değinmişsiniz.Bir iki kere bende sildim  ama  eleştiri yazılmamıştı  ya da 1-2 yi geçmiyordu. eğer  bir kaç eleştiri varsa  sonradan fotoğrafımı beğenmesemde silmedim.Silen bir kaç fotoğraf dostu da özel mail atarak sildiklerini haber verdiler.Kendi adıma hatırladığım bir sıkıntı olmadı sanırım . selamlarımla.
Tarih:29.10.2009 22:01:19     IP:78.***.***.31
Feyza Bayram
(cekirge)
Yer: Almanya
Yaş: 99
Meslek: Amatör fotoğrafçı
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:Silinen Fotoğraflar...

OSMAN BEY, EXİF BİLGİSİNİN ÇOK ÖNEMLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNENLERDENİM,ONUN İÇİNDE FORUMDA BU KONUYLA İLGİLİ  PAYLAŞIMIMVAR BİLİYORSUNUZ. MADEM FOTOĞRAF PAYLAŞIYORUZ BİLGİSİNİDE PAYLAŞALIM.EXİFİ OLMAYAN BİR FOTOĞRAFA DETAYLI YORUM YAPMAKTA ZOR OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.EXİF SONUÇTA FOTOĞRAFIN PARMAK İZİ .İNSANLARDA PARMAK İZLERİNDEN TANINABİLİYORLAR . SİZDE AMATÖRCE UĞRAŞTIĞINIZA GÖRE PİCASA  GİBİ BASİT VE KULLANIMI KOLAY OLAN PROGRAMLARDAN KULLANIRSANIZ,EXİFİNİZDE SİLİNMEZ.BENİMKİ BİR ÖNERİ TABİKİ.

AYRICA ,BAHSETTİĞİNİZ GİBİ AYNI FOTOĞRAFI SİLİP 1 AY İÇİNDE 7- 8 KERE YÜKLEYENLERİDE BİLİYORUM.BUDA SANIRIM AYRI BİR TARZ OLSA GEREK :))

BU ARADA DAHA ÖNCE ,ACIMASIZCA VE ÇOK SERT ELEŞTİRİLER ALAN FOTOĞRAFLARIM OLDU HİÇ BİRİSİNİ SİLMEDİM,HEPSİDE PORTFOLYOMDA DURUYOR.ELEŞTİRİ OLACAKKİ FOTOĞRAF GELİŞSİN.

Tarih:29.10.2009 23:57:01     IP:91.***.***.139
rafet akdere
(monrafo)
Yer: Almanya
Yaş: 62
Meslek:
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:Silinen Fotoğraflar...
Siyah fonla okunmuyor.
Tarih:30.10.2009 19:33:08     IP:91.***.***.117